Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz anno miért folytatta...

A Fidesz anno miért folytatta az MSZP (elcseszett) felsőoktatási politikáját?

Figyelt kérdés

Amiben az első Orbán kormány remekelt, azaz egyetemek tömegesítése volt, széles rétegek számára tették előehetővé az egyetemet.

Utána, az egy darabig az MSZP kormány is folytatta ezt.


Majd a második Gyurcsány kormány, illetve a Bajnai kormány elkezdte emelni a tandíjakat és szórakozni a ponthatárokkal,csökkenteni az állami férőhelyeket.

Már 2009-ben is sok diák csak fizetős képzésre jutott be és bizony, akkoriban nem volt ám kamatmentes diákhitel, mint most.



A Fidesz a kormányra kerülése után, nem hogy eltörölte volna ezt az elhibázott politikát, leporolta és folytatta.

Annyi a mentségük,hogy bevezették a kamatmentes diákhitelt, ami azért nagy segítség.


2022. ápr. 24. 15:21
 1/5 anonim ***** válasza:
60%

Én azért tudtam harmadszorra próbálkozni, és ekcsuöli diplomát szerezni, mert amikor a Fidesz hatalomra jutott, akkor resetelte az államilag támogatott félévek számát, és hirtelen 0 helyett volt 8 támogatott félévem.


Te mi a rákos g***ciről beszélsz?

2022. ápr. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

"ekcsuöli diplomát "

az miaz?

2022. ápr. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hogy találtad ki? Az első Orbán kormány sem tette lehetővé széles rétegek egyetemen való tanulását, és az MSZP sem nehezítette meg jobban, mint ők. Most pedig nehezebb államilag támogatott helyet kapni
2022. ápr. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, oldaltól függetlenül az oktatás volt az egyik probléma, amit a rendszerváltás után meg kellett oldani. Túl sokan mentek a felsőoktatásba, és más munkalehetőségek meg megszűntek.
2022. ápr. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért neoliberális a gazdaságpolitikájuk gyurcsánynak és orbánnak is.

Az mszpnek is ez volt a veszte. Baloldalinak hazudta magát miközben jobboldali gazdaságpolitikát csinált.

Jelenlegi ellenzéki kampánnyal is ez volt a probléma. Ha nem képviselik a baloldaliságot a baloldali pártok akkor azt az oldalt is elfoglalja a fidesz, ezt láttuk a “népjóléti” intézkedésekkel. Az emberek ugy érezték hogy a fidesz segit. Azt most hagyjuk hogy a fidesznek csak kommunikáció szintjén megy a baloldaliság. Valójában a fidesz is neoliberális.

2022. ápr. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!