Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Első szavazó fiatalok (18-20...

Első szavazó fiatalok (18-20 évesek), ha a Fideszre szavaztatok, miért arra szavaztatok?

Figyelt kérdés
Mikkel indokoljátok a kormánypártra leadott szavazatotokat? Mi az, ami nem tetszett nektek az ellénzékben?

2022. ápr. 12. 18:46
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
57%

Én 21 éves vagyok ('18-ban azért nem szavaztam, mert pár nappal a 18. születésnapom előtt voltak a választások...), és a Fideszre szavaztam.

Azért, mert a Fidesz pragmatikus, míg az Összefogás szervilis, valamint MZP hülyeségei miatt is. Illetve nálunk a családban egyébként is hagyomány utálni a "baloldalt", már csak azért is, mert mi 2006 előtt pénzesek voltunk vállalkozással, ami 2010-re elúszott, nem kis részben a Gyurcsány-Bajnai kormány intézkedéseinek hatására.

2022. ápr. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
36%

"a családban egyébként is hagyomány utálni a "baloldalt""


És ezért szavaztok egy volt MSZMP-sekből meg exKISZ-titkárokból álló tolvajpártra? :D

2022. ápr. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
84%
12-es, te tudsz olvasni?
2022. ápr. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
73%
#12 Az ellenzékben konkrétan ott ül az MSZMP.
2022. ápr. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
61%

19 vagyok, fideszre ment a 25 év alattiak, a csok, a háború ellenes politika és a gyermekvédelmi törvény miatt.


Emellett tetszik hogy nem csicskák vagyunk az eu-ban, hanem világszinten is ismernek már.


Az elején mzp is szimpatikus volt, mert végre más volt a baloldalon, de azután hogy "nem kell orvos a szüléshez, mert az nem betegség", egyszerűen elegem lett. (És mielőtt betámadnak, nem a közmédiából, hanem abból a k.rva hosszú beszédéből tájékozódtam)

2022. ápr. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
74%

24 vagyok és nem csak az SZJA miatt szavaztam a Fideszre, hanem azért, mert segítik a vállalkozásokat és a családokat. Ha saját erejéből valaki boldogulni akar, annak a számára minden lehetőség adott.

Látom persze a korrupciót és azt, hogy szándékosan alacsonyan vannak tartva a bérek, de semmi nem garantálja, hogy a baloldal majd kevesebbet lopna (láttuk), és hogy nem lenne ismét tömeges munkanélküliség, ami a Gyurcsány korszak meg a korábbi szoci időket jellemezte - ezeket apukámtól tudom, aki majdnem tönkrement mint vállalkozó az akkori intézkedések miatt.

Nem azért szavazunk jobbra, mert bármit is elhiszünk a magasztos eszmékből meg a keresztény képmutatásból, hanem mert egy élhető országot teremtettek, ahol mindenki dolgozhat, aki akar.

2022. ápr. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
82%

"keresztény képmutatásból"


Én képmutatásnak nem nevezném. Nem keresztény párt, hanem keresztény értékeken alapuló párt. Nem ugyanaz.

2022. ápr. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
86%

Azért, mert egyet értek a FIDESZ politikájával, eszméivel. Már akkor is jobboldali eszméket vallottam, amikor még azt sem tudtam, hogy mi az a jobb vagy baloldal. Erősen támogatom a határon túli magyarok védelmét, segítését(a baloldal ezt nem teszi meg). Szimpatikusak számomra az eddig elért eredmények, intézkedések: munkanélküliség drasztikus lecsökkentése, keleti nyitás, gazdasági kapcsolatok növelése, protekcionista gazdaságpolitika, turisztikai fejlesztések, infrastrukturális fejlesztések, atomenergia támogatása, falvak segítése, a népességfogyást és a népesség elöregedését csökkentő intézkedések, különféle egyéb támogatások stb.

Továbbá szimpatikus, hogy a FIDESZ egy nagy egységes és erős párt, belviszályokkal kevésbé tarkított, mint mondjuk az Ellenzéki Összefogás. Ami még fontos, nem támogatom túlzottan a liberális eszméket. Nem értek 100% ban egyet a politikájukkal: Brüsszelezés, ész nélküli költekezés a sportra, oktatási rendszer, kórházak állapota, korrupció, gyűlöletkampány (ami az ellenzéknél is megvan)stb. Mindezek ellenére is rá szavaztam, mert számomra nincs más alternatíva. Ha lesz egy új, normális jobbközép párt, hasonló eszmékkel, akkor majd arra szavazok. Amíg nincs, marad számomra a FIDESZ.

2022. ápr. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%

Fiatalok, őszintén nem ertelek titeket (nekem is a hat adok szavazásom csak még ez)...

“Hogy ne az ellenzék nyerjen” - de ennek a rezsimnek a fenntartásával meg a saját(!) jövőtölet szúrjátok el!

2022. ápr. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%
Elnézést a telefon kijavított pár szót, de ahogy nézem érthető maradt.
2022. ápr. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!