Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit kellene tenni a történelmi...

Mit kellene tenni a történelmi vereség után az ellenzékkel?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 10. 23:23
1 2
 11/17 Andizsuzsi ***** válasza:
0%

"Ami most látszódik, hogy Gyurcsány a vereséget másokra hárítja, szerinte ő győzött, a DK vele erős párt lett."


Mondjuk ebben spéci igaza van. A DK-nak közel kétszer akkora frakciója van, mint az előző ciklusban, ötször nagyobb, mint az azt megelőzőben. Egyelőre úgy látszik, hogy dinamikusan fejlődnek. MZP maga kérte (erről a kampány alatt többször lehetett olvasni), hogy az országos kampányt ő a saját stábjával végezhesse, Gyurcsány nem járt országot, nem volt nagy kampányrendezvény, kifejezetten meghúzta magát az előválasztás után. Mégis történt, ami. Ezt nem lehet az ő számlájára írni. És tegyük hozzá, Dobrev többször is nyilvánosan kiállt MZP mellett a kampány során annak ellenére, hogy MZP kigolyózta őt az előválasztáskor.

2022. ápr. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Ja végülis nem miatta párolgott el 900 ezer szavazó a jobbikból! Már ez előválasztáson is emiatt vesztett Jakab. Furcsán nagyon kevés szavazatot kapott már akkor is.
2022. ápr. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Andizsuzsi ***** válasza:

"Ja végülis nem miatta párolgott el 900 ezer szavazó a jobbikból!"


Nem, valóban nem.

Az, hogy a Jobbik összeállt a DK-val, nem a DK hibája. Az, hogy Jakab nem tudta felmérni, hogy a saját választói hogy fognak reagálni, szintén nem. Tudom, hogy a legkönnyebb mindent Gyurcsányra fogni, de az ellenzéki pártok nem tudták a saját szavazóikat megszólítani, a Jobbik vezetése sem meggyőzni nem tudta a szimpatizánsokat arról, hogy miért jó nekik az összefogás, sem bevállalni, hogy az összefogáson kívül induljanak.

2022. ápr. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Erre tudnék hosszan válaszolni, de mivel sötét vagy, mint az éjszaka, és a 4. kétharmad miatt teljesen kiábrándult vagyok, leszarom a hozzád hasonló idiótákat, én úgyis lelépek innen, szóval sok szerencsét! Talán 12 év múlva szerencsétek lesz!
2022. ápr. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
#14 te 12 év múlva is ugyanezt fogod ugyanide írni - ha másképp lenne, már régesrégen nem itt lennél. Arról meg, hogy szerencsétlen életképtelen vagy nem a kormány tehet.
2022. ápr. 11. 18:48
 16/17 anonim ***** válasza:
Az értelmiségi fiatalok MZP-re fognak szavazni négy év múlva is, szerintem MZP politikai karrierje még csak most kezdődött. Lesz saját pártja. Egyre több támogatója lesz. Feltéve, ha a fiatalok itthon maradnak... Én egyetem után megyek külföldre, de választások előtt ha indul MZP biztosan hazajövök majd segíteni neki. Én voltam szavazatot számolni is, velem együtt hárman voltunk ellenzékiek, mindhárman fiatalok. Gyurcsánynak és Dobrevnek el kell tűnni a politikából. A DK is megszűnhetne. A Momentum egész jó párt, a következő választásokig MZP-nek kell egy saját, erős párt, illetve továbbra is kell egy összefogás jobbik és DK nélkül. Az MSZP nem a fénykorát éli, de még mindig előrébb vannak azzal, hogy Gyurcsány nincs köztük. LMP szintén kétséges - elég csak megnézni, hogy ki a Terror háza enöke, és annak fia. Gyanús, hogy fidesz fiókpárt, de amúgy is jelentéktelen kb. Tehát szerintem 2026-ban a fidesznek nem lenne meg a kétharmad, ha MZP pártja, Momentum, Párbeszéd (Karácsony Gergely) együtt indulnának. A másik oldalt pedig ott lenne a Mi Hazánk. A Mi Hazánk pedig nem fog összeállni MZP-vel, de ha meg is történne sem lenne jó a vége. Jobbik szétesik, Gyurcsány jó lenne ha eltűnne, az LMP pedig lehet, hogy csatlakozik majd 2026-ban is az összefogáshoz. Tehát szerintem 2026 után is még marad a fidesz, habár kétharmadjuk biztosan nem lesz meg.
2022. ápr. 12. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

14


Te is az az alkat vagy aki 2010 óta folyamatosan lelép innen. Aztán itthon habzik a szája még 2022-ben is.

2022. ápr. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!