Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Állítólag egyben marad az...

Állítólag egyben marad az Összefogás. De az Összefogás úgy gondolom elveszítette legitimitását. Egy új ellenzéki formációnak sikerülne felépíteni magát, mondjuk 2030-ra?

Figyelt kérdés
2026-ra megvalósítani egy ellenzékváltást, politikai háborút indítani a levitézlett DK és Jobbik páros ellen, Momentumot elszigetelni, az MSZP és az LMP pedig nem tényező, hiába van frakciójuk. 2026-ra az új pártnak el kell érnie, hogy ő legyen a második legerősebb párt a Fidesz után. És majd miután eltakarítja az a párt a bukott ballibeket, 2030-ra kihívni a Fideszt.
2022. ápr. 5. 20:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mit tenni,közös pártlistán jutottak be😅. No meg amúgyis a *urcsányista DK dominál náluk.
2022. ápr. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyben marad az a világ szégyene lenne. Jákobnak és gyurcsánynak most azonnal kéne lemondani és eltakarodni a p@csába az egész politikai életből.
2022. ápr. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

2030-ra szerintem olyan változások lesznek a világban, hogy a legkisebb bajnk is nagyobb lesz, mint hogy ballibek vagy jobberek vannak épp kormányon.

Szerintem egyébként a világ egyre inkább jobbra tolódik, a melegek, a feministák, a feketék, a bibircsókosok stb. luxuslázadásainak a kényelmes békeidőkkel vége, így az a látszólagos politikai legitimitásuk is megszűnik, ami még volt.

2022. ápr. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez az kellene, hogy az ellenzék szavazói is így goldolják. De ők nem 2 ciklus múlva akarják leváltani a zorbánt, hanem holnap. Így aztán újra és újra visszatapsolják ezeket.

Arra azért kíváncsi vagyok, hogy ellenzéki szimpatizáns vagy, vagy fideszes.

2022. ápr. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

Két esetben tudna nyerni az ellenzék:


1. Ha Gyurcsány eltűnik a közéletből. Amíg ott van, addig vagy azért veszít az ellenzék, mert összefognak vele és ezzel elvesztik az őt elutasító szavazókat, vagy azért, mert nem fognak össze vele és ezzel elvesztik a DK szavazókat.


2. Ha a Fidesz támogatottsága drasztikusan csökken. Mivel a sajájukat már nem tudják növelni, a Fidesz gyengülése adhatna csak esélyt teret nyerni. De ez egyelőre nem túl valószínű. Főleg addig, amíg Orbán a vezető. A visszavonulása után nehéz lesz hasonlóan karizmatikus utódot találni, ezt pedig kihasznáhatja az ellenzék.


Összefoglalva: Amíg Orbán és Gyurcsány is aktívak a politikában, addig minimális az esély a kormány leváltására, de még a hatalmának a megingására is.

2022. ápr. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#1

Ezt a 6 pártot el lehet felejteni, egy új Parlamenten kívüli mozgalom, vagy párt fog kelleni.


#3

Szerintem olyan sok minden nem fog változni. Meg most kit érdekel, hogy jobbra meg balra tolódik valami? Az a lényeg, hogy legyen alternatíva. Az most, hogy az balról vagy jobbról jön tökmindegy. Egyébként sincs már a klasszikus értelembe vett jobb és baloldal, főleg nem Magyarországon. Fideszes van és nem fideszes, ilyen egyszerű.


#4

Meg kell velük értetni, úgy kell kommunikálni, olyan kampány, olyan szlogenek, hogy felfogja az egyszerű ellenzéki, hogy először Feriéket kell eltakarítani. Én azt veszem észre eddigi kommentek, ismerősökkel tartott beszélgetések alapján, hogy mintha egy réteg elkezdené ezt kapizsgálni.

2022. ápr. 5. 21:19
 7/8 A kérdező kommentje:

#5

"Ha Gyurcsány eltűnik a közéletből. Amíg ott van, addig vagy azért veszít az ellenzék, mert összefognak vele és ezzel elvesztik az őt elutasító szavazókat, vagy azért, mert nem fognak össze vele és ezzel elvesztik a DK szavazókat."


Bele kell állni, akkor veszítsük el a DK szavazókat, akik pár százezren lehetnek, hogy helyettük lehessen milliókat megnyerni.


"Ha a Fidesz támogatottsága drasztikusan csökken. Mivel a sajájukat már nem tudják növelni, a Fidesz gyengülése adhatna csak esélyt teret nyerni."


Azért szerintem, ha válság lesz, csökkeni fog a támogatottságuk. Meg azért azt még mindenképp látni kell, hogy nagyon sok Fideszre szavazó, az nem olyan fanatikus, mint a Békemenetes tömeg. Talán 1 milliós a Fidesz mag, vagy másfél. A másik 1 millió, 1,2 millió Fideszre szavazóból rengeteget meg lehetne nyerni, rengeteg bizonytalant, akik most a Fideszre szavaznak. Itt sokkal inkább az Összefogás táborát kellene majd átkalibrálni, de őket szerintem sikerülhet rávezetni egy új ellenzéki vonalra.


#4

Nem vagyok fideszes, de liberális sem. Én speciel mérsékelt jobboldalinak mondanám magam.

2022. ápr. 5. 21:27
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudjátok mit mondok? Ha én 34%ot nyertem volna, orális élvezetben részesítettem volna magam és a küldetésemet folytatom 4 évig akár ellenzékben is. Erre mit csinál ez a tisztességtelen bagázs? Feloszlik, mzp be sem ül a parlamentbe. Le vannak szarva vastagon azok, akik bíztak bennük. El sem játsszák, hogy legalább 4 év ellenzékben dolgoznak és 4 év alatt felépítenek valamit. Szánalmas csürhe, azt sem érdemlik meg, hogy ellenzéknek hívják magukat. Takarodjanak. Nem gondoltam, hogy ezt mondom, de a Mi Hazánk legalább derekasan helytállt és folytatják az ellenzékben a munkát. Egyetlen értelmes ellenzék. Gratulálok a többi óvodásnak, csak tudnám mit cseszik el mások idejét. Az előszavazás engem lelkesitett, és arra sarkallt, hogy részt vegyek. Most úgy érzem cserben hagytak ezek a nagyszájú semmirekellő emberek.
2022. ápr. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!