Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ennyire "Úri cég" a Posta?...

Ennyire "Úri cég" a Posta? -Kérdéscsoport lejjebb-

Figyelt kérdés

Miért fordulhat elő az, hogy léteznek olyan "munkakörök" a Postánál, mint - postahivatalokban - a "leszámoló"?

(-Van olyan hivatal, ahol az ilyen beosztású ember MEGTEHETI, hogy zárásig az égadta világon SEMMI értelmeset nem dolgozik...)

Miért fordulhat elő az - ugyanezen a szinten, - hogy a sorok tekergőznek a hivatalokban, - miközben a háttérben postai "dolgozók" ráérnek arra, hogy jóízűen, önfeledten vihorásszanak, csoportosan dohányozgassanak a személyzeti bejáró ajtajában, - ami elvileg nem is lehetne nyitva?

Miért teheti azt meg egy helyi ellenőr, hogy fel-le sétál a beosztottak között, mögött, mint egy "dáma", - miközben van üres pult, és kígyózik a sor a hivatalban?

(-Elvileg a kisújjában van minden,- ha ellenőrizni jogosult...)

Miért történhet az meg, hogy akinek "van valakije" a területi főnökségen, az naphosszat újságot olvasgathat - sunyin lapítva, - miközben a kollégáinak tisztességes hányada azt sem tudja, hogy mi módon álljon helyt, legyen úrrá a felerősödött ügyfélforgalmat illetően?

Miért lehetséges az, hogy - beosztásukhoz - psychikailag alkalmatlan emberek kaphatnak megbízást hivatalok vezetésére?

Miről szólnak az időről-időre szervezett "továbbképzések", ha nem derül ki - idővel, - hogy vannak, akik nem alkalmasak arra, hogy emberekkel foglalkozzanak a munkájuk folyamán?

Miért lehetséges az, hogy egy hivatalvezető kettős mércét alkalmazhat a beosztottjai körében?

Ezt a mentalitást, - "üzletpolitikát" - miért finanszírozza a mindenkori állam?


Valóban ilyen jól áll a Posta, - hogy megengedheti magának ezeket?


2010. szept. 16. 08:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek így kellene dolgozni, ez az élet rendje. Nem az hogy úgy menj be a munkahelyedre, hogy előre gyomorideged van.
2010. szept. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
100%

anyum postán dolgozik, és igen van pár ilyen ember is, de ez legfőképpen a főnök hibája, sokszor van olyan h bent nagy a sor és nyitva van és asszem van 9 vagy 10 ablak

és abból asszem 2nél van vmi olyan ahol nem lehet csekket fizetni, meg 1 asszem ahol a leveleket adják ki, szal van kb 6-7 ablak ahol lehet csekket fizetni, ha kígyóznak a sorok akkor sincs nyitva csak általában 2, ott van a többi dolgozó is csak a főnök nem osztja be őket, anyum is sokszor kint ül az előtérben elvileg biztosításokat kötne, és van olyan hogy bemegyek hozzá és megkérdezem h mit csinál sokszor az a válasz h semmit, mondjuk ha ablaknál van akkor is általában zárva, merth a főnök pénzt számoltat velük meg ilyenek ...

2010. szept. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
100%
előző vagyok, mondjuk lehet h ehhez az is hozzátartozik, hogy anyum már főnök lehetne, csak a főnök ettől fosik és így kb 3 havonta kap egy kis plusz pénzt mint fizetésemelés, meg nem terhelik meg, mondjuk van 1-2 nap mikor fáradtan jön haza mert akkor nagyon dolgoznia kell, de nekem jobb h nem minden nap olyan levert lenne
2010. szept. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Úgy érzékelem - az utóbbi kettő hozzászólásból, - hogy valóságos élethelyzet, amikor az ember a "semmit tevésbe fárad bele".

Velem volt olyan, hogy az istennek nem tudtam munkával lekötni magamat - és majd megőrültem, mert "haszontalannak" éreztem a munkahelyemen létemet. Nekem az a legrosszabb, ha "üresben" vagyok, - és nem is tudok ez ellen semmit tenni.


Azon viszont továbbra is meg vagyok akadva, hogy a nyitott ablakoknál "húzóknak" miért nem segítenek, segíthetnek, segíthetnének azok, akik "üresben" vannak?

A hivatalokban is van olyan idősáv, amikor kevesen lézengenek, - akkor "kamatostól" lehet pihengetni, "udvarolgatni", ilyesmi...

Aki az ablaknál ül, az meg emberhez méltóan étkezni nem ér rá, - vagy "összehugyozza magát"...

Meghökkentő ellentmondások ezek - számomra.


Egyébiránt: Köszönöm Mindenkinek az eddig beérkezett válaszokat!

2010. szept. 16. 10:04
 5/18 anonim ***** válasza:
75%
Nem csak a postán van ez, hanem az apehtól kezdve bárhol megfigyelhető a rosszabb hivatalokban.
2010. szept. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
50%
Mert ez még mindig Magyarország.
2010. szept. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

A kollektív dohányozgatás engedélyezésével sem tudok megbékélni.


Én nyolc éven keresztül cigarettáztam, - és mégis tudtam, hogy "hány kiló vagyok", meddig mehetek el...

-Mind a dohányzási kultúra, mind az időbeosztás területén...

Igaz az is, hogy velem megcsinálta azt a tizedes, - amikor sorkatona voltam, - hogy, "... elvtárs, elmehet dohányozni,de ha öt (!) perc múlva nem ér vissza, "kocsedo" lesz!" (-Egy perc volt a kijelölt dohányzó helyig az út oda, ugyanennyi vissza, - és visszaértem... Láss csodát!)


Speciel, ledolgoztatnám plusz munkaidőként a dohányosokkal a füstölgéssel, beszélgetéssel eltöltött munkaidőt, - mert ki tudja, milyen jogon formálnak jogot erre a PLUSZ pihenőidőre, (- szemben a nem dohányzókkal, akik a dohányosok extra "járandóságának" érvényesítésének ideje alatt is "húznak").


Vagy a nem dohányzóknak mi jár - a szájukon kívül?

"Bocsi Főnök, - kimegyek, "megdöföm magam", mindjárt jövök?"

Vagy "Bocsi Főnök, - kimegyek egy sörre a szemközti presszóba! 15 perc múlva itt vagyok?"


De ha törvényesen "jár" - a 40 percenkénti 25 perc "pihenőidő", - akkor miért nincs hasonló, törvény által szavatolt jogosultsága a nem dohányzóknak is?


Én azt sem engedném, hogy egy embernél több dohányozzon egy időben... (-Ha már muszáj megengedni...)

2010. szept. 16. 10:19
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újonnan beérkezett válaszokat is!
2010. szept. 16. 10:27
 9/18 anonim ***** válasza:
55%
Monitor előtt munkavégzésnél óránként KÖTELEZŐ felállni 10 percre. Az hogy valaki mégsem teszi, már az ő dolga.
2010. szept. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

12:25 -kor beérkezett hozzászólást is köszönöm.

Ezt mindannyian tudjuk, hogy szemfényvesztés, - tegye fel a kezét, akit kienged óránként a főnöke - azzal az indoklással, - hogy monitorral dolgozik! :)

Sok olyan hely van, ahol "megköszönnék az addigi részvételt" a munkában, - és nincs az a bíróság, amelyik a "hátsón billentett" ember mellé állna...

Álomvilág és valóság között nagy a különbség!

Az is itt az egyik legnagyobb probléma, hogy PAPÍRON (!) még a "kánaán is jelenthet" Magyarországnak, - gyakorlatban pedig egy nagy semmi van a szépen leírt "törvényeink" mögött, (sz.rik bele mindenki).


A fene nagy EU-s szabványok csillogása-villogása alatt ROHAD MINDEN, - mert Magyarországon csak "a lőtéri kutya" nem hágja át a törvényeket munkáltatóként, - az is csak azért, mert nem tud olvasni.

2010. szept. 16. 13:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!