Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az 1980-as években jobb volt...

Az 1980-as években jobb volt a közbiztonság Magyarországon, mint napjainkban?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 27. 12:50
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Budapesten 22 órakor kapuzárás, rendőr igazoltat és kikérdez, miért járkálsz még az utcán?
2022. ápr. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%
Akik éltek a Kádár-korban mind azt mondják, hogy a közbiztonság sokkal jobb volt, mint ma. A cigányktól sem kellett félni.
2022. ápr. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2%

Most elég jó a közbiztonság a 2000-2010 közötti időszakhoz képest.

1980- hoz képest talán valamivel jobb.

2022. ápr. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Egy diktatúrában szinte mindig nagyobb a közbiztonság. Semmi nem akadályozza az államot a lakosság megfigyelésében, és a saját polgáraitól való félelmében az állam meg is teszi. De emberi jogok sem "hátráltatja" a rendőrséget, illetve a törvényhozókat.
2022. ápr. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 kürasszír ***** válasza:
92%

# 3


1980-ban vidéken nem volt szokás az ajtót, kaput kulcsra zárni.


2022-ben már a lakatra is lakat kell, különben mindent ellopnak.


1980-ban a cigányok rettegtek a rendőrségtől.


2022-ben a rendőrök rettegnek a cigányoktól.

2022. ápr. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
98%

1984-ben éjjel 1-kor egyedül sétáltam haza az érettségi bankettről a város egyik végéből a másikba (mi a város szélén laktunk, családi házas övezetben). Egyetlen emberrel sem találkoztam, meg sem fordult a fejemben, hogy féljek, pedig 18 éves lány voltam. 20 ezres kisváros volt, rendőrautó 20 percenként jött el mellettem, kb. 20 km/órás sebességgel, és ez egész éjjel így volt, járőröztek a városban reggel 5-ig rendszeresen.

(Most már nem vagyok sem fiatal, sem csinos, de nem merném megismételni ezt az éjszaka egyedül hazaballagós akciót most 2022-ben).

2022. ápr. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
39%
Igen.
2022. ápr. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Klasszisokkal jobb volt a 80-as években a közbiztonság, mint most.

Alapból az akkori törvények nem támogatták az erőszakos bűnözést úgy, mint most, - benne volt a levegőben, hogy akit megcsípnek, az az életével fizet.

Ma kapsz másfél év felfüggesztettet, - sokkal (!) kevesebbet, mint egy rablásért, - aztán ha "jó kisfiú" vagy, a töredéke leülése után ott fojtathatod, ahol abbahagytad. Manapság nincs értéke gyakorlatilag az emberi életnek, - naná, hogy fogyóeszközzé vált az emberi élet! Már indok sem kell ahhoz, hogy leszurkáljanak, halálra rugdossanak bárkit a nyílt utcán!

2022. ápr. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Majd Putyin bombáz!
2023. aug. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!