Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ilyen egy autonóm értelmiségi...

Ilyen egy autonóm értelmiségi tvs személyiség ma Magyarországon 2022-ben?

Figyelt kérdés
[link]

2022. máj. 9. 14:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy autonóm?
2022. máj. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hát úgy adja elő magát... :)

Ja hogy zsinegen vezetgetik? Az még szomorúbb.

2022. máj. 9. 15:35
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hááát én nem mondanám, hogy zsinegen vezetgetik.

Egyszerűen megéri neki.

Ő a rádiókabaré főszerkesztője. Ez egy elég jó állás, gondolom nem túl stresszes, stb. Gondolom felajánlották neki, ő meg elfogadta.


Ne higyjük azt, hogy mindneki, aki kormánypárti, az marionettként rángatva van. Az emberek döntő többsége ha kap egy kényelmes, jól fizető ajánlatot, pláne öregkorára, nem fogja azt mondani, hogy "pföj, nem fogadom el, csak mert ti ajánljátok". Az emberek többsége gond nélkül elfogadja. Sőt, azzal az elhatározással vetik bele magukat, hogy náluk majd jó kézben lesz.

2022. máj. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

3-as ez sem jobb mert ezzel meg azt mondod hogy megalkuvó. Az sem jobb.


Tudod nem mindegy hogy egy mérnök tanár megalkuvó nyugdíj előtt 10 évvel egy egyetemi docensi statász végett, vagy egy véleményformáló közéleti ember aki nagyban befolyásolja hazánk életét a jövő 5-10 évben. A második összehasonlíthatatlanul nagyobb vétek.

2022. máj. 9. 18:02
 5/10 anonim ***** válasza:

Megalkudni csak az tud, aki korábban ellenző volt.

Aki semleges volt, aztán az egyiktől kapott egy ajánlatot és elfogadta, az hol alkuszik meg?

2022. máj. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Megalkuvó lenni bárki tud aki elveivel és függetlenségével szemben valakinek a pártját fogja anyagi egyéb alantasabb hasznokért.

Egyébként Fábry évtizedekig baloldali liberális értelmiségi volt, ott elvárás volt hogy szabad véleménye legyen. Verebes majd Farkasházy emelte be és egyengette a karrierjét. Hócipőben nincs olyan fél év hogy ne írna erről Teddy, szóval jól ki van vesézve egy bukott angyal kollaborálódása.

2022. máj. 9. 18:12
 7/10 anonim ***** válasza:

Hm, nem is tudtam, hgoy Verebes volt valaha baloldali:D Én őt már csak mint örök Fideszes ismertem.


Deee kinek mi, én nem gondolom, hogy akkora pártszolga lenne vagy ilyesmi, egyszerűen csak ezt cisnálta évtizedekig, most is ezt csinálja és ennyi.

Eleve, aki szerint a Varga-Aradi páros vicces, annál gondok vannak, dehát ki vagoyk én, hogy másokat a (nemlétező) humorérzékük alapján megítéljek?:D

2022. máj. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7-es kicsit azért többről van szó mint hogy ezt csinálta évtizedekig és most is... khm. Egyszer a Mephistonak is fel kellett volna állnia és ennyi.

Ha pedig elolvastad hogy mit gondol arról hogy beleszólhatnak a műsorába a véleményébe és ez nem zavarja innentől a hitelesség kérdése ami előjön.

Egyébként régóta nem tudok nevetni rajta. Sajnos. Pártosság nem tesz jót a humornak..

Mit szólna Bődöcs ha megmondanák hogy nem kritizálhatja holnaptól Orbánt vagy Gyurcsányt, csak mert ők adják a pénzt?

Kb. erre a hullámvölgybe érkezett most el Fábry kb. 10-en x éve.


Verebes István, viccelsz? 80-as évek rádiókabaré konferanszié királya, hát szerinted hogyan lehetett a kabaréban pl. az Illetékes elvtárssal. Vagy nézz meg egy 2002-es heti hetest mennyire kiállt Medgyessy mellett.

2022. máj. 9. 18:36
 9/10 anonim ***** válasza:

Fábry kontójára csak egy pozitívumot tudok említeni. Azt, hogy a humoristák új generációját a kérpernyőre engedte és talán nem csak üzleti okokból.

Értelmiségi? Valakinek nem kell ahhoz értelmiséginek lennie, hogy elolvassa és megértse az Állatfarm című könyvet (nem csak a sztálini időkről szól, visszamenőleg ráhúzható a francia forradalomra is és az azt követő időszakra, nem véletlenül lett Napóleonból Cézár a francia kiadásban és a későbbi, jelenkori, hasonló rendszereket is tükrözi, a keményeket és a puhábbakat is mint ami Magyarországon van). Már ha máshogy nem érti meg, hogy mi a baj a Fidesszel. Aki egy olyan személyiségű politikus pártja és médiája mellé áll, mint amilyen a Napóleon, annak elenére, hogy jól tudja miket művel, milyen rendszert épített ki, mivé vált, arra csak azt lehet mondani, hogy k...ára megalkuvó. Magyarázható azzal, hogy nem bírta Gyurcsányt? Sokan nem bírtuk, mégsem lettünk fideszesek. Máshogy nem tudná tartani az életszínvonalát? A legtöbb, a szakmájából jól megélő humorista (akik vele ellentétben önerőből tudnak viccesek lenni) nem bírja a Fideszt, nem szerepel a fideszes médiákban, mégis jól megél. Többen közülük csak az internetes szereplésekből képesek elég követőt és bevételt kapni (az internetre kevés befolyása van a kormányoknak, még Kínának sem megy, pedig próbálják korlátozni). Nagyon sántító érv valamire, hogy "hát én csak nagyon jól akarok élni". Mintha egy rossz influenszer, youtuber, vagy rossz politikus érvelését hallanánk, aki ezzel akar igazolni bármit is.

Ne legyünk álszentek, mert bárki bármit megtenne a pénzért?

Akkor itt vagyok én, 9000 euró per havi fixet utasítottam már vissza elvi okokból. Máshogy is megélek, nem halok éhen. Nem mindenki olyan, hogy pénzért bármit megcsinál, vagy ahogy egy Fábrynál sokkal nagyobb humorista mondta, "szopok, nyalok, gombot varrok". Nem mindenki SZNYN típusú ember.

Egyes embereknek vannak érzéseik, elveik, erkölcsi gátjaik.

2023. jan. 6. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
SZNYN ?
2023. jan. 6. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!