Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 2022 bebizonyította, hogy az...

2022 bebizonyította, hogy az ellenzéki választók nagyobbik része nem hajlandó átszavazni. Van értelme bármilyen összefogásnak 2026-ban az ellenzéki oldalon ?

Figyelt kérdés
Hiába magyarázták a pártok a koordinált jelöltállítás koncepcióját, a váltasztók nemet mondtak rá. Eltűnt majd 800 ezer ellenzéki szavazó, akinek nem tudták lenyomni a torkán ezt a kocepciót és inkább nem ment el szavazni vagy a fideszre szavazott.
2022. ápr. 17. 23:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem volt kire szavazni és nem az átszavazással volt a gond, mert pl. időközin elég jól mentek az átszavazások, egyszerűen most olyan volt a helyzet, hogy még sok ellenzéki se merte megkockáztatni, hogy ők jussanak hatalomra, hiába utálja Orbánt.
2022. ápr. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

A legtöbben nem szavaznak külön egyéni jelöltre és külön pártlistára. Úgy értem, hogy ha valaki a 6 párti ellenzéki listára szavaz, akkor behúzza az ő jelöltjüket egyéniben is és kész, nem foglalkozik vele, hogy az a jelölt amúgy éppen melyik párthoz tartozik.

Itt magával az összefogással volt probléma. Egyrészt nem volt egység, másrészt a 6 párt összeállásával nem egy olyan reakciót váltottak ki a szavazókból, hogy "része az a párt is amelyiket kedvelem" hanem olyat, hogy "itt van az a párt is, amelyiket gyűlölöm". Ezért inkább nem is szavaztak rájuk, mert mindenki talált benne olyat, akit semmiképpen sem akart hatalomban tálni.

Remek példa erre MZP szavazói. Én is rá szavaztam az előválasztáson, de pont azért, hogy értsék meg végre a pártok, hogy itt új emberekre van szükség, teljesen más hozzáállásra, más emberekkel, más politikával. De MZP hiába mondogatta, egyáltalán nem váltotta le az ellenzéket, ugyan az a Gyurcsány ül most a parlamentben a listás helyével, akit egész eddig ki akartunk onnan rugdosni. De ő csak egy ember, van, aki éppen az MSZP-vel vagy a Jobbikkal van így. MZP nem leváltotta az ellenzéket, hanem az élükre állt és azt mondta, hogy most egységesek. Ez nem működött, de szerintem azért várható is volt.

Kíváncsi leszek, hogy MZP új pártja hogyan alakul, remélem sikeres lesz és megmutatjuk újra ennek az ellenzéknek, hogy tényleg változásra van szükség. Egyes egyedül a Momentumnál látom azt, hogy próbálnak folyamatosan megújulni, alkalmazkodni, semelyik másik párt nem képes változni. És ha ők nem változnak, akkor nekünk szavazóknak kell változtatni.

2022. ápr. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Ellenzékiként mondom: most nem volt szabad választást nyerni. Ok, a szándék megvolt, de eskü örültem, hogy nem sikerült. Sorban állni lóf...ért nem szabad. Mert most az jön.
2022. ápr. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%

Én meg fideszes szavazóként sajnálom, hogy most nem adták át a stafétabotot.

Ami most jön abból az "összefogás" nem tudta volna kihúzni az országot a belső acsarkodásaik miatt. S négy év után tényleg "királlyá választották volna Orbánt", ha netán újra befagyna a Duna.

2022. ápr. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

#4: "Ami most jön abból az "összefogás" nem tudta volna kihúzni az országot a belső acsarkodásaik miatt."


Egy nyelven beszélünk te, meg én, végül is. A kérdés az lesz, hogy a fidesz meg tudja-e etetni a szavazóit majd azzal (igen, téged is), hogy nem is ők a hibásak.

2022. ápr. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

#4


40 évig dolgoztam az államigazgatásban. Mindkét oldalt -sőt- láttam pro és kontra.

A kisebbik rossz mellé tettem le a voksom.

Majd elválik, hogy igazam van-e.

2022. ápr. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"A kérdés az lesz, hogy a fidesz meg tudja-e etetni a szavazóit majd azzal (igen, téged is), hogy nem is ők a hibásak."


Szerintem tévúton jársz. A fidesz szavazók jelentős része tisztában van a fidesz hibáival. Az ellenzéki politikusoknak inkább azt kellene elemezni, hogy ezek az emberek miért szavaznak mégis a fideszre. Ezt a gondolkodást úgy hívják, hogy önkritika. A választás utáni nyilatkozatokból az látszik, hogy az ellenzéki politikusok nem ismerik sem ezt a szót sem nem hogy a mögötte rejlő tartalmat.

2022. ápr. 18. 00:38
 8/11 A kérdező kommentje:

Na ennek az utolsó mondatnak fussunk neki még egyszer.

A választás utáni nyilatkozatokból az látszik, hogy az ellenzéki politikusok nem ismerik sem ezt a szót sem a mögötte rejlő tartalmat.

2022. ápr. 18. 00:39
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"MZP nem leváltotta az ellenzéket, hanem az élükre állt és azt mondta, hogy most egységesek. Ez nem működött, de szerintem azért várható is volt."


Szerintem mégcsak ennyi sem történt, MZP nem állt az összefogás élére, hanem megpróbált megalkudni velük. Már akkor elkezdte a saját pártja, saját frakciója mantráját, pedig tökre nem volt ott a helye és ideje ilyesminek.


Számos okot fel lehetne sorakoztatni, hogy miért nem jött be most ez a választás az ellenzéknek, de szerintem az első válaszolónál a legnagyobb pont, most az ellenzéki szavazók sem akarták ezt most megkockáztatni.

2022. ápr. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az Összefogásra szavaztam, de most én is úgy látom, hogy így nem jó ez összefogósdi vagy egyáltalán nem jó. 2018-ban nekem nem tetszett, hogy a Jobbikal összefogtak, de nagy nehezen elfogadtam, úgy látszik, hogy a Jobbikos szavazók viszont nem fogadták el. A választást és az utóhatásokat február eleje óta követem igazán, ekkor szembesültem azzal, hogy egy jobboldali jelölt vezeti az egységes ellenzéket, akinek a kommunikációjával igen komoly problémáim voltak, de azt hittem, hogy csak nekem nem tetszik, ahogy beszél,amiket mond.

Valamilyen lazább összefogást el tudok képzelni, ahol jobb- és baloldali pártok megígérik, hogy fontos kérdésekben egyformán fognak szavazni, de külön indulnak, de ezt nem tudom, mennyire kivitelezhető.

2022. ápr. 18. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!