Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok miért ennyire...

A magyarok miért ennyire orosz pártiak?

Figyelt kérdés

Leszögezném az elején mielőtt mindenki ezzel jön: én értem és tudom Oroszország indokait a háborúra (mondjuk nem gondolom hogy feljogositja).


És nem hiszem hogy minden háborús bűn biztosan igaz és úgy volt ahogy rájuk fogják.


Nem hiszem azt sem hogy az ukránok teljesen ártatlanok.


De ettől függetlenül, az oroszokat nem menti fel az hogy az ukránok milyenek, nem menti fel őket az amerikai provokáció sem, mert a háborút akkor is ők kezdték.


Amit nem értek hogy itt is és máshol is a magyarok iszonyú hevesen védik az oroszokat.

A magyarok akiknek az orszagan már annyiszor végig pusztitottak az oroszok.

Miért? Mert Orbán barátja Putyin és akkor a barátunk az egész orosz nép és biztos ártatlanok?

Ostoba fröcsögéseket mellőzzük ha kerhetnem, érvek érdekelnek.


2022. ápr. 13. 08:33
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
83%
Sok magyar szereti a kultúrájukat és elszomorítja ez a teljes kiutasítás. Putyin pedig menőnek számít a közösségi oldalakon, vicces mémek készültek vele még a háború előtti években. A harmadik pedig az ukránellenesség, ami nem is alaptalan.
2022. ápr. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
68%

Nem oroszpártiak a magyarok.

Viszont gyanús hogy minden nap kiírjátok ezt kérdésben. Ez eljuttathat sokakat oda, hogy ha ti annyira ezt nyomtatók, csakazértis érdemes lenne nem benyalni automatikusan minden oroszok ellen hergelő szöveget

2022. ápr. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
1%
Igen, jól mondod, mert Orbán barátja, meg mert mi is mindig a nyugattal háborúzunk meg ő is úgyhogy csupa együttérzés
2022. ápr. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

#1 az orosz cancel culture-t én is elszomoritonak és ostobanak tartom, de ettől még az orosz katonákat és politikusokat nem védem.


#2 nekem ez az első kérdésem, azt se tudom miről beszélsz, de nézz meg akkor valami háborús cikk alatti kommenteket a Facebookon, az a fröcsögés ami ott az ukranokra megy hihetetlen. Amikor a civilek meszarlasara nem is azt mondja hogy nem hiszi el hanem hogy megerdemlik, jól van nagyon stb az mindennek a teteje.

2022. ápr. 13. 09:00
 5/33 anonim ***** válasza:
85%

Teljesen igazad van abban, hogy az oroszokat nem menti fel az, hogy az ukránok milyenek. Meg ne mondja senki, hogy csak az invázió megindítása volt az egyetlen lehetséges módszer és ártatlanok legyilkolása kell ahhoz, hogy Oroszország érvényesítse az akaratát...

Viszont szerintem az oroszok védelme sokszor egy ellenreakció. Azért Ukrajnával szerintem rosszabb a kapcsolatunk (eddig is az volt), ez főleg a határon túli magyar kisebbségek helyzete miatt van. Meg hogy ukrán vendégmunkásokat telepítettek be (egyébként a Fidesz, miközben épp "harcolt" a migránsok ellen), akiknek nagyon megérte ez, mert innen kapján majd a nyugdíjukat, cserébe pedig leszavaznak a fideszre. Szabolcsi falvakban több helyen egy lakcímre van bejelentve 20-30 ukrán. Az amúgy sem túl jó magyar-ukrán kapcsolatot fokozza az ukrán politika kommunikációja is szerintem. Azért az ukrán minszterelnök-helyettes és a nagykövet nyilatkozatai nem igazán teszik őket szimpatikussá. Meg Zelenszkij sem, hogy a fél világot fenyegeti és legyávázza.

2022. ápr. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
22%
Nosztalgia, ezt tanították nekik, az alja emberek mindig egy "erős" vezetőre vágynak, és putyin olyan.
2022. ápr. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem nem egyoldalú dolog.

Egyrészt jó viszonyban vagyunk az oroszokkal, elsősorban gazdasági szempontból, és bizony nem vagyunk nagy haverok pl Zelenszkijel, ismert okokból... szóval a kettő együtt.

2022. ápr. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
78%
Nem oroszpártiak. Oroszpárti tüntetés nem is volt Magyarországon. Az emberek többsége semleges állásponton van, a jobboldalon is. Csak azért mert valaki szkeptikus kijev állitásaival kapcsolatban és követi mindkét oldal álláspontját még nem lesz oroszpárti. De a baloldal szereti kb mindenkire ráaggatni ezt a jelzőt aki nem ukrán párti fanatikus. Mintha csak ez a két véglet létezne...
2022. ápr. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
0%
Mert a szovjetek édestestvéreink.
2022. ápr. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
64%
Az ukrán egy kutya nép és úgy is bántak a kárpátaljai magyarokkal. Most, hogy bajban vannak, már vonyítanak is a segítségért. Sokkal bátrabbak voltak, amikor a kisebbségeket kellett zaklatni a nyelvük, zászlajuk vagy a himnuszuk miatt. Most, hogy kicsit elpiÇsázzák őket, már jönnek is követelőzni és vádaskodni. Az ukránoknak semmi joga számon kérni a magyarokat és örülhetnek, hogy beengedjük ide a nem-kárpátaljai pereputtyukat. Gondolom köztük vannak azok az SZBU-s pribékek és nacionalisták is, akik előtte pár héttel még a magyarokat vegzálták. Most megtudják milyen az, amikor egy idegen hatalom elfoglalja az országukat és szemétként bánik velük. Az egészben csak a magyarokat sajnálom, nem a mi harcunk ez, hanem Amerikáé és az oroszoké.
2022. ápr. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!