Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell összekeverni az...

Miért kell összekeverni az államügyeket az egyházakkal, vagy a vallással?

Figyelt kérdés
Tegnap lépett hivatalba Novák Katalin, Magyarország nyolcadik köztársasági elnöke. Az ünnepség május 14-én, szombaton lesz, a Kálvin téri református templomban tartott ökumenikus istentisztelettel kezdődik, majd a Kossuth téren folytatódik. Miért is kell összekeverni az állami ügyeket az egyházakkal, vagy a vallással? Az elnök menjen el bármelyik templomba, ha akar, de az ne legyen az elnöki ceremónia része!
2022. máj. 11. 09:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
És ez téged miért zavar? Sztem reklamálj az angol királynőnél is. :D vagy szólj Bidennek hogy ne a Bibliára esküdözzenek.
2022. máj. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az egyházaknak még mindig szavuk, hatalmuk van. A köznépet tudják irányítani, már akik hívők. Egy párt nyerésében is szerepe van, mit mondanak a híveknek az egyház vezetők. Egy párt sem akarja ezeket a híveket elveszíteni választáskor. Vagy is feléjük is kellenek az ilyen ceremóniák, megnyilvánulások.
2022. máj. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát muszáj játszani a jó keresztényt, ha már egyszer ők a nemzeti keresztények🤣
2022. máj. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem nem része az állami ceremóniának,mert nem az állam szervezi,Kati tiszteletére rendezi az ő felekezete.
2022. máj. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
31%

Elég sok szavazatot intéznek a vidéki papok a prédioációkon a "helyes jelölt" megadásával....cserébe sosem látott mennyiségű pénzt kap az egyház.

Vallásii prosti lettek.

2022. máj. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%

Kormányalakítás után is fel lesz lökve a kérdés,mert fix,hogy Viktor is ref. templomba megy.

Katolikus papom értem mondott misét,amikor polgármester lettem.

2022. máj. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

Én azt nem értem, hogy minek ehhez ekkora felhajtás? Javítson ki valaki, ha tévedek, de az előző köztársasági elnököknél is volt ilyen? Én úgy tudom, régebben átvették a hivatalt, aztán jónapot. Alig volt hír.

Szánalmas, hogy ekkora feneket kerítenek ennek a libának. Önmagában nem lenne gondom egyébként egy "beiktatással", ha a köztársasági elnök tényleg a nemzet egységét jelenítené meg, és nem csak azért szavazta volna meg a parlament, mert Orbán leszólt, mert amúgy ez a nő semmilyen értéket nem tud felmutatni szakmai szempontból.

2022. máj. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%

Eddig talán csak Sólyom volt félfüggetlen.

Igen ritka a világban az el nem kötelezett elnök.Itt a kormánypártiság a baj?Ahol az elnök meg a kormány szemben állnak,ott meg az.

2022. máj. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Igen ritka a világban az el nem kötelezett elnök.Itt a kormánypártiság a baj?"


Inkább a kormányTAGság a baj. Nyilván nincs teljesen független elnök. Ő is szavaz valahova, ő is egy irányvonalat magáénak érez, de ezzel nincs is baj. De nem hiszem el, hogy ne tudott volna Viktor egy olyat választani, aki mondjuk mégsem párttag, csak szimpatizáns, és mondjuk a rendszerváltás óta le is tett valamit az asztalra. Mert ennél a nőnél az óriási probléma szerintem az, hogy semmi érdemit nem csinált eddig. Vagy arra legyünk büszkék, hogy kapott egy súlytalan "minisztériumot" pár évre? Azt is a semmiből jóformán... Nincs miért felnézni rá.

Mádl Ferenc is azért igen jobboldali volt. De azért míg köztársasági elnök lett, előtte az MTA tagja is volt, meg számos nemzetközi rangos jogi bizottságban is dolgozott.

Sólyom László alkotmánybíróság elnöke, szintén MTA-tag.

Schmitt Pál - oké, vicces volt. De mégis csak kétszeres olimpiai bajnok, meg a MOB elnöke. Ettől nem lesz közt. elnöknek való (nem is volt az), de mégis azért legalább ez azért egy eredmény.

Ellenben Katika életrajzát nem merték felolvasni a megválasztás előtt - ahogy a protkoll szerint szokás - ja, mert hogy szinte nincs mit és szégyen lenne...

2022. máj. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Európa egyszerű,kiszámítható jelene a kereszténység,és erre nem a hámita hit a legnagyobb veszély,hanem a magában sem hívő hitetlenség,hitetlenség,pénz-vagyon-nekemlegyenjobbelvűség.

Dícsértessék!Feltámadott!

2022. máj. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!