Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elfogadjátok és támogatjátok...

Elfogadjátok és támogatjátok az emberi jogokat, vagy van amivel nem értetek egyet?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 12. 15:32
 1/5 Isti22 ***** válasza:
20%
Van, amivel nem értek egyet teljes mértékben, mert sokan visszaélnek egyes jogokkal, de általánosságban természetesen elfogadom és támogatom a minél nagyobb szabadságot.
2022. ápr. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
8%

Az emberi jogok értelmezése "vékony jég"!

Én nem helyeslem azt a megközelítést, hogy bárki is úgy boldogulhasson, hogy mások érdekeit keresztezi ezzel! Nekem ennyi a problémám az emberi jogokkal!

Pl. lakásfelújítás - véletlenszerű időközönként és intenzitással, - ami garancia arra, hogy az ember a saját otthonában ne tudja kipihenni a fáradalmait - és hasonlók! Vitatom, hogy nekem jogom lenne bárkit is kikészíteni idegileg csak azért, mert én nem tudok 30 percet megülni a seggemen, ha ébren vagyok, vagy soha, - de soha - nem tudok megelégedni a saját magam által folyamatosan csinosítgatott kuplerájjal!

2022. ápr. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

#2

"Én nem helyeslem azt a megközelítést, hogy bárki is úgy boldogulhasson, hogy mások érdekeit keresztezi ezzel"

Szerintem ez elég rossz elképzelés ez, mivel te azzal, hogy nem akarod, hogy felújítson, keresztezed az ő érdekét.

Vagyis akár van felújítás, akár nincs, valaki érdeke sérül.

2022. ápr. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tényleg érdekes, - elismerem! De a pihenéshez való jog is jogosan elvárt lenne úgy, ahogyan a felújítás is! Nem igazán van jó megoldás! Esetleg összefog a ház és egységesen kijelöl egy egy hónapos idősávot, amikor mindenki megcsinálja az ügyes bajos munkáit, - de ennek is vannak pénzügyi határai, ill. ott vannak a véletlenszerűen megtörtént meghibásodások a javítással... :(
2022. ápr. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4

Igazából arra akartam utalni, hogy számtalan ilyen eset lenne.

A és B ember is ugyanazt akarja megvenni C embertől. Ha A veszi meg, akkor B érdeke sérül, ha B veszi meg, akkor A-é, ha viszont egyikük sem veszi meg, akkor C érdeke sérül, mivel ő meg el akarja adni.


Vagy bárhol sorbanállás esetén. Nekem érdekem minél kevesebbet időt sorban állni, ezért előre kellene engednie mindenkinek, de mindenki másnak is érdeke, hogy kevesebbet álljanak ők ott, vagyis ha előre engednek, akkor az ő érdekük sérül.


Stb-stb.

2022. ápr. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!