Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ellenzékiek ti tényleg az...

Ellenzékiek ti tényleg az ellenzékben láttátok a jövőt, vagy szimplán a Fidesz politkájával nem értettetek egyet?

Figyelt kérdés

Engem leginkább az foglalkoztat, hogy aki az ellenzékre szavazott, vagy szimplán csalódott a választás kapcsán, az tényleg az ellenzéket szerette, vagy csak szimplán nem Fidesz kormányt akart?

Szerintem az ellenzék egy röhejes próbálkozás volt aláírom, hogy MZP egy friss, és relatíve őszinte politikusnak tűnt, de az összefogásba lévő politikusoktól a hányinger kapott el, és nem is gondoltam, hogy képesek lennének egy jobb kormányzásra. Hozzáteszem ez a választások utáni hátbaszúrásnál tudatosult is bennem, hogy egy percig sem kár értük. Továbbá az lenne a kérdésem, hogy miért hiszik nagyon sokan, azt hogyha ellenzéki kormányzás lett volna, akkor minden IS megváltozik/jobb lett volna? Mi volt rá a biztosíték, hogy állják a szavukat, és nem még többet lopnak/ártanak az országnak, főleg olyan emberekkel az összefogásban, akik többször mondtak ellent maguknak, mint igazat. Engem ez a kérdés foglalkoztat. Továbbá, hogy aki ezt az ellenzéket nem akarta hatalmon látni, azt miért kellett ilyen csúnyán illetni a véleménye miatt? Bár tudom ez mind a két oldalt meg van, de mi különböztet meg téged, ha ugyanúgy teszel mint ők? Attól hogy valaki úgy viselkedik, neked nem feltétlen kell. (Akinek nem inge.)



2022. ápr. 8. 12:45
A kérdező szavazást indított:
Én bíztam ebben az ellenzékben.
Én bíztam, de ezentúl nem fogok.
Én szimplán a Fideszt nem szeretném kormányon látni.
Én Fidesz szavazó vagyok.
Én kisebb pártokra tettem le a szavazatom.
Én nem mentem el szavazni.
21 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Én féket szerettem volna a Fidesz mellé, mert szerintem fontos, hogy ne legyen korlátlan hatalma egy pártnak sem. Nem voltam kibékülve az összefogással, de voltak benne olyanok, akikkel szimpatizálok, és félre tudtam tenni az ellenérzéseimet. Nem mindenki gondolkodott így.
2022. ápr. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1 A kétharmadon én is meglepődtem amúgy. Persze a korlátlan hatalom se feltétlen jó, de az sem amikor ha jó ha rossz döntést hoz a kormány mindig megvétózzák. Sokszor volt, hogy mindenben is az ellentetjét csinálták, ha jó volt ha rossz az embereknek igaz sokat nem értek vele.
2022. ápr. 8. 12:52
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az sem jó, viszont én ebben a kampányidőszakban ellenzéki oldalon valami olyan politizálást láttam megindulni, amit szeretnék látni nagyban is, hogy ütköztetik az álláspontokat, érvelnek, kompromisszumokat kötnek, és ezt meg tudták csinálni, még ha vasárnap a nép nem is így döntött. Tudom, hogy ez sem volt tökéletes, és nincs tökéletes párt meg tökéletes ember, de ha látnék egy ilyen érvelős, kompromisszum felé haladós valamit, ahol azért nem az van, hogy lenyomunk valamit mindenki torkán, hanem közelítjük az álláspontokat, és úgy születik döntés, akkor rohadtul nem érdekelne, ki van kormányon.

Borzasztóan megosztott az ország, és ez nem jó, de ezt gerjeszti a politika is. Többen is kifejtették erről a véleményüket interneten, nem így kellene politizálni.

2022. ápr. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Én a demokráciában hiszek. Orbán egy szemét diktátor. Komolyan az vezeti az országot, aki azt se tudja megkülönböztetni, hogy az ukrán-orosz konfliktusban ki a barát és ki az ellenség? Putyin pincsikutyája van az országunk élén? Én hittem abban, hogy Magyarország felzárkózhat a nyugathoz. Hogy nem egy dagadék disznó kezében összpontosul minden hatalom. Hittem a sajtószabadságban, a kiegyensúlyozott tájékoztatásban. HITTEM A MAGYAR EMBEREKBEN. Hogy nem tekintenek egy ilyen rendszerre, mint a NER, legitimként. Hogy felháborítja őket a korrupció, az eresz, a propaganda, a jogállamiság csorbítása, a szolgaság. De ez a hitem április 3.-a 10 órájára teljesen szertefoszlott. Nem hiszek már abban, hogy Magyarország VALAHA fel fog zárkózni a Nyugathoz. Nem azért, mert nem lett volna lehetősége rá. Hanem azért, mert nem akar. Neki jó a Kelet. Egy valamivel kell csak szembenéznem most már: a magyar társadalom gyáva, manipulálható, megvehető és a HIERARCHIKUS RENDSZERT elfogadó, a SZOLGASÁGOT elfogadó emberek gyalázatos gyülekezete. De nem baj: "Piros volt a paradicsom nem sárga, Magyarország előre megy? Nem! Hátra!"
2022. ápr. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
22%
Erre nem nehéz válaszolni, komoly pszichiátriai tünetekkel bír már jópár összefosás párti, képesek hétvégén reggel hatkor agyvérzést kapni, ha olyat olvasnak, hogy orbán viktor.
2022. ápr. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Elsővel egyet értek. Nem értek egyet a Fidesz politikájával, de önmagában egy Fidesz győzelem kevéssé viselt volna meg. Engem a 2/3 zavar. Az, hogy semiféle fék nincs a rendszerben, OV azt csinál, amit csak akar, ezzel a veszélyhelyzeti rendeli kormányzással meg pláne. Még az alkotmánybíróság is csak dísznek van, mert ott is a Fidesze emberei ülnek. Soha, senkinek a kezébe nme szabadna ekkora hatalmat adni.

Nem gondolom, hogy a ellenzék mindent jobban csinálna, vagy akkor ne lenne világváság, ha ők kerültek volna hatalomra, de igen is szeretném, ha legalább másoknak is lenne bármi beleszólása a politikába, és nem Döbrögi döntene egy személyben mindenről, ráadásul egyik napról a másikra, mert hogy mostanság úgy szoktak rendeleteket alkotni....

2022. ápr. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
17%
hülye kérdés!
2022. ápr. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!