Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondolsz arról,hogy...

Mit gondolsz arról,hogy amilyen politikát ma Magyarország folytat egy baráti ország se lesz mellettünk?

Figyelt kérdés
2022. máj. 3. 08:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%

Nem így gondolom.

A környező országokkal, különösen Szlovénia, Szlovákia, Szerbia, Lengyelország kifejezetten jó a viszonyunk.

Az, hogy ebben az extrém helyzetben vannak kisebb surlódások, természetes.

2022. máj. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Milyen politikát, milyen országok a baráti országok, milyen érdekellentétet okoz az a bizonyos politika?
2022. máj. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
36%

Mert, milyen politikát folytat?


Egy országnak nincs szüksége barátokra.Partnerekre van szüksége.

2022. máj. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
Marhaság.
2022. máj. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
Ilyen a tipikus provokáció. Egy homályos kérdés nulla konkrétummal, arra tervezve, hogy egy nem létező dologból vitát generáljon. Haladjunk.
2022. máj. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

Ezt csinálják a véleménybuborékok. Én a kérdezővel valószínűleg ugyanabban a véleménybuborékban élek, mert tökéletesen értem, hogy mire gondol. Aki más véleménybuborékban él, az nem érti, hogy mire gondol a kérdező.


Elmagyarázom: Nyugaton nem kedvelnek minket halálosan, ez gondolom minden véleménybuborékban élő számára világos. Viszont jóban voltunk keleti országokkal, főleg az oroszokkal. A háború miatt viszont mi is megszavaztuk az oroszellenes szankciókat, így az oroszok már nem tekintenek ránk barátként. Viszont annyira azért nem vagyunk nyugatpártiak továbbra se, hogy ők kedveljenek minket. Sőt, mivel nem állunk ki az ukránok mellett se, ezért a lengyelek se kedvelnek már minket (mivel ők nagyon oroszellenesek).

2022. máj. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező

2010-ben ellenséges volt velünk Románia, Szerbia, Szlovákia. Azóta a V4-ek az unió egyik jelentős szövetsége lett. A románokkal kicsit normalizálódott a kapcsolat, a szerbekkel kifejezetten jó, a horvátokkal is nagyon jó lett az ország viszonya és a szlovák kormányzattal is sikerült jó viszonyt létesíteni. Miközben ezek a kormányok választásról választásra változik, egyik-másik oldal váltja egymást, a kapcsolat mégis stabilan javult és jó maradt. A lengyelekkel, csehekkel és a többi környező országgal is Ukrajnát kivéve. Az ukránokkal is az első években javult a kapcsolat, az ukrán hatalomváltást követően az új rezsim kisebbségellenes politikája lett csak az ami feloldhatatlan ellentétet okozott.

A jelenlegi kormány külpolitikájának alapja, hogy tiszteletben tartjuk más országok szuverenitását, döntéseit és választóinak akaratát. Nem akarjuk sem minősíteni az általuk választott kormányokat, sem beleszólni a belpolitikájukba és emellett még el is fogadjuk ha vannak olyan területek, kérdések, amikben nem értünk egyet. Magyarul nem azon megy a pattogás, hogy miben van bajunk a másikkal és mi az ami rossz, hanem azt keresik miben tudnak egymással együttműködni, hogyan tudnak közösen előrébb jutni és közben lassan alakulnak azok a dolgok is amik korábban ellentétet okoztak.

Nem azzal próbál a magyar kormány javítani a határon túli kisebbség életén, hogy nemzetközi fórumokon köpködi a szlovákokat, szerbeket meg gyűlölködő megjegyzések mennek kifelé az irányukba, vagy nem vállat vonnak, mint a ballib kormányok alatt, hogy nem is lényeg, hogy mit csinálnak azok az országok az ott élő magyarokkal - hanem pénzt visznek oda és fejlesztik az ottani gazdaságot, az ott élők életét javítják. Nem csak a magyarokét. Ahogy a kormányzattól mondani szokták: érdekeltté teszik az ott élőket abban, hogy jó legyen a magyarokkal a kapcsolatuk, mert a magyar állam támogatásai az ott élő összes embernek jók. Ha a magyar állam befektet egy határon túli magyarlakta település infrastruktúrájába, az a nem magyaroknak is jobb utat, több lehetőséget jelent. ha a magyar kormány támogatja az ott élő magyar családokat, akkor a pénzükkel a többi ott élőnek is javulást hoznak, mert többet tudnak vásárolni tőlük is. Ha a magyar kormányzat pályázati lehetőségekkel, fejlesztéssel segíti a régió kisvállalkozóit, az munkahelyet teremt mindenkinek ott és oda megy belőle utána több adó stb. stb.

Egyszerűen egy win-win helyzetet próbál a magyar kormány teremteni a szomszédainkkal a korábbi acsarkodás meg asztalcsapkodás helyett. Ez az ami az egész Európai Unió alapgondolata volt valaha, hogy azért legyünk egy nagy közösség, mert együtt jobban boldogulunk, mint sokan egymás riválisaként egymás ellenében. Most meg pont azok a haladóprogresszívek nem értik, nem akarják csinálni, akik az uniót olyan nagyon magasztalják.

2022. máj. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
33%

Orbán célja hogy meggyengítse az EU-t, és az oroszok számára előnyös, zavaros környezetet teremtsen.

Lehet ezt mentegetni meg magyarázni, de ez történik.

2022. máj. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%
Elmondom : Egy országnak sincsenek őszinte barátai! Partnerei, kölcsönös érdekeket képviselő felek vannak
2022. máj. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

"A jelenlegi kormány külpolitikájának alapja, hogy tiszteletben tartjuk más országok szuverenitását, döntéseit és választóinak akaratát. Nem akarjuk sem minősíteni az általuk választott kormányokat, sem beleszólni a belpolitikájukba"


Ennek a kihangsúlyozása feltételezem onnan ered, hogy az EU-val szemben gyakori vád, hogy beleszól a belpolitikánkba. Én minden külföldi oldalon azt olvasom, hogy az a baja az EU-nak velünk, hogy a nekünk nyújtott támogatások jelentős részét lenyúlják. Ezt megmosolyogtató úgy kicsavarni, hogy ők beleszólnak a mi életünkbe és nem tartják tiszteletben a magyar választók akaratát.


Vagy ha nem erre gondoltál, akkor esküszöm nem Gyrucsányékat mentegetem, de ők miben szóltak bele más ország belpolitikájába?


"Nem azzal próbál a magyar kormány javítani a határon túli kisebbség életén, hogy nemzetközi fórumokon köpködi a szlovákokat, szerbeket meg gyűlölködő megjegyzések mennek kifelé az irányukba, vagy nem vállat vonnak, mint a ballib kormányok alatt, hogy nem is lényeg, hogy mit csinálnak azok az országok az ott élő magyarokkal - hanem pénzt visznek oda és fejlesztik az ottani gazdaságot, az ott élők életét javítják."


Szintén esküszöm nem Gyurcsányékat mentegetem, de kíváncsi lennék, hogy a Fidesz hogyan kezelt volna eredményesen egy Ján Slotát. Igazad van, Gyurcsányék nem kezelték sehogy, vállat vontak, Slota meg nem hátrált. De végül a szlovákok lettek barátságosabbak a magyar kisebbségükkel, nekünk ehhez semmi közünk, nem mi harcoltuk ki.


"Ha a magyar állam befektet egy határon túli magyarlakta település infrastruktúrájába, az a nem magyaroknak is jobb utat, több lehetőséget jelent. ha a magyar kormány támogatja az ott élő magyar családokat, akkor a pénzükkel a többi ott élőnek is javulást hoznak, mert többet tudnak vásárolni tőlük is. Ha a magyar kormányzat pályázati lehetőségekkel, fejlesztéssel segíti a régió kisvállalkozóit, az munkahelyet teremt mindenkinek ott és oda megy belőle utána több adó stb. stb."


Azért ha erről kiírnának egy népszavazást, hogy közpénzmilliárdokat fektessenek-e a székely fociba és egyéb sportokba, akkor biztos vagyok benne, hogy még a fideszesek többsége se támogatná.

2022. máj. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!