Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Új ellenzék & koncepció kell!...

Új ellenzék & koncepció kell! Mi a véleményed?

Figyelt kérdés

Jöhetne olyan ellenzék, amelynek nem célja az Orbán-rendszer megdöntése. Hanem a rendszer kereteit elfogadva bírál egyes intézkedéseket.Szerintem nem szükségszerű, hogy egy ellenzéknek csak az lehet a célja, a küldetése, a lényege, hogy korszakdöntő lesz. Már csak azért sem, mert lehet, hogy nem alkalmas erre a feladatra. És már csak azért sem, mert lehet, hogy az emberek támogatják a korszakot, kialakul egy elkötelezettség iránta. Szerintem az Orbán-korszakkal ez a helyzet. Akkor pedig miért ne lehetne egy olyan ellenzék, amely nem korszakdöntő akar lenni, hanem csak rendszerkritikus?


Nem rendszer-alternatívát fogalmaz meg – Orbán, takarodj!, jöjjön a helyére bármi stb. –, hanem rendszerkritikusan azt mondja, hogy ezekben és ezekben a kérdésekben egyetértek, más kérdésekben viszont komoly vitám van a kormánnyal. Ma balról nem lehet győzni, a Fidesz az elmúlt tizenkét évben sikeresen tolta jobbra a centrumot, és egyúttal foglalta el a baloldalt is.


De ki tudja, mit hoz a jövő, merre fordul a világ, miért ne lehetne kalkulálni azzal, hogy a Fidesz egyszer úgy tud majd csak nyerni, hogy koalícióra szorul? De lehet-e koalíciót kötni egy korszakdöntővel?Tehát a politikai verseny jó. A verseny azért is jó, mert kihozza belőlünk a jobbat. Ha nincs ellenfél, akkor nincs verseny. Ráadásul, mivel a politika nem egy monológ, inkább sokbeszédű játék, a versenyben előkerülhetnek olyan érvek, amelyek továbblendítik a feleket. A politika, bár döntés és cselekvés, de végső soron gondolatokból indul ki, vagy gondolatok húzódnak meg mögötte. Vagyis a gondolatok versenye kell, hogy előre vigye a politikát.


Hol lehet versenyt kelteni? Ez a kérdés. Ha az ellenfél nem tud versenyt generálni, mert magával van elfoglalva, vagy kívül van a vonalon, akkor belül kell versenyt kelteni. A gondolatok versenyét. Vagy versenyt lehet kelteni kívül. Állandóan rakni kell a tűzre. Egyfelől abban az értelemben, hogy a törzs körülüli a tüzet, a politika ugyanis történetmesélés, újra és újra elmondjuk a saját történetünket. (…) A politika egy soha meg nem álló folyamat, nem lehet felfüggeszteni vagy abbahagyni. Ha nincs politika, akkor az egész kormány megmerevedik, bürokratává válik, elfojtja a kreativitást, nem tud érvényes válaszokat adni a választópolgároknak. Bürokratáknak, bizottságoknak még nem emeltek szobrot, politikusoknak, hadvezéreknek, hősöknek igen.



2022. máj. 13. 17:39
A kérdező szavazást indított:
igen
talán
Nem.
19 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
Orbánt szerintem a saját hazugságtengere temeti maga alá, akárcsak putyint,
2022. máj. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Semmi értelme hiszen a magyar a fideszre szavaz akkor is ha éhen döglik.
2022. máj. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%
Igen új koncepció kell, nem kell mindenért bírálni a kormányt, ha esetleg valamit jól csinál el kell ismerni ês persze még jobb alternatívákat kell felmutatni.
2022. máj. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért veri ki a biztosítékot (mindkét oldalon) a konstruktív ellenzéki politika.

Lásd: 3-ast mindenki lepontozta.

2022. máj. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell új ellenzék, mivel van. Ott a Holló Rend Párt. 4 év múlva eltapossa a Fideszt.
2022. máj. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

Csakis a Nyuszi és Csótány párt válthatja le ezt a kormányt!

Ki nem tudná szeretni ezt a két kedves állatot, amit a párt jelképének választott?!!

2022. máj. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, új koncepció kell, a többiben már nem annyira értek egyet.

Pl

"Nem rendszer-alternatívát fogalmaz meg – Orbán, takarodj!, jöjjön a helyére bármi stb."

Pont ez a gondolkodás nem fogalmaz meg alternatívát, csak utálja a jelenlegit. Szerintem pont, hogy meg kéne fogalmazni azt az alternatívát, és nem üresbe fröcsögni.


"Jöhetne olyan ellenzék, amelynek nem célja az Orbán-rendszer megdöntése. Hanem a rendszer kereteit elfogadva bírál egyes intézkedéseket"

Mi értelme az ellenzéknek, ha nem célja az Orbán-rendszer megdöntése? Már nem azért, de ez a teljes műellenzékiség lenne, hogy ezt-azt néha kritizál, de igazából nem ellenfele a Fidesznek.

Szerintem pont cél kéne hogy legyen az Orbán-rendszer megdöntése, csak jóval konszolidáltabb keretek között mint azt a jelenlegi ellenzék elképzeli (pl a feles alkotmányozás az túlzás, ez egyértelműen nem fér bele)



Tehát ez egy műellenzék lenne, amit felvázol, semmi értelme nem lenne.

2022. máj. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
62%
Nem szeded a gyógyszereidet.
2022. máj. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%
A Fideszt el kell takarítani.
2022. máj. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
83%

Nem vagyok támogatója a jelenlegi kormánynak, de amondó vagyok, hogy van, amit jól csináltak/csinálnak. Ezt el kell ismerni.


Ugyanakkor, az ellenzéknek nem azt kellene folyamatosan hangsúlyozni, hogy miért NE az Orbán legyen, hanem, hogy miért inkább ŐK.

Ezt hiányolom nagyon a kommunikációjukból…


Célok, program, változtatások/elképzelések pontos elmondása.

2022. máj. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!