Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Létezik olyan forgatókönyv...

Létezik olyan forgatókönyv ahol a Fideszt választáson megverik?

Figyelt kérdés

Tudhat-e olyat letenni az ellenzék az asztalra amivel nyerhet? Nem lenne erre elle válasz az kormánynak, választási törvény módosítással, propagandával, ilyen furcsak ellenség gyártós kampánnyal? Ti el tudjátok képzelni hogy a fidesz választást veszít?Bármit csinál az ellenzék van egyáltalán esélye elég emberhez eljutni?


Ha igen mi lenne ez a forgatókönyv, és mi akadályozná meg a Fideszt abban hogy kivédekezze a dolgot?



2022. ápr. 7. 20:59
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
0%

#20!


Egy csomó feltételezést és teljesen alaptan valótlanságot tényként írtál le.


Kezdjük a korábbi hozzászólásoddal: "...amit a civil szerveződések képeznek meg nagyvárosokban a központosított propagandával szemben..."


Ez helyesen úgy szól, hogy vidéken nincsenek központosított "civil" szervezetek, amelyek a ballib propagandát népszerűsítik. Mert körberöhögnék őket, amikor a jogállamisággal, diktatúrával és alkotmányozással jönnének.

Éppen a vidéki ember lőg kevésbé a neten, ezért nem lehet olyan könnyen befolyásolni.


"Ez nem azt jelenti, hogy a városiak önállóbban gondolkodnak,..."

Igen, éppen az ellenkezőjét jelenti. Sokkal befolyásolhatóbbak a városiak, mert távolabb állnak a valóságtól és kiszolgáltatottabbak.


"Magyarán: falun is van "influenszer", csak az a pap, a trafikos, a kocsmáros, a tanár / tanító, a polgármester, a közmunkaprogram vezetője, stb."

Tipikus budapesti gondolkodás. A vidék nem csak kicsi zsákfalvakból áll. Pl. Pomáz nagyon kicsi városnak számít, mégis legalább 4 temploma van. Van választék. Gyanítom, hogy kocsmából sem csak egy van ott.


"A Fidesz abban nagyon ügyes volt, hogy ezeket a falusi "influenszereket" a szövetségeseivé tette, vagy úgy, hogy megvette őket kilóra ..."

Megint egy teljesen alaptalan és hamis vád, ami jól jelzi, hogy mennyire nem érted ezt az egészet. Nem kellett megvenni senkit sem kilóra. A Fidesz politikája "vette meg őket". Az meg ne legyen már olyan nagy probléma, hogy az emberknek jó egy kormány tevékenysége!


"...eleve pártkatonát nevezett ki oda (pl. iskolaigazgatónak, közmunkaprogram-vezetőnek, stb.)"

Iskola igazatót nem kineveznek, ha pályáznak igazgatónak. Volt sulim új (már legalább egy évtized új) igazgatója úgy lett igazgató, hogy más nem akart pályázni. Biztosan nem konzervatív, mivel pár évig tanított engem is, így ismerem. Semmi köze a politikához a "kinevezésének".

Egy régi barátomnak ajánlották, hogy pályázzon, mert nagyon el tudták volna képzelni igazgatónak, hiszen szakmailag és emberileg is megfelelő lenne. Őt kérték, hogy pályázzon. Kifejezetten liberális (az szó eredeti értelmében). Semmi köze a Fideszhez.


"Változhat akármennyit az ellenzék, tarthatja a legcsodálatosabb lakossági fórumokat a művelődési házban (ameddig még beengedi egyáltalán a fideszes igazgató), nem fog tudni érdemben áttörést elérni."

Ez a szokásos ballib narratí@a, miszerint ők mindent, mindig jól csinálnak, csak az csúnya Fidesz...

Nem. Ameddig az ellenzék a külföldi kapcsolataik érdekeit akarja kiszolgálni, akkor ne csodálkozzon, hogy senki nem szavaz rájuk. Tartjat csodás lakossági fórumot az ellenzék vidéken arról, hogy ők most mennyire el vannak nyomva, ezen is csak röhögni fognak.


" Tökmindegy, mit mond két órában egy lakossági fórumon Márki Zay vagy BÁRKI Zay..."

Ezért veszít 12 éve folyamatosan a ballib oldal. Semmit nem változnak, mert meg vannak győződve, hogy ők tökéletesek.

2022. ápr. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
57%

#21!


Rengeteg hülyeséget leírtál, amiből ráadásul süt a politikai elfogultság. Így sajnos nem lehet értelmesen beszélgetni.


De először is egyet tisztázzunk: NEM vagyok budapesti és ebben a percben sem Budapesten élek, soha nem is éltem. Ezeket a sorokat is vidékről írom.


Tehát nem "tipikus Budapesti" gondolkodás, hanem egy vidéken született, vidéken élő, a vidéki embereket és társadalmi berendezkedést nagyon jól ismerő embernek a megalapozott véleménye, amit írtam.


Már az első sorodtól kezdve értelmetlen a hozzászólásoddal egyáltalán foglalkozni is.


A vidéki embereket felsőbbrendűnek, befolyásolhatatlanabbnak képzelni ugyanolyan eszeveszett baromság, mint amikor a városiak képzelik ugyanezt magukról.


Valójában az ember ember, mindenütt, és mint közösségben élő lény, mindenütt befolyásolható (és képes befolyásolni másokat). A vidéki ember legalább annyira kitett a pap, a trafikos, a kocsmáros, a tanár, az iskolaigazgató, a polgármester, a közmunkaprogram-vezető "terelésének", mint a városi ember a Facebook-algoritmusok, a "celebek", a tévésztárok, vagy épp a fodrásza véleménybefolyásának. A különbség annyi, hogy nagytelepülésen nagyobb a választék, azaz választhat magának papot, orvost, a gyerekének iskolát, rengeteg féle munkahelyet, stb. Vidéken egy pap van, egy orvos, egy iskola és jó, ha egyáltalán van egy-két munkáltató kisvállalkozó a közmunkaprogram mellett.


Az, hogy a civil szervezetek központilag lennének irányítva, egy színtiszta hazugság, semmilyen valóságalapja nincsen. Az más kérdés, hogy divatok (politikai divatok is) "végigsöpörnek" és befolyásolják a civil szervezeteket is.


Bocsánat, de képtelen voltam végigolvasni, a "Tipikus budapesti gondolkodás." résznél abbahagytam. Sületlenségekkel nincs időm foglalkozni (vidéken élek, de van elég dolgom). Úgyhogy a többire reagálni sem tudok.

Szép napot!

2022. ápr. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
71%

#21

Ez nagyon naiv gondolatsor volt.

2022. ápr. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
53%

#22!


Vicces, hogy az első mondatodban leírod, hogy én hülyeségeket írtam, ezért velem nem lehet vitatkozni. Majd megismétled, hogy az első soromtól kezve értelmetlen a hozzászólásom.

Éppen az olyannal nem lehet érdemben vitatkozni, amilyen te vagy. Aki csak annyit tud válaszolni, hogy a másik hülye.

Megismételted még az egyik tévkézetedet és semmi mást nem írtál.

Mennyiség, karakterek, szavak vannak, de a tartalom egy nagy nulla.


OK, még elejetettél egy kis hazugságot, hogy nincs is hálózat, miközben tényszerűen tudjuk, hogy van, tudjuk, hogy ki pénzeli az álcivil szervezeteket.

2022. ápr. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Elég lenne annyi hogy Orbán Viktor nem lenne. Valószínűleg ezért is hord mindig mellényt. Úgyanis nagyon sokan vannak akiknek csak a személye számít és ezzel nyernek sorozatban választásokat.

Én nem szerettem bele hál istennek.

2022. ápr. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
78%
Ki kell menni az utcára és elzavarni őket a picsába ahova valók. Visszatérni a demokratikus rendű választásra. Nem kell bemenni az ellenzéknek a parlamentbe, ez is megoldás. Ezzel bizonyítva hogy már nincs demokratikus kormányzás.
2022. ápr. 10. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
76%

#26!


Ezzel csak azt bizonyítanák, hogy demokratikus ellenzék nincs.

2022. ápr. 10. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
83%
26# hmmm mert ha a kisebbség lenne hatalmon az aztán hű de demokratikus lenne. Biztos nem menne ki a többség hogy elzavarja az új kormányt.
2022. ápr. 10. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!