Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » MZP miért alapít jobbközép...

MZP miért alapít jobbközép néppártot? Nem elég a Fidesz kétharmad+ a Mi Hazánk a parlamentben? Minek mégegy jobboldali párt?

Figyelt kérdés
Aki jobboldali, az szavazzon a Fideszre vagy a Mi Hazánkra, de Márki-Zay ne csessze már szét mégjobban az ellenzéket. Az ellenzék baloldali.
2022. ápr. 12. 15:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
40%
Nem baj, legalább meg lesz a 2/3 20206-ban is. MZP pártjára egyetlene gy jobboldlai embers e fog szavazni, de legalább elvisz pár százalékot az összefogastol
2022. ápr. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%

"Aki jobboldali, az szavazzon a Fideszre vagy a Mi Hazánkra"

Én jobboldali vagyok, de MZP-re szeretnék szavazni. Miért akarod elvenni tőlem ezt a lehetőséget?

2022. ápr. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%
Az ellenzék nem egyenlő a baloldallal. Én is jobbközép szavazó volnék, és ellenzéki. De mivel nincs hiteles jobbközép párt, inkább szavazok az LMP-re, Kutyákra, Momentumra. De még az MSZP-re is előbb szavaznék, mint a Fideszre, vagy a Mi Hazánkra.
2022. ápr. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Talán, hogy legyen egy jobbközép párt?
2022. ápr. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Minek váltsuk le a Fideszt egy másik jobboldali kormányra? Egy kutya a kettő. Baloldal kell ide. Elég volt már a burzsoáziából
2022. ápr. 12. 16:08
 6/19 anonim ***** válasza:
78%

Fú, fogalmad sincs a politikáról, igaz?:D


Mindne párt ellenzék, ami nem kormánypárt, vagy annak a koalíciós pártja. A szélsőjobbos MiHazánk ugyanúgy, mint a centrumba be nem jutott MKKP vagy a baloldalon lévő.. bármi.


És amúgy szükség lenne egy mérsékelt jobbos alternatívára. A Fidesz eléggé szélre húzott, ráadásul egyre inkább ideológiát vesztettek a populizmusnak hála, ők arra mennek jelenleg amerre a népvélemény fúj. A Mi Hazánk szélsőjobb. Szóval igazából hiány van jelenleg mérsékelt jobboldalból.


Nem attól lesz jó egy párt, hogy jobb vagy baloldalon van, hanem attól, ha megfontoltan dönt, alkalmazkodóképes, ideológiák terén nem kőmerev, tárgyalóképes.


Én eléggé baloldali gonodlkodású vagyok, de ha választanom kellene a hatpárti összefogás és MZP pártja között, utóbbit választanám. Bár az MKKP még mindig jobb...

2022. ápr. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
25%
Ti elhiszitek neki, hogy ez egy jobboldali párt lesz? Miután MZP baloldali miniszterelnök akart lenni?
2022. ápr. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
63%
#7: Nem akart baloldali miniszterelnök lenni. Persze a kormány következetesen mindig ezt kommunikálta, csakhogy ez nem igaz. Voltak mögötte baloldali pártok is, ő maga ettől még jobboldali maradt. Nem látom, hogy ez alapján miért ne lehetne egy jobbözép pártja.
2022. ápr. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
82%
Ha megnézed miket mond (nem a megvágott kamu videókat, hanem egészében) akkor látható, hogy nem baloldaliak az elképzelései. Sokkal inkább centrista, mint a Fidesz, aki baloldali intézkedésekkel népszerű (rezsicsökkentés, árstop) és emellett szélsőjobbra tolódott. Én is mérsékelt jobboldalinak tartom magam, de a Fideszre sosem szavaznék, mert vállalhatatlannak tartom azt, amit csinálnak.
2022. ápr. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
24%

Itt ahogy látom teljes a fejetlenséf.


1. MZP igenis a baloldal miniszterelnök jelöltje volt.

Ne mondjuk már, hogy a momentumnál is gyengébb jobbik ideológiája érvényesült volna mikor a másik 5 párt balos.


2. MZP csak egy jobboldalinak hazudott baloldali pártot fog csinálni. A hazugságra azért van szükség, mert a sok liberális értelmiséginek sikerült odáig jutnia hogy a baloldal vagy a liberális már-már pejoratív kifejezés.


3. A mihazánk nem szélsőjobb.

Amikor az oltási kötelezettség ellen voltak, ott igencsak baloldali értékeket hangsúlyoztak.

Nemzeti radikálisok, de az nem jobb oldal.


4. A fidesz jobbközép jelenleg.

Mivel egy populista pártról van szó, ez a közvéleménnyel együtt változhat.

2022. ápr. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!