Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A DK-nak lesz szavazó utánpótl...

A DK-nak lesz szavazó utánpótlása?

Figyelt kérdés

Az látható, hogy a DK-ra többségében idősek szavaznak. Ha ők már nem lesznek, akkor a náluk fiatalabbak közül tudnak majd szavazókat gyűjteni, vagy szépen lassan elporlad a támogatottságuk?

Félreértés ne essék, mindamellett, hogy nem szeretem a pártot, nem erre várok természetesen, csak elgondolkodtam rajta.



2022. ápr. 10. 13:36
1 2
 1/14 hypno ***** válasza:
75%

Minden országban vannak baloldali pártok. Hol erősebbek, hol gyengébbek. Hol kormányon vannak, hol pedig ellenzékben.


A baloldali gondolkodás nem tud kiveszni mindaddig, amíg egyenlőtlenséges vannak és nem az opportunizmus az egyetlen alkalmazkodási stratégia.

2022. ápr. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
#1: Azt nem gondolom, hogy eltűnnek a baloldaliak, itt most konkrétan a DK-ra gondolok. Lehetnek más baloldali pártok is, de én azt látom, hogy elsősorban Gyurcsány miatt elhatárolják magukat az emberek tőle, még a baloldali gondolkodásúak egy része is.
2022. ápr. 10. 13:48
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

Ez nem igaz, Gyurcsánynak fix szavazótábóra van már évek óta, ami kb. 10-15%-ra saccolható, és ők nem fognak elhatárolódni.

Az átlag életkort tekintve sem olyan rossz a helyzet, mint ahogy sok mondják. Vannak fiatal DK-sok, a Gyurcsány negatív reklám kicsit fordítva sült el, és rengeteg meme alapjául szolgált ami jót tett neki a fiatalság szempontjából.

2022. ápr. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 hypno ***** válasza:
76%

#2


Gondold végig mi történne, ha a DK legyengülné és/vagy feloszlana. (Az egyszerűség kedvéért tételezzük fel, hogy a szocik is beefejeznék.)

Alakulna egy új baloldali formáció szűz politikusokból, akiknek ez az első pártjuk...és jönne a választás.


Mi lenne a fidesz narratívája? Mi ömlene a vízcsapból is? Hogy ez a DK 2.0, hogy Gyurcsány mozgatja a szálakat, az új párt 100%-ban Gyurcsány. (Pont mint ahogyan az LMP-t és a Momentumot is kezelték csak őket az SZDSZ-el hiteltelenítik).


És mit tennél ilyen esetben? Bizonygatnád hogy nem úgy van? Tagadnál?

És mire mennél vele?

2022. ápr. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
#4: Biztosan megpróbálkoznának akkor is a Gyurcsányozással, de az azért szerintem gyengébb lábakon állna, mint az, amikor a párt vezetője valóban Gyurcsány.
2022. ápr. 10. 14:06
 6/14 anonim ***** válasza:
74%

Téves az alapvetésed, miszerint a DK-ra az idősek szavaznak. Azok IS, mint ahogy a fideszre is.


Egyszer már megkérdeztem egy kérdezőtől, most megkérdezem tőled is:


Hogy van az, hogy amikor az kell akkor a fidesz a nyuggerpárt, amikor pedig más a cél, akkor a DK?


Ne legyél szemellenzős.

2022. ápr. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
#6: A DK-ra átlagban idősebbek szavaznak, erről mérések is készültek. De elég megnézni egy DK-s gyűlést is, hogy hogyan szokott kinézni, kik mennek el rá. A fideszesek között is rengeteg az idős, viszont fiatalok is vannak szép számmal. Nem vagyok fideszes, de ezt be kell látnom. A DK-ra is szavaznak fiatalok is nyilván, itt az arányokról van szó.
2022. ápr. 10. 14:11
 8/14 hypno ***** válasza:
100%

#5


MZP-ből az előválasztás után 2 nap alatt lett "100%-ban Gyurcsány" "mini feri" és 3 millió ember nem mondta, hogy "na ne szopassatok, ennyire nem vagyunk birkák", hanem engedelmesen leszavaztak Viktorra.

2022. ápr. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
#8: Nekem több fideszes ismerősöm is azt mondta, hogy ezt már ők se hiszik el és belátták, hogy egy bizonyos rétegnek szól ez az üzenet. Ettől függetlenül a fideszre szavaztak, többek között a DK miatt, de nem azért, mert elhitték, hogy MZP 100% Gyurcsány. Nyilván van aki ezt is elhitte, de ezzel 3 millió embert nem lehet beetetni.
2022. ápr. 10. 14:14
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

#7-nek (kérdezőnek):


Te nem arányokról beszélsz, hanem sztereotípiáról. Egyáltalán nincs a DK-nak nagyobb arányú idős szavazója, a fideszhez képest. Párttag vagyok, alkalomadtán koordinátor, SZSZB tag, stb. Az okozza a tévhitedet mint ahogy másokét is, hogy a DK párttagokon belül viszont az idősek aránya sokkal nagyobb mint a fideszben. És a médiákban egy párt részéről mindig párttag kerül előtérbe, aki a Dk esetében nagyobb valószínűséggel idős.

2022. ápr. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!