Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ateista felfogásù fiatalként...

Ateista felfogásù fiatalként nincs helyem ebben az országban a Fidesz KDNP kormányzása miatt? A kormány elítéli az ateizmust?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 27. 13:24
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
24%

Ostobaság.

Az ateista hatalom üldözte, üldözi a keresztényeket, hívőket.

Tanulj történelmet.

2022. ápr. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
60%

1-es!

Inkább neked kellene tanulnod történelmet, te jó ég.

Nézz utána a keresztes hadjáratoknak, máglyán égetésnek, és az inkvizíciónak mielőtt ilyen ostobaságokat írsz.

2022. ápr. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
49%

#1


Nem az ateista üldözi a vallásosakat, hanem a vallásosak a más vallásúakat.

Történelemből megbuktál.

2022. ápr. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ezeket a ki üldöz kit köröket már lejátszottuk. Jelenleg szabad vallásgyakorlás van. Elég, ha megnézed, milyen egyházaknak lehet 1%-ot felajánlani adóbevalláskor, de ha egyházat nem akarsz támogatni, mindig van egy másik lehetőség. Egyébként a Fidesz hite eléggé álszent, kb. ott tartunk, hogy maga a Fidesz egy önálló vallás.
2022. ápr. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Ki korlátozi az ateizmusodat ebben az országban?


Egyébként vannak országok, ahol a pl. keresztény retorika, illetve a kereszténységre, Bibliára vagy Istenre való hivatkozás sokkal inkább jelen van a politikai életben, lásd mondjuk az USA. Vagy Oroszország. Vagy Anglia.


Nem mellesleg a Fidesz-KDNP eddig több kereszténységgel ellentétes intézkedést hozott, mint ami összeegyeztethető a kereszténységgel. Szóval a kereszténységre való hivatkozásuk csak egy politikai fogás.

2022. ápr. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 Isti22 ***** válasza:
14%
2022. ápr. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
73%
Én inkább azt vettem észre, hogy a hívők vannak fogyatékosnak meg valláskárosultnak nézve. Jó, nem a kormány, hanem az emberek szerint. Nekem meg aztán mimdegy ki micsoda, csak engem hagyjanak békén vele :D
2022. ápr. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
82%

#7


Mondjuk azok esetében tényleg nem stimmel valami, akik azért néznek le másokat, mert más a vallásuk. Ez a világtörténelem többezer éves időszaka alatt az első számú indok volt mindig is a békétlenségre és háborúkra.


A vallás magánügy. Ezért van szükség a vallás és állam szétválasztására, és szabad vallásgyakorlásra.

2022. ápr. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
41%
Ne gondolj ilyeneket. Inkább legyen ateista az ember, mint hogy egyik kezében korbács, a másikban meg a Biblia, és hol ezt-, hol azt váltogatja.
2022. ápr. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 kürasszír ***** válasza:
42%

# 2 # 3


A TÖRTÉNÉSZEK JELENLEGI ÁLLÁSPONTJA SZERINT:


Az inkvizíció által kivégzettek száma (több évszázad alatt): maximum 20 000 fő


Az ateista kommunizmus halálos áldozatainak száma a 20. században: 100 millió fő

2022. ápr. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!