Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyi esélyt látsz arra,...

Mennyi esélyt látsz arra, hogy 2024-ben MZP pártjára szavazz le EP választáson?

Figyelt kérdés
Tételezzük fel, hogy alapít egy pártot, kb. hasonlóan komolyan vehető emberekből mint ő, kisebb városok polgármestereiből és szakemberekből.

2022. ápr. 16. 15:45
A kérdező szavazást indított:
Összefogás támogató vagyok, leszavaznék rá szívesen, mert szimpatikus.
Összefogás támogató vagyok, leszavaznék rá mert nincs jobb, de sose volt igazán szimpatikus.
Összefogás támogató vagyok, nem szavaznék rá.
Fideszes vagyok, leszavaznék rá szívesen, mert szimpatikus.
Fideszes vagyok, leszavaznék rá mert nincs jobb, de sose volt igazán szimpatikus.
Fideszes vagyok, nem szavaznék rá.
Pártsemleges vagyok/más kisebb pártot támogatok, leszavaznék rá szívesen, mert szimpatikus.
Pártsemleges vagyok/más kisebb pártot támogatok, leszavaznék rá mert nincs jobb, de sose volt igazán szimpatikus.
Pártsemleges vagyok/más kisebb pártot támogatok, nem szavaznék rá.
23 szavazat
1 2
 1/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
64%

50%: vagy rá szavazok, vagy nem.

2024-ig még sok víz folyik le a Dunán. Nem vagyok begyöpösödött párthívő, úgyhogy most nem tudnék nyilatkozni erről. Főleg úgy, hogy az a párt még nem is létezik.

2022. ápr. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
MZP személy szerint neked szimpatikusabb mint a mostani Momentumos, Jobbikos, DK-s ... politikusok? Minőségi előre lépésnek éled meg a megjelentét a magyar politikában?
2022. ápr. 16. 15:57
 3/14 anonim ***** válasza:
9%
0
2022. ápr. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Most komolyan? Írok egy Fideszes hozzászólást és 10-en pontoznak le, de amikor a véleményeteket kérem ki, akkor se válasz, se szavazás? Még a végén kiderül, hogy a gyakorit csak Fideszesek látogatják és ők szavazzák egymást le. :)
2022. ápr. 16. 16:05
 5/14 anonim ***** válasza:
73%
Az EP választáson a pártok mind külön indulnak valószínűleg, már amelyiknek egy kicsi esélye is van bejutni. Ennél fogva hiába mondom, hogy összefogás párti vagyok, és nem szavaznék MZP pártjára, mert van nekem saját pártszimpátiám, és arra szavazok.
2022. ápr. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
De ha összefogás párti vagy akkor is valószínűleg van egy párt közülük aki kedves a szívednek, vagy épp maga MZP vagy az ő jövőbeli pártja is lehet az. Aztán ha mondjuk te Momentumos vagy, akkor a te válaszod az, hogy Összefogás párti voltál a 2022-es választáson de EP választáson meg nem szavazol le MZPre, mert ott van a saját pártod.
2022. ápr. 16. 16:32
 7/14 A kérdező kommentje:
Most lehet nem elég érthető ahogy kérdeztem de arra voltam kíváncsi hogy akik ellenzékinek vallják magukat és leszavaztak vagy legalább szimpatizáltak velük 2022-ben azok közül mennyi lehet az aki tényleg MZP-t is bírja.
2022. ápr. 16. 16:33
 8/14 anonim ***** válasza:

Talán. Ideológiailag egy platformon vagyok vele. Viszont hogy mennyire vállalhatóak a jelöltjeik, az majd kiderül. Egyelőre a leendő párttagok közül MZP-n kívül csak Lukács Katalin nevét ismerem, akinek se használható tudása nincs, se megnyerő kiállása. És tartok is tőle, hogy a szóba jöhető tehetséges emberek inkább máshol kamatoztatják tehetségüket, nem ellenzéki politikusként.


Szóval vagy rájuk szavazok majd, vagy cinikus leszek és leszavazok a Kutyapártra. Soha nem szavaztam idáig rájuk, de utólag mindig megbántam, hogy nem rájuk szavaztam.

2022. ápr. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

MZP eddigi tevékenysége alapján nem tűnik egy karizmatikus vezetőnek aki szinte a jelenlétével képes vinni egy pártot.

Ilyen személy jelenleg csak kettő van, az egyik Orbán, a másik Gyurcsány.

Régebben volt több is, pl Torgyán, vagy Csurka.

Fordítsuk meg a kérdést, miért szavazzunk MZP-re, a még egyenlőre meg sem alakult pártjára?

Mi volt eddig az, amire azt lehetne mondani, hogy jobb, mint amit a többi párt ajánlott?

Eddig ilyen nem volt, de nem is volt párt MZP mögött.

Egy megalakuló pártnál kérdés, hogy az hová illeszthető be a többi párt közé.

Mondjuk a Fidesztől balra, de az összefogás pártjaitól jobbra szeretne MZP egy pártot.

Azt tartalommal is meg kell tölteni, szavazatokat csak azt követően lehet várni, ha már valami jelét adták, hogy miért lehet érdemes rájuk szavazni, jelen állás szerint MZP támogatottsága visszaesett a fél évvel ezelőttihez képest, a párt alapítással sem lesz azonnal meghatározó, ahhoz sokat kell dolgozni, hogy 2024-ben már számottevő szavazatuk legyen.

Jelen állás szerint én sem szavaznék rájuk, hisz azt sem tudom, milyen célokat, és hogyan szeretnének elérni.

MZP eddigi tevékenysége különben sem vall kimagasló politikusi tehetségre, nem mutatott határozott elképzeléseket, "ha a NATO azt akarja", "ha az EU azt kívánja" és hasonló hivatkozásokkal nehéz sikeresnek lenni, ha azokon kívűl nincs határozott, és közzétett elképzelése konkrét célokról.

2022. ápr. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"MZP eddigi tevékenysége különben sem vall kimagasló politikusi tehetségre, nem mutatott határozott elképzeléseket, "ha a NATO azt akarja", "ha az EU azt kívánja" és hasonló hivatkozásokkal nehéz sikeresnek lenni, ha azokon kívűl nincs határozott, és közzétett elképzelése konkrét célokról."


Teljes mértékben igazad van!!!!

2022. ápr. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!