Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kieső orosz gázt és kőolajat...

A kieső orosz gázt és kőolajat az Unió tudná biztosítani Magyarország,Szlovákia és a többi uniós ország számára?

Figyelt kérdés

2022. máj. 2. 17:52
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Nem. Vagy lesz többszörös áron és többszörös környezetszennyezéssel amerikai palagáz, vagy nagykabátban fogunk otthon ülni a következő télen.
2022. máj. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2022. máj. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Nem tudják, mivel Magyarország orosz gázt kap 85%-ban. Ha ez lehetséges lenne, hogy függetlenítsük magunkat, akkor már rég ez lenne! Nem azért kell az orosz gáz és kőolaj, hanem azért mert nem tudjuk pótolni más forrásból!!
2022. máj. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Persze. Majd megveszi Amerika (vagy valaki más) az Oroszoktól azt a gázt, s haszonnal eladja nekünk. Mi meg verjük majd a mellünket, hogy függetlenedtünk.
2022. máj. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
Ha a magyarok melegek és barna bőrűek lennének akkor biztositaná, amúgy nem.
2022. máj. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
36%

Függetlenedni fogunk, akarod vagy sem.

Orbán nemrég arról beszélt, hogy meg kell szüntetni az orosz függőséget.

[link]

Illetve elfogadtuk a közös EU-s megállapodást, az orosz energiahordozók 2027-ig történő kivezetéséről.

[link]

2022. máj. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az EU nem biztosít semmit, mert nem ez a dolga. Ha LNG-vel akarnánk kiváltani az orosz gázt, naponta egy LNG tankerhajót kellene a terminálon kiüríteni és feldolgozni csak az ellátáshoz, a gáztartalék betárolásához még egyet.

Egy kanyar az USA és Fiume között be- és kirakodással 5 hét, 40-50 hajónak kellene folyamatosan ellátnia csak a magyar igényt.

2022. máj. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Lehetne pótolni, és majd lehet is, csak természetesen nem ilyen áron. Nem az a baj, hogy nincs olaj, vagy gáz, hanem az, hogy sokan akarnak nyerészkedni azon, ha az egyik legnagyobb szállító, Oroszország kiesik az üzletből.

Például rengeteg gáz van az araboknál. De az OPEC a kérés ellenére sem akarja növelni a termelést, nekik az a jó, ha még egy ideig emelkedik az olaj és a gáz ára.

Az Oroszországi gáz készleteknek többszöröse található Kanadában. De azt csak cseppfolyósítva, tartályhajókkal, viszonylag drágán lehetne Európába szállítani. Ezt csak a jelenleginél magasabb gázárak mellett éri meg. (Na ezért várnak még az OPEC országok.)

És kis mennyiségű gáz található Európában is, pl. Románia, vagy éppen Magyarország alatt is, de ezek csak rétegrepesztéses technlógiával termelhetők ki, amihez megfelelő technológia kell - ami megvan, csak megint drágább, mint az orosz géz behozatala a meglévő vezetékeken.

Vagyis Európában sem az a baj, hogy nincs gáz, hanem az, hogy az eddigi árakon nincs. Ha a magasabb termelési- vagy szállítási költséget megfizetjük, akkor bőven van gáz. Csak ugye senki nem akar többet fizetni, mint eddig...

2022. máj. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!