Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elfog jönni az az idő, amikor...

Elfog jönni az az idő, amikor szégyen lesz azt vallani, hogy magyar vagy?

Figyelt kérdés
Egyre több a cigány, egyre kevesebb a magyar. 20 év múlva már a magyar gyerekek fogják kevesebbnek érezni magukat, mert kisebbségben lesznek?
2022. ápr. 20. 13:10
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
15%

17

Az, hogy nem bőrszín alapján általánosítanak, hanem az alapján, hogy a magyarok egy része mást gondol a világról, nem a nekik tetsző rezsimet választja meg, nem változtat a lényegen, azzal egyáltalán nem emelted őket vissza arra az erkölcsi katedrára, ahonnan álságos módon, önellentmondásba keveredve oktatnak ki minket egyesek, hogy igenis érezzük csak a kollektív bűnösséget.

2022. ápr. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
16%

21, azért ítélnek el / meg, mert a magyar (jellemzően) nem ítéli el azt, amit ők igen.

Azaz nem azért "utálnak" minket, mert az a csoport vagyunk ami, hanem azért, mert csoportokat "utálunk" azért, mert az a csoport ami.

A rasszizmust elítélni nem rasszizmus:D

2022. ápr. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
20%
Már 20 évvel ezelőtt sem mondtam meg szívesen idegenben, hogy magyar vagyok.
2022. ápr. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
27%

23#

És mit mondtál?


Kozmopolita világpolgár, szivárvány tetkóval?

2022. ápr. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
22%
23# Nem is voltál te magyar sosem.
2022. ápr. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
23%

25ös, jó hogy jössz, segíts nekem!


Egyébként ilyen kérdéseknél bennem mindig felmerül: Mi magyarnak lenni?

Mert sokszor azt látom, hogy

-az igazi magyar nem kér a bzikból

-az igazi magyar nem olyan mint a román


Meg hasonlók. De... ezek arra a kérdésre lennének válas,z hogy mi NEM magyar.


De mitől lesz valaki magyar?

A cigánynak magyar állampolgársága van, beszéli a magyar nyelvet, mégsem tekintik magyarnak.

Az aradi 13-ak fele nem beszélt magyarul, ők mégis magyarnak vannak tekintve. Liszt Ferenc dettó.

Szóval a nyelv besézlése vagy az állampolgárság nem feltétel, ez tiszta. De ez megint csak nem válasz a krédésre:D


Szóval 25ös, ha már így határozottan ki tudod jelenteni, hogy a 23as sosem volt magyar.

Mi tesz magyarrá valakit?

2022. ápr. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
30%
#26 a csuti patkány megmondta: az a magyar, akinek az unokája is magyar. Persze ez felvet némi problémát. Ugyanis az unoka is csak akkor magyar, ha az ő unokái is magyarok. Tehát csak akkor létezik magyar ember (horribile dictu magyarság) ha feltételezzük, hogy a világegyetem örök és ennek minden viszontagságait túl fogja élni az emberiség. Én, szerény fizikusként, azt vallom, hogy a világegyetem nem lehet örök (ugye hőtan, energiamegmaradás stb.) tehát a jövőben biztosan lesz egy pont amikor az emberiség kihal. Tehát biztosan lesz egy generációnyi ember aki nem magyar és így visszafelé haladva láthatjuk, hogy nem létezik magyar ember (horribile dictu magyarság).
2022. ápr. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
23%
XD
2022. ápr. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
76%

26#


A származás is lényeges.

Például egy nigériai migráns, egy egy dél-ázsiai, mint a cigány,hogyan lenne magyar?

2022. ápr. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
81%

29, erre csak megint az aradiakat tudom hozni példának.

De van pl spanyol, koreai, vagy épp afrikából számrazó holland szülőkkel rendelkező ismerőseim, akik rendre itt születtek Magyarországon, a magyar az anyanyelvük, semmilyen kötődésük nincs az apjuk v anyjuk szülőországához... akkor ők most nem magyarok? Akkor mik? Mert más országhoz semmi közük ugye, de a bőrszínük alapján lehetne

2022. ápr. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!