Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok a Mi Hazánk...

Mit gondoltok a Mi Hazánk hétpontos, politikusbűnözés elleni programcsomagjáról?

Figyelt kérdés
[link]
2022. máj. 11. 10:08
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
Nem olvasok kurucinfót.
2022. máj. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
22%
én se
2022. máj. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
Nevetségesen demagóg.
2022. máj. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%

Hát szedhette volna jobban is pontokba, nemtom mit számított egynek vagy kettőnek, de 2 pontról én lemaradtam. sebaj.


1. íMentelmi jog eltörlése

NETTÓ BULLSHIT.

A mentelmi jog jelentése az, hogy a politikus a szavazatáért nem vonható felelősségre. Ha ezt akarják eltörölni az azt jelenti, hogy később feljelentést tehetnek azért, mert egy képviselő mondjuk megszavazta, vag ynem szavazta meg az adott törvényt. Ennek semmi értlme, csak arra lesz jó, hogy pártok nonstop egymást jelentgessék hazaárulás meg hasonló jogcímen:D



2. "Gazdasági közszereplő" vagyonnyilatkozata

Háááát ha jól meg van fogalmazva a törvény akkor lehet jó ötlet, bár igazából a NAV elvileg amúgy is figyel a hirtelen nagy vagyont szerzőkre, teljesen fölösleges publikálni mindenki számára, nem vagyunk vele előrébb.


3. Képviselők hozzátartozóik vagyonnyilatkozata

NOPE!

A legtöbb képviselő családja nem tölt be semmilyen közszereplői feladatot. Ne vonjuk hát be őket a politikába.



4. Rendszeres vagyonosodási vizsgálat

Fölösleges.

Mivel megoldják, hogy ne látszódjon a vagyon, ezért úgysem fognak találni semmit.


5. Politikusok erősebb büntetése vagy vagyonelkobzása.

Jjjjjjaaa, mehet, egy képviselőnek példát kell mutatnia, és amúgy is nagy felelőssége van, ildomos hát nem közemberként kezelni a felelősségét tekintve.


Összességében:

Az a gond, hogy a MHM nem látja be, hogy a Fidesz körüli vagyonosodások teljes mértékben törvényesek. Persze, a törvények nem etikusak, de maguk a tranzakciók megfelelnek a törvényi előírásoknak.

Pl elnyertek egy pályázatot és abból profitáltak. Mi ebben a bűncselekmény? Semmi. Az más kérdés, hogy részrehajló volt-e a pályázatot kiíró intézmény, vagy volt-e megfelelő transzparenciája, esetleg hogy az elkészített termék megfelel-e az elvárt minőségnek, vagy csak a pályázat szöveégnek felel meg. De törvényesnek törvényes, így nem fogsz találni semmi bűncselekményt.

2022. máj. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
41%

1-es, 2-es, parlamenti közvetítést azért nézel a youtube-on? 😂

[link]

Belinkelem az objektív tájékoztatás jegyében😂

2022. máj. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4%

4-es, te meg valószínűleg érintett lehetsz, ahogy a kifogásaidat olvasom.

Vagy kegyetlen ostoba😂

2022. máj. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%

6os, én legalább érveltem...

Te mit tudsz, a sértegetésen kívül?

2022. máj. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az ilyen 6-os válaszolók miatt kéne a politikai témakörből a hasznosság értékeléseket levenni. Itt kb mindenki érzelmi alapon dönt, nem racionálisan. A 4-es válasza teljesen korrekt volt, meg is volt indokolva. Erre jönnek a lepontozások, meg a "kegyetlen ostoba vagy" dumák. Nevetséges ez az értelmiségi szint. És ennek a fazonnak még szavazati joga is van sajnos...

A programcsomag léte teljesen valid, főleg ebben a korrupt országban, de azért még ráférne némi csiszolás, erre is, illetve a Mihazánk több elképzelésére is, ennyi.

Aki valami istennek látja a Mihazánkat, az úgyis csak azt akarja olvasni, hogy ezeket a bibliába kéne beleírni, annyira tökéleteses. így érvelni marhára nincs értelme. (se itt se a politikai témakörön belül bárhol is).

2022. máj. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%

4es vagyok

8as, hát.. ja, ez ilyen:D

Deeeee igazából aránytalan lenne, ha itt racionális alapokon beszélnénk a politikáról, miközben az egész érzelmi, sőt, hitbéli kérdéssé vált már rég.. Nem a GYK értékelése a legnagyobb probléma:S

2022. máj. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

4-es, 9-es persze, igazad van, de ha csak ezt az oldalt nézzük és azt, hogy mi lenne a funkcionalitása ezeknek a "like" jeleknek, akkor itt, ebben a témakörben teljesen haszontalanok. Tudtommal van olyan témakör ahonnan el is távolították ezeket a gombokat, de szerintem pont az ilyen politika, vallás és sajnos történelem, témakörök ahol egyáltalán nem úgy vannak használva, amire eredetileg kitalálták őket.

De sajnos igaz, ezek inkább hitbéli dolgok már. Vitatkozni nem is lehet ezért. Face to face sem egyszerű 2 álláspontot ütköztetni és meggyőzni a másik felet, de GYK-n és alapból neten írásban lehetetlen.

2022. máj. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!