Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem egyezik ki Magyarors...

Miért nem egyezik ki Magyarországon a jobb és baloldal egymással bizonyos nemzeti minimumok mentén?

Figyelt kérdés

Lennének bizonyos nemzeti minimumok, amik mindkét oldal számára elfogadhatók. Mondjuk fele-fele arányban lennének benne jobb és baloldali elemek.

Lehet és KELL kritizálni az ellenfelet, de ami jó, azt ismerjük el a másik oldaltól. És a Fidesz esetleg fontolóra vehetné egyes ellenzéki pártok törvényjavaslatát. Erről lenne vita, de normális és kultúrált formában.

Szerintem a legnagyobb veszedelem Magyarország számára a polgárháború és a gyűlölet. Nem mondom azt, hogy egymás nyakába kell borulni. De legyenek közös ügyek, ezt nagyon fontosnak tartom.

Én az O1G-zést, meg a libernyákozást is ugyanolyan káros dolognak tartom.



2022. ápr. 7. 18:36
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Illetve ne ellenséget, hanem ellenfelet lássunk a másikban. A negatív hangulatkeltést alapvetően mindkét oldalon elítélem.
2022. ápr. 7. 18:39
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem azt mondom, hogy ugorjunk a másik nyakába. Csak ne sértegessük a másik oldalt és próbáljunk meg a másik agyával gondolkodni. A demokráciában szükséges a vita.

De például olyan jó lenne, ha jobb és baloldali, kormánypárti és ellenzéki együtt, kéz a kézben ünnepelné '48-at, vagy '56-ot legalább.

2022. ápr. 7. 18:41
 3/16 anonim ***** válasza:
72%
Mert nemzetellenes kormány van.
2022. ápr. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
Mert ahhoz fel kéne nőni. Mind2 oldalról.
2022. ápr. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Ehhez azonban az kell, hogy se a jobb, se a baloldal ne provokálja szándékosan a másik felet.

Én a kultúrált párbeszéd híve vagyok. A vadhajtásokat mindkét oldalról le kell nyesni.

Ez elengedhetetlen a konszolidációhoz.

2022. ápr. 7. 18:45
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de sajnos a politikai stratékia ma már az hogy orbán harcol meg libernyákozik az ellenzék meg korrupt orbánozik. Nem leheht ezen változtatni amíg a politikai elitet le nem cserélik, merrt már túl sok a törés köztük.

Ezen felül pedig a rendszer úgy van felépítve, hogy szinte mindig volt egy győztes aki egyedül tudott kormányozni, 16 éve nem kellett koaliciós kormányt alakítani, tehát nincs szükség együttműködésre. A nyerő stratégia ha kicsinálod az ellenfeleidet, csak látjuk az hova vezet.

Ezek a 2/3 dolgok is ide vezetnek, hiszen így a társadalom egy nagyon jelentős részének a képviselete semmivel nem tuja szolgálni a választóit; így teljesen kimaradnak a "demokratikus" döntéshozatalból.


Lehetne jobb, de ahhoz a hatalmon lévő pártnak azon kéne dolgoznia hogy egy igazságos és barátságosabb rendszert építsen, nem azon hogy bármi áron megőrizze a hazalmát.

2022. ápr. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy mindkét félnek gesztusokat kéne tenni a másik felé. És ez nem kollaboráció. Beismerni azt, ha hibáztak valamit és korrigálni azt. Mindkét oldalról.
2022. ápr. 7. 18:50
 8/16 A kérdező kommentje:

Tehát egyrészt fontosnak tartanám a kiegyezést bizonyos nemzeti minimumok mentén.

Másfelől fontos, hogy egyik párt se tudjon teljhatalomra szert tenni. Ez garantálná a békés együttműködést.

2022. ápr. 7. 18:53
 9/16 A kérdező kommentje:

És még mielőtt le fideszbérenceztek, vagy libsiztek engem, mindkét oldal vállalhatatlan megnyilvánulásait elítélem. Valószínű jobb és baloldalnak is meg kéne tisztulnia.

Lehet kritizálni a másikat (nem szidni), de alapvetően inkább a saját erősségeinket kellene kiemelni. Értem én, hogy a negatív kampány kifizetődőbb, de az lenne a helyes hozzáállás, hogy miért rám szavazz és nem az, hogy miért ne szavazz a másikra. Hozok egy konkrét példát.

Ugyanúgy elítélem a 2004-es határon túli magyarok elleni uszítást a baloldal részéről, de elítélem a másik oldalról meg a sorosozást, brüsszelezést, migránsozást stb...

2022. ápr. 7. 19:06
 10/16 A kérdező kommentje:
Szóval mindkét oldalról kellenének pozitív gesztusok. Mivel a Fidesz van hatalmi pozícióban jó ideje, talán neki kellene első lépésként valami pozitív gesztust tenni az ellenzék felé.
2022. ápr. 7. 19:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!