Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy van az, hogy az EU-s...

Hogy van az, hogy az EU-s pénz az "jár nekünk", de ha állami támogatást kapok, azért legyek "hálás"?

Figyelt kérdés

Magyarország befizet valamennyit a közös EU alapba, valamennyit meg visszakap. Általában sokkal többet.


Én is befizetek valamennyit a magyar államkasszába, valamennyt meg visszakapok. Általában sokkal kevesebbet.


Mégis nekem hálásnak kell lennem a kormány felé, de legalábbis ne panaszkodjak, miközben ők egy az egyben beleharapnak az EU kezébe.


Hol itt a logika és az erkölcsi megfeleltség?



2022. ápr. 5. 23:45
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Az EU mint közösség eldöntötte, hogy melyik országnak mennyi pénz jár különböző jogcímeken. Minden ország kap valamire támogatást.

Ezért amit a közösség eldöntött és megszavazott az jár nekünk.

2022. ápr. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
21%

Mindkettő befektetés. Magyarország azért kapja az EU-s támogatásokat, hogy befizető országgá váljon. A te segged alá is gyerekként ugyanezért rak egy csomó mindent az állam. A különbség az, hogy te már befizető vagy. Bár a te esetedben egy csodával lenne egyenértékű, ha az állam nullszaldósan kijönne a halálodra, sajnos te egy hatalmas bukás vagy, mint befektetés.

Az EU felé ugyanúgy hálát kell mutatni, ezért van kint a sok tábla. De sajnos ezzel már nem éri be, az emberek lelkét akarja az EU.

A kormány nem harap bele az EU kezébe. Rossz a hasonlat. Az egész inkább olyan, mint a családi erőszak egy esete, ahol az EU a bántalmazó, míg Magyarország az áldozat.

2022. ápr. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%
És, hálás vagy?
2022. ápr. 6. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"Az EU mint közösség eldöntötte, hogy melyik országnak mennyi pénz jár különböző jogcímeken. Minden ország kap valamire támogatást.


Ezért amit a közösség eldöntött és megszavazott az jár nekünk."


A "közösséget" cseréld ki a magyar országgyűlésre és ugyanott tartunk. Legalábbis nem érzem úgy, hogy ez teljeskörű válasz volt.


"Bár a te esetedben egy csodával lenne egyenértékű, ha az állam nullszaldósan kijönne a halálodra, sajnos te egy hatalmas bukás vagy, mint befektetés."


Miért is? Szerintem életem végéig bőven többet adózok vissza, mint amennyi támogatást igénybevettem gyerekként.


"De sajnos ezzel már nem éri be, az emberek lelkét akarja az EU."


És ezzel a mondattal most mit kezdjek? Talán a magyar állam nem akarja az én lelkemet szavazat formájában?


"A kormány nem harap bele az EU kezébe. Rossz a hasonlat. Az egész inkább olyan, mint a családi erőszak egy esete, ahol az EU a bántalmazó, míg Magyarország az áldozat."


Nem fejtetted ki, hogy miért. Szerintem Magyarország volt az, aki megzsarolta az egész EU-t az új költségvetési ciklus megvétózásával, ráadásul egy gazdasági és egészségügyi válság közepén.


"És, hálás vagy?"


Igen, az vagyok, épp ezért merült fel bennem a kérdés, hogy mi a különbség a két szituáció között.

2022. ápr. 6. 08:15
 5/5 anonim ***** válasza:

A szavazatod pont a szabad akaratod megnyilvánulása.

Az pedig egy tipikus hazugság, hogy Magyarország zsarolta volna meg az EU-t. A költségvetési ciklust ELFOGADTÁK, majd az EP zsarolt vétóval.

2022. ápr. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!