Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek miért ellenségesek...

Az emberek miért ellenségesek a transznemű emberekkel szemben az interneten, míg emberségesek a valóságban?

Figyelt kérdés

Transznemű lány vagyok. Vékony testalkatú, magas, fiatal, a hajam középhosszú, kb. mellig ér, festetlen, nem öltözködöm kihívóan. A külsőm alapján nőnek tartanak az emberek. Egyedül a hangom árulja el, hogy transznemű vagyok. Viszont ennek ellenére képesek az emberek nőként kezelni, kedvesek lenni velem, stb. akkor is, ha hallották a nem túl nőies hangzású hangomat.


Az interneten viszont rengeteg ember ad hangot a véleményének, miszerint szégyen transzneműnek lenni, ez egy mentális betegség, szőrös női ruhás férfiak, stb. Ezen emberek viselkedése nem tudom, mennyire hasonlít a gyűlölködéshez, és az elfogadás látszatához valóságos helyzetekben.

Csupán azért kedves velem az emberek nagy része, mert passing vagyok, azaz nőiesen nézek ki, viselkedek, és nőnek látnak?



2022. ápr. 15. 12:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%

Azért, a valóságban udvariasabbak az emberek, mint az interneten.


Ha a buszon a tolakodó nyugdíjas mamóca áttolja a lábadon a banyatankot, akkor nem kezdesz el k_rva anyázni.Ellenben a neten, ugyanezt megteszed.

2022. ápr. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%

Azért bunkók egyesek az interneten, mert tudják, hogy nem tudja meg a házastársuk, gyerekük, szüleik mit írtak ide névtelenül. Nem derül ki nyilvánosan, milyen trágár nyelvet használnak, mennyire hiányzik belőlük az emberség, az empátia.


És hát, valljuk be, rengeteg frusztrált ember él, aki a valóságban nem tud "visszaütni" az őt ért igazságtalanságok ellen. Ha keveset keres, ha rászólt a főnöke, elhagyta a felesége,a gyereke nem tiszteli, stb... Ezért egy kormányzati szinten is lekezelt kisebbségbe rúg bele.


Egy részüknek pszichológiai segítségre lenne szükségük, de a mai anyagi helyzetben sajnos kevesen jutnak hozzá a szakorvos segítségéhez.

2022. ápr. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 hypno ***** válasza:
44%

Mondjuk egy viszonylag mély, esetleg rekedtes orgánum egy nőnél nem annyira ritka és kifejezetten szexi tud lenni. (Pl Karádi Katalin, Psota Irén, Hegyi Barbara, Tanita Tikaram)


Az viszont tény, hogy ha face to face kell beleállni egy konfliktusba, akkor az emberek nem olyan bátrak mint anonim módon. Viszont ha hirtelen előkerül egy hangadó suttyó, akivel együtt lehet vonyítani, vagy eleve egy ilyen csoport szúrja ki magának a másságod, akkor jobb ha futssz.

2022. ápr. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
32%
A napi LMBTQ érzékenyítés megtörtént, köszönjük.
2022. ápr. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
nálam fordítva van, én itt vagyok kedves, tegnap meg úgy elküldtem a mamájába egy marhát, hogy az egész kerület hallotta. Azóta csak huhogni tudok, meg borogatom a gigám.
2022. ápr. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
19%
Miért van mindenki lepontozva?
2022. ápr. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem az lehet az oka, hogy egyrészt az interneten az is kimondja a véleményét, aki ezt a valóságban nem merné megtenni, mert gyáva. A másik oka talán az lehet, hogy a frusztrációt trollkommentek formájában következmények nélkül le lehet vezetni, akár arc és név nélkül.
2022. ápr. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem azért van ez mert ha te eleve udvarias vagy akkor a legtöbb ember udvariassággal reagál. Az hogy mi a véleménye igazából azt te nem tudod. Meg attól is függ hogy hol élsz. Nagyvárosokban elfogadóbbak az emberek mert ott több furcsasággal lehet találkozni.

Amúgy mindig észreveszem a férfiakat mindegy milyen ruhában vannak, egyszerűen látni lehet a vonásaikon akkor is ha női ruhában vannak. Még a tekintetük is más.


7. Nem feltétlenül gyáva. A főnököm szemébe biztos nem fogom megmondani hogy mit gondolok róla mert megkeserítené az életemet. Itt nyugodtan leírom róla a véleményem ha úgy van. Ha nem akarunk felesleges konfliktust bizonyos szituációkban akkor is jobb ha nem anyázunk. Néha az a bölcs aki csendben marad. Szóval ez helyzetfüggő. Az ember mindig jobban leirja a véleményét ha névtelen.

2022. ápr. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%

#8: szerintem többről van szó, mint az őszinte véleményük leírásáról. Egyesek itt olyan mocskos szájjal gyűlölködnek, hogy azt lehetetlen véleménynek nevezni. Inkább a frusztrált fröcsögés a jó kifejezés.


"mindig észreveszem a férfiakat mindegy milyen ruhában vannak, egyszerűen látni lehet a vonásaikon akkor is ha női ruhában vannak"

Erős naivitás, amit nem tudsz bizonyítani semmivel. Az első tiktokos vagy facebookos"transznemű-e" teszten lebőgnél, ez kétségtelen. De tegyük fel, hogy felismernéd a transznemű nőket vagy férfiakat. Ezzel mit nyernél, ez milyen módon lenne hasznos? Vagyvez is csak egy olyan képesség lenne, mint a ki tud legmesszebb dobni kaviccsal?

2022. ápr. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Látom nem érted amit írtam. Én a gyakorlatban szoktam találkozni nőnek öltözött férfiakkal nem a neten. Mindig észre lehet venni rajtuk. Nem tudom milyen Facebook testről beszélsz, nem Facebookozok.


Peszre hogy sokan mocskolódnak. Nem is írtam higy nem így van. Azt írtam csak hogy nem mindig erről van szó. Vannak normális vélemények is amik ha nem is tetszenek attól még vélemények, csak ellenketőek azzal amit esetleg a kérdező gondol. Mássfelől a kérdező viszont nem kifelyezetten a gyakoriról beszélt hanem a netről általában.

2022. ápr. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!