Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek arról hogy...

Mi a véleményetek arról hogy Orbán Viktor újra módosítani fogja az alaptörvényt?

Figyelt kérdés

Újabb alaptörvény módosítás lesz a háború miatt.


[link]


Mi a véleményetek,örültök neki?



2022. ápr. 21. 15:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
Egyáltalán nem lep meg...s ezzel mindent elmondtam.
2022. ápr. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%

A gránit szilárdságú alaptörvényünket ami kivezette a demokráciát és köztársaságot?


Majd egy eresztény, mestermű lesz gondolom megint.


Mit módosítanak rajta? Eltörlik a szólásszabadságot?

Esetleg törvénybe iktatják az oroszoknak ki kell nyalni a farát?


(mandinert nem nyitok meg, elkap a hányinger tőle)

2022. ápr. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%

Ha egy alkotmányt évente módosítani kell, akkor az két dolgot jelenthet:

a, össze lett csapva, kritikán aluli a minősége. Ez esetben mind a megfogalmazóját, mind az azt megszavazó képviselőket illeti egy erős kritika.

b, nincs rendben a demokrácia, és a kormány önhatalmúlag írogatja át, tetszése szerint az alkotmányt. És ebben semmilyen fék vagy ellensúly(pl köztársasági elnök) nem akadályozza. Ebben az esetben csak annyira van funkcionáló demokrácia és jogállam, mint anno a Szovjetunióban, vagy a Kádár korszakban.

2022. ápr. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
56%
#2 a járvány miatti különleges jogrendet váltja a "szomszédban különleges katonai művelet van" miatti különleges jogrend, ehhez akarják módosítani az alaptörvényt.
2022. ápr. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
28%
Van logika abban amit akarnak, nem biztos, hogy egyből minden hülyeség csak mert a neked nem kedves párt kezdeményezi.
2022. ápr. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem logikus (pedig nem vagyok fidesz párti).
2022. ápr. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
67%
(Amúgy. Szerintem. Egy szomszédban zajló "különleges katonai művelet" nem is indokolna egy ilyen módosítást - egy háború viszont, esetleg, talán, igen.🤭)
2022. ápr. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%

Arra viszont van az alaptörvényben is paragrafus(megelőző védelmi helyzet 51.cikk)

Szóval most döntsék el, ég a ház, vagy minden a legnagyobb rendben van. Évtizedekig fenntartott köztes "különleges jogrendre" nincs szükség.

2022. ápr. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Van benne logika. Nekem inkább az böki a csőröm hogy mi lehet a háttérben, ha veszélyhelyzetre kellhet készülni?
2022. ápr. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
20%
Az ÚR áldja!
2022. ápr. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!