Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg növekszik a kivándorló...

Tényleg növekszik a kivándorlók száma, ti mit láttok a környezetetekben a választások óta?

Figyelt kérdés

Itt is volt egy kérdés a napokban erről:

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__11..


2022. máj. 10. 17:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
23%
Nem. Aki 12 éve nem ment el az most emiatt már nem fog.
2022. máj. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
21%
Jó páran tervezik. De majd az idő dönt róla, hogy marad e a lendület. De szerintem elnézve, hogy mit művel Viktor a választások óta Oroszország kapcsán és hogy egyre csak kínosabb érzés ezt nézni szerintem többen menni fognak, mint eddig.
2022. máj. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
16%
Meg ami még van, hogy hányan köteleződnek el a már kint lévők nélkül a másik ország felé. Hányan vesznek lakást, akik eddig csak béreltek. Vagy hányan vállnak kint gyereket, akik úgy gondolták, hogy majd összeszednek egy lakásnyit és hazajönnek és majd akkor.
2022. máj. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
86%
Igen, de én olyan generációból származom, akinek ezelőtti választásoknál még nem volt meg rá a lehetősége.
2022. máj. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
86%

Franc tudja.

Feleségem két testvéréből az egyik Svájcba költözött ki nemrég, a másik jövő hónapban megy ki Amerikába. A svájci srác eredeti terve az volt, hogy nyáron Szlovéniában, télen Chillében lenne rafting-guide, de utóbbihoz még hiányzik egy vizsgája, Szlovénia miatt viszont most feladja a svájci IT-s állását:D Nem az a letelepedős típus, na:D De a barátnője (aki szintén magyar) vele tart.

Az USAba menő srác meg most egyelőre egy fél éves projektre kapott ott munkát, de fontolgatja, hogy ha lehet, maradna.


Nővéremék gyűjtögetik a perselybe az alaptőkét egy hollandiai kiköltözésre, de abból szerintem nem lesz semmi.


A gimnáziumi osztályomból (30 fő) kb 10en már rég nincsenek az országban.


Azt kétlem, hogy ez reprezentatív lenne. A felsoroltak mindegyike elég jó tőkét tudott összehozni itthon, kivéve a svájci srácot, de ő nemhogy elvan a vadkempingeléssel, de még kimondottan szereti is:D

2022. máj. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
20%
Egyértelműen többen vándorolnak ki.
2022. máj. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
52%
Akinek nem tetszik a rendszer, ellehet menni külföldre mosogatni, mert akinek van tudása, az pénzt is keres itthon!!!
2022. máj. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
89%
#7 hát pont, hogy akinek tudása van keres kint nagyon durván...
2022. máj. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
62%

"hát pont, hogy akinek tudása van keres kint nagyon durván..."


Szerinted! Akkor miért nem megy mindenki ki külföldre, akinek van tudása?? A logikád szerint nem érdemes itthon maradni!!!

2022. máj. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
67%

#9 mert otthon vannak a kapcsolataik. Ez a fő dolog.


Meg amúgy sokan nem tudják, hogy pontosan hogy megy ez. Ha van kint már valaki aki mondja, hogy mit hogy akkor is könnyebb.


Amúgy szerintem nem tesz jót az országnak ez, és őszintén én nem értem, hogy gondolja valaki, hogy nem fontos, hogy kimennek emberek.

2022. máj. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!