Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ennyire "Úri cég" a Posta?...

Ennyire "Úri cég" a Posta? -Kérdéscsoport lejjebb-

Figyelt kérdés

Miért fordulhat elő az, hogy léteznek olyan "munkakörök" a Postánál, mint - postahivatalokban - a "leszámoló"?

(-Van olyan hivatal, ahol az ilyen beosztású ember MEGTEHETI, hogy zárásig az égadta világon SEMMI értelmeset nem dolgozik...)

Miért fordulhat elő az - ugyanezen a szinten, - hogy a sorok tekergőznek a hivatalokban, - miközben a háttérben postai "dolgozók" ráérnek arra, hogy jóízűen, önfeledten vihorásszanak, csoportosan dohányozgassanak a személyzeti bejáró ajtajában, - ami elvileg nem is lehetne nyitva?

Miért teheti azt meg egy helyi ellenőr, hogy fel-le sétál a beosztottak között, mögött, mint egy "dáma", - miközben van üres pult, és kígyózik a sor a hivatalban?

(-Elvileg a kisújjában van minden,- ha ellenőrizni jogosult...)

Miért történhet az meg, hogy akinek "van valakije" a területi főnökségen, az naphosszat újságot olvasgathat - sunyin lapítva, - miközben a kollégáinak tisztességes hányada azt sem tudja, hogy mi módon álljon helyt, legyen úrrá a felerősödött ügyfélforgalmat illetően?

Miért lehetséges az, hogy - beosztásukhoz - psychikailag alkalmatlan emberek kaphatnak megbízást hivatalok vezetésére?

Miről szólnak az időről-időre szervezett "továbbképzések", ha nem derül ki - idővel, - hogy vannak, akik nem alkalmasak arra, hogy emberekkel foglalkozzanak a munkájuk folyamán?

Miért lehetséges az, hogy egy hivatalvezető kettős mércét alkalmazhat a beosztottjai körében?

Ezt a mentalitást, - "üzletpolitikát" - miért finanszírozza a mindenkori állam?


Valóban ilyen jól áll a Posta, - hogy megengedheti magának ezeket?


2010. szept. 16. 08:35
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
...Ezt a legutóbbi indoklást nem lehet "elsütni" - BÜNTETLENÜL - egy olyan psychopatának, amelyik "kilenc farkú macskával" jár-kel a beosztottjai fölött őrködve, - és ott "rúg utánuk", ahol csak éri Őket...
2010. szept. 16. 13:46
 12/18 anonim ***** válasza:
Az ilyen beosztasok sogor koma stb kell ilyennel telel van minden allami ceg, ezek is seglyezettek csak sokkal tobb kerulnek mint havi 28 ezer aki akarja megerti
2010. szept. 19. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Keserű igazság ez.
2010. szept. 19. 09:37
 14/18 anonim ***** válasza:

"Az ilyen beosztasok sogor koma stb kell ilyennel telel van minden allami ceg, ezek is seglyezettek csak sokkal tobb kerulnek mint havi 28 ezer aki akarja megerti"


Azért ne hasonlítsuk már össze az állami cégek alkalmazottjait a segélyesekkel. Egyébként a segélyesek nem havi 28500 ft-ba kerülnek az államnak. Ez csak a segély. Ahhoz még jön a rezsijük, eü ellátás, lakhatási támogatás stb... hadd ne soroljam.

2010. szept. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Póstas.vasutas,tovabb nem mondom.......
2010. szept. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 13:35


Majdnem igazad van viszont ezen beosztasok nem alkalmazotti hanem kozepvezetoi beosztasok tobbnyire tehat nem arrol van szo aki egesz nap az ablaknal ulve a sok hulye ugyfelet kiszolgalja, az ilyen beosztasoknal altalaban hiany van es ott a legkevesebb a penz! Akik meg sogor koma beosztasokban vannak kapnak brutto 2-300 ezret (ennyi az alja) plusz ilyen-olyan juttatas pl cafeteria 13. havi (ahol van allami cegeknek surun elofordul/elofrdult) munkaba jarasi hozzajarulas berletpenz vagy benzin koltseg, vannak esetek amikor meg mobilt is kapnak egyes beosztasokhoz stb. nemreg olvastam a Fovarosi Tuzoltosagon 10 foosztaly van es tobb mint 1600 alkalmazott ebbol 800 vannak akik tuzet oltani jarnak a tobbiek meg irodistak, tenyleg szukseg van ennyi emberre? Utanan neztem a New Yorki tuzoltosagon 150 ember megoldja az 5000 tuzolto gondjat bajat, es akkor ott van a rendorseg a MAV a BKV es egyeb nagy cegek! MO-n tobb a kozalkalmazott mint barhol mashol a vilagban, de hat van itt penz dogivel!!! Egy segelyezett meg kap 28 e. meg (utana olvastam) 5 10 e. ft lakhatasi tamogatast a TB mennyi lehet? mondjuk 25 e. de ha durvan 60 70e. is szamolsz akkor is oriasi a kulonbseg durva, hogy ezt megengedtek az eddigi kormanyok ezt a pazarlast pedig ez az oriasi teher! Es aki allami cegeknel dolgozik az sokat panaszkodik ilyenekre!

2010. szept. 20. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

A vezetőkkel kapcsolatban igazad van, de ezzel nem jól számoltál:


"a TB mennyi lehet? mondjuk 25 e. "


Ne ezt számold, hanem az eü ellátásukat. Egy szülés pl. 170000 ft-ba kerül (3 éve szültem, megkaptam a számlát, úgyhogy tudom). Ezt szorozd meg családonként minimum 5-6 gyerekkel. És ez csak a szülések száma, betegségről még nem is írtam. Az a roma család, akinek éhen halt a gyereke, havonta 160000 ft-ot vett fel a gyerekek után. Ezt a bírósági tárgyaláson mondta a bíró. Úgyhogy annak a 60-70000 ft-nak szerintem fuss neki mégegyszer. A közalkalmazottak viszont minden fillér után adóznak és fizetik a járulékot, tehát ezeknek a pénzeknek a legnagyobb része visszavándorol állambácsihoz.

2010. szept. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Számomra meglepőek az újonnan olvasott részletek, - köszönöm a válaszokat!
2010. szept. 20. 11:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!