Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Nézőpont Intézet legfrissebb...

A Nézőpont Intézet legfrissebb kutatásában a Mi Hazánk támogatottsága megelőzte a Jobbikék. Ez volt a Mi Hazánk megalakulása óta az első ilyen mérés. Ez a helyzet tartósan így maradhat?

Figyelt kérdés

[link]

A Nézőpont egyébként a Mi Hazánk megalakulása óta msot először mérte őket 5%-ra.

Mi Hazánk 5%

Jobbik 3%



2022. ápr. 27. 09:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Én még sokallom is a 3%-ot a Jobbiknál. Főleg, hogy az egykori Jobbikból mára egy pártlogó, néhány megélhetési politikus egy trash-celebbel az élen maradt.
2022. ápr. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Igen, így fog maradni. A jobbik egy kb. 2-3%-os párt, ami legkésőbb az EP-választáson be is fog bizonyosodni, ami még tovább morzsolja majd őket.
2022. ápr. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"mintavételi hiba ± 3,16 százalék"

És ezt mindenek után van pofájuk leírni 😂.

2022. ápr. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
El tudom képzelni, sőt, vószínűnek tartom, ugyanakkor szerintem nem lehet ezekre a mérésekre alapozni. Például nagyon sok embert hallottam, akik a Kutyapártra szavaznának, nem gondolom, hogy az ő támogatottságuk például ne emelkedett volna. A DK sem hiszem, hogy ennyire meggyengült. Akármennyire is nem szeretem őket, azt be kell látni, hogy a szimpatizánsai nagyon fegyelmezettek és kitartanak mellettük, bármi is legyen.
2022. ápr. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

#2

Ha EP választáson 2-3%-ot kapnak, akkor az kb. egy 6-9%-os jobbik szavazótáborról árulkodik.

A jobbiknak az EP választáson mindig a szavazóiknak csak a harmada ment el.

Vagyis ha most 2-3%-on vannak, akkor olyan 1% körüli eredményt kellene elérniük EP választáson.

2022. ápr. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%
5! Ameddig Vona be nem nyalt a heller ágnesnek, fideszesként is mindig a jobbikra szavaztam az EP-választásokon, és vannak még ilyen preferenciájú ismerőseim. (Mostantól majd a Mi Hazánkra fogok.) Nem emlékszem egyébként olyanra, hogy a jobbik sokkal rosszabb eredményt ért volna el az EP-választáson, mint ami a normál szavazótáborából adódott volna, de nem zárom ki, hogy az én memóriám rossz. Melyik volt az az ep-választás, ahol a jobbik 20% helyett kb 7-et kapott?
2022. ápr. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%

#6

Szavazatszámra gondolok, nem százalékra. A százaléknak nincs értelme.

Nézd meg pl. a '14-es választásokat, volt OGY-i és EP is.

OGY-in kapott 1 millió szavazatot, EP-n kapott 300 ezret. (Egyik esetben 20%-ot ért el, másikban 14%-ot).


A jobbik szavazótábora nem igazán szeret EP-n szavazni. Sokkal rosszabbul mozgósítanak EP-re, mint más pártok, ezért nem értek EP-n "§%, hanem csak 14-et.


Mondanám a '19-est is, de ott lehet, hogy már tényleg morzsolódott a jobbik tábora. Ott egyébként csak 200 ezren szavaztak rájuk. Viszonyításként, ott az MSZP-P és a momentum is több szavazatot kapott.

2022. ápr. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 hypno ***** válasza:
45%

A fidesz számáraa az a ffontos, hogy középen legyeen. Nincs szüksége olyan jobboldali pártra, amelyik nem tőle jobbra helyezkedik el.

A néppártosodott jobbik már nem volt képes a széljobbos alternatívát hozni, hát most be kell darálni.

Megemelik kicsit a MHM-t, és bármikor tudnak a náci pártra mutogatni, hogy milyen szélsőségesek. Már a választási kampányban sem volt egy rossz szavuk sem rájuk.

1-2 ciklust ezek is kibírnak őfelsége ellenzékeként mint a MIÉP és a Jobbik.

2022. ápr. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%
Félév múlva a jobbik a 2% sem fogja elérni! A Mi Hazánk pedig a 7-8% közt fog lenni! Szóval mondhatjuk hogy a jobbik meghalt! Ég veled.... de a Jobbik becsületes gyermeke a Mi Hazánk még köztünk vam! Éljen a Mi Hazánk!!!
2022. ápr. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 KTP 3.0 ***** válasza:
38%
A Jobbik elárulta magát, a régi eszmeiségét pedig a Mi Hazánk viszi tovább. Ha az EP-n bejutnak (jelenállás szerint nem fognak,) az már siker lesz nekik, a mi hazánk legalább 15t kap majd
2022. ápr. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!