Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nemzeti radikálisok! Én...

Nemzeti radikálisok! Én zsidónak számítok a szemetekben?

Figyelt kérdés

Dédnagyszülői szinten van bennem zsidó vér. Adott dédnagyszülőm már nem volt zsidó vallású, de származása miatt zsidónak számított a második világháborúban.


Én magam semmit nem tudok a zsidó hagyományokról és vallásról, keresztény magyarnak neveltek. Elvileg egy kicsit látszik is rajtam, de ezt mindenki utólag mondta, aki megtudta, előre nem mondta volna meg még senki.


2022. máj. 3. 19:49
A kérdező szavazást indított:
Dehogy vagy zsidó!
Nem vagy zsidó, de azért nem örülnék, ha a lányom ilyen családi hátterű emberrel házasodna.
Oké, nem vagy zsidó, de egy kicsit azért mégis, na.
Vér nem válik vízzé, zsidó vagy.
18 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%
Mindegy.Magyar hazafi légy,tesó vagy.
2022. máj. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%
Nem a zsidókkal,hanem a cionizmussal van a baj.
2022. máj. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
77%

Nem értem, hogy jön össze a kettő.

Radikális vagyok eléggé, viszont ha mindkét szülőd zsidó lenne, akkor sem lenne veled bajom.

2022. máj. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
35%

Attól függ, minek vallod, érzed magad. Ha csak kicsit is zsidónak, akkor az vagy. Az sem szerencsés, ha csípőből elveted az antiszemitizmus, és erősen zsidópárti vagy, ez arra utalhat, hogy van benned ilyen identitás. Mindkét eset előfordulhat, sajnos sokan lehetnek, akik képesek ilyen háttérrel is zsidónak vallani magukat. Nagyon erős identitás, ahogy Széchenyi mondta, az isten sem veri ki belőlük. Az se ártana, ha másféle háttered is lenne. Pl. orosz, török, indián, kínai, főleg nem fehér, ez képes elnyomni a zsidót, mert ezek is erős identitások. Egy multikultiban pl. könnyen el lehetne ezt képzelni, hogy nem jelentene neked semmit.

Egy nagyszülő esetében szinte biztos lenne a zsidó identitásod.

2022. máj. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
25%
#2 Mi a baj a cionizmussal? Pont az a lényege, hogy a zsidók elhagyják az országukat, amiben felnőttek és Izraelbe költöznek. Ehhez tapsolnia kéne a szélsojobboldaliaknak.
2022. máj. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
8%

Kazár szkíta vagy. Tesó. 😃😅


De komolyan, sok ágazata van a radikális jobboldalnak, nem mind antiszemita.

2022. máj. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
35%

"Én magam semmit nem tudok a zsidó hagyományokról és vallásról, keresztény magyarnak neveltek."


Ennyi.

2022. máj. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
40%
Mindegy.Magyar hazafi légy,tesó vagy.
2022. máj. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


#4

Csak magyar identitásom van. Az őseim harcoltak a nagyobb magyar szabadságharcokban (1848, 1956), nekem is magyar az anyanyelvem.


Én a zsidó kultúráról tényleg semmit nem tudok. Oldalági zsidó rokonaim sincsenek, mivel akik lennének, tudtommal nem élték túl a második világháborút. Én meg jóval a világháború után születtem.


Az antiszemitizmust mondjuk elutasítom, de bármilyen népcsoportellenességet elutasítok.

2022. máj. 3. 21:17
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
#9 Az utolsó mondatoddal több bajuk lesz, mint azzal, hogy zsidó vagy.
2022. máj. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!