Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kevesebb autóhasználatra és...

Kevesebb autóhasználatra és az otthoni fűtés csökkentésére kéri az EU a polgárait?

Figyelt kérdés

Az Európai Unió összeállított egy olyan javaslatcsomagot, amivel jelentősen mérsékelhető az orosz energiahordozóktól való függőség.

Vagyis nem amiatt, mert nem szállítanak az oroszok? Ez önkéntes nélkülözésre felhívás?



#rezsidíj #üzemanyag ársapka
2022. ápr. 23. 11:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%
Teljesen agyhalottak.
2022. ápr. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
32%
Ezt hol mondták ?
2022. ápr. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem értem, és azt sem értem, miért kellett kizárni mindenhonnan az orosz sportolókat? Mindegyikük doppingolt?
2022. ápr. 23. 11:27
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
#3 gyakori igen. Aki online játszik, vagy cryptozik, azzal is tisztában van hogy az oroszok szoktak általában a csalók lenni :)
2022. ápr. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
2: internetes hírek között megtalálod. Részleteit nem olvastam, mert szerintem bullshit.
2022. ápr. 23. 11:28
 6/14 anonim ***** válasza:
86%

" mert szerintem bullshit."


Ha azt gondolod, hogy bullshit akkor miért kezeled tényként ?

Lehet egy javaslat de de nem fogja senki betartani

2022. ápr. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

6

Magyarország függő az orosz energiától, az atom fűtőelemekből is. Ha valóban nem vásárolnánk tőlük, akkor nem önkéntes takarékoskodásról beszélnénk, hanem korlátozásokról, pl. időszakos távfűtés és melegvíz csökkentésről, áram és gázszünetekről, közeledve a gazdasági összeomláshoz.

2022. ápr. 23. 11:44
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Annyit tudok, hogy Hollandia év végére teljesen független akar lenni az orosz energiahordozóktól. Németország és Franciaország már más tészta.

A német gazdaság elég erősen függ az orosz földgáztól.

Egy hirtelenjében meghozott döntés akár térdre is kényszeritheti Európát, persze Oroszországot is más kérdés, hogy lehet találna ázsiai vevőket rá.

Európa pedig rá lenne szorulva szintén ázsiai vagy amerikai gázra amik behozatala igencsak macerás és drága lenne.


Lényeg, hogy valóban jó lenne olyan megoldást találni ami nem tesz függővé Oroszországhoz, de ezt nem lehet 1-2 hét alatt kivitelezni.

2022. ápr. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Hollandia egy kicsit más tészta mint mi. Ők eddig sem annyira voltak függők, mint a németek vagy mi. Nekünk biztos nagy érvágás lenne.

Rövidtávon nem tudják kiváltani az orosz gázt meg olajat. Ahogy az oroszok sem tudják eladni azt a mennyiségű gázt most rögtön másnak ,mert nincsen megfelelő szállító kapacitás erre.

2022. ápr. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%

#7 Magyarország függő, de ezt a függést le lehetne építeni. Jelenleg kormányunk inkább hagyja kiszolgáltatva az országot, mintsem lépéseket tegyen ennek érdekében.

Olaj relatív gyorsan kiváltható lenne, ahhoz nem kell komoly infrastruktúra, mint az LNG-hez. Gáz függést pedig pl szigeteléssel lényegesen le lehete csökkenteni. Lakossági fűtésre megy el kb a gáz fele. Persze leszigetelni a magyar lakásállományt nem egy év, de ha el sem kezdjük örökre függők maradunk.

2022. ápr. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!