Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen hatalmi mozgások...

Milyen hatalmi mozgások várhatók a Fideszben az új kormányalakítással?

Figyelt kérdés
A sajtó már szinte biztosra veszi Lázár János visszatérését a kormányba és állítólag Navracsics is kap egy miniszteri tárcát. Szijjártó pozíciója stabilnak tűnik, Pintéré is, Kásler menni fog. Kik lehetnek a következő korszak felemelkedő politikusai? Szerintem Lázár amúgy jó lenne Orbán utódjának. Fiatalok közül még Menczer Tamás vagy Kocsis Máté lehet kerül feljebb.

2022. ápr. 22. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én azon gondolkoztam, 2160 ban szijjártó unokája lesz a befutó, vagy Vityáé.
2022. ápr. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de Lázár és Navracsics visszatérésének kifejezetten örülök. Ők igazi első vonalbeli politikusok, a kormányban a helyük. Én Pokornit is visszahívnám, mert oktatási vonalon bőven van teendő, de ez valszeg nem fog megtörténni.
2022. ápr. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Navracsics és Lázár visszatérésével valamilyen szinten az irányvonal is módosul. Ők a fideszesek többségénél korrektebb, tiszteletreméltóbb politikusok, nagy a tekintélyük. A szerepvállalásukat az új kormányban úgy is pozitívumnak tekintem, hogy gyűlölöm a Fideszt (meg az ellenzéket is).

Ha Kásler helyett valami kompetens személyt tesznek az Emmi, vagy a külön egészségügyi és oktatási minisztérium élére, és pénzt is áldoznának ezeknek a területeknek a fejlesztésére, akkor abból komoly politikai hasznot is tudnának kovácsolni, illetve támadási felületet csökkenteni. A sajtóban emlegetett Szócska, valamint a kb. egyetlen kompetens rendszerváltás utáni oktatási miniszternek számító Pokorni alkalmasak is lennének a feladatra, de utóbbi visszatérése szerintem kizárt.

Szerintem a következő időszaknak kiemelt célja lehet Budapest visszaszerzése a következő választáson, és az nagy kérdés, hogy kit próbálnak meg felépíteni főpolgármester-jelöltnek. Fürjes Balázs logikus lenne, de ő igazából totálisan alkalmatlan a feladatra, egy vigyorgó, buta báb, ezt nyilván tudják a Fideszen belül is. Vitézy Dávid projektterveiből ugyan ő is profitál politikailag, de nem ő a fő arc, és kérdés, lesz-e pénz a projektekre. Vitézy bárkinél alkalmasabb lenne, de egyrészt nem is vállalna ilyen aktív politikai szerepet, másrészt meg Fürjeshez képest kicsit a másik véglet, nem lenne eléggé irányítható, mert a szakmaiságot tartaná szem előtt. Szerintem szóba jöhet még Kocsis Máté.

2022. ápr. 23. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Semmi, mindenki ugyanolyan okosan, ügyesen fogja végezni a dógát, mint eddig.
2022. ápr. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!