Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az euró bevezetése esetén...

Az euró bevezetése esetén egyszerűen a fizetéseket az akkori árfolyamon átvátjlák és azt fizeti tovább a munkáltató?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy ez hogy műkődik, látván hogy a horvátoknak fixált dátumuk van a bevezetésre, ami nincs is olyan messze.


Hogy áll át egy egész ország?

Az embereknek a fizetését szimplán csak átváltják aznapi árfolyamon és azt kapják onnantól?


Ez csak azért hangzik érdekesen, mert vegyünk egy egyszerű példát, Magyarország ma bevezeti az eurót. Mai árfolyamon átválva a fizetésem nettó 1000 euró. Viszont a gyengülő forint miatt, ha úgy 2 éve vezettük volna be, a fizetésem 1000 helyett 1200 euró lenne.. Vagyis 2 év alatt 200 euróval kevesebb lett a fizetésem az euróval szemben. Mivel lesz ez egyáltalán kivédve, hogy a mostani 1000 euróm ne 800-at érjen megint 2 év múlva? Persze az is jogos, hogy Magyarországon élünk, forintot költünk, de akkor is ijesztő ez az infláció és gyengülés, főleg amit a forint produkál.


Remélem érthetően sikerült leírnom a kérdés lényegét. Igen, tudom, Magyarország szerintem még évtizedeken belül sem fogja bevezetni az eurót mert nem felelünk meg a feltézeleknek, de hogy vannak ezek az átszámítások, amikor egy országba bevezetik? (Mint most Horvátországnál)



2022. máj. 14. 14:40
 1/6 hypno ***** válasza:
91%

Szerintem keresnek egy olyan stabil árfolyamot, ami az adott deviza valós értékének megfelel és azon váltanak, hogy ne kezdjen el senki spekulálni se gyengülésre, se erősödésre.

Meg azért kell több éven keresztül az inflációt és a nemzeti deviza értékét egy sávon belül tartani, hogy kiderüljön van-e annyira stabil, hogy helye legyen az euro övezetben.


De lehet hogy tévedek.

2022. máj. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A hirek szerint az átváltásnál a horvátok egy fix napi árfolyamon fogják átváltani a kunát. Addig is kétféle árat kell kiírni.
2022. máj. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Isti22 ***** válasza:
100%
Bő húsz éve, amikor bevezették az eurót, az volt a módszer, hogy rögzített árfolyamon üzemelt egy átmeneti időszakban.
2022. máj. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

" hogy ne kezdjen el senki spekulálni se gyengülésre, se erősödésre."


ERM és ERM II:


[link]

2022. máj. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%
Pont az lenne az euro előnye amitől félsz. Akormány jelenleg elinflálja a forintott. Az Euroval ezt már nem tehetné meg a többi ország beleegyezése nélkül. Pont ezért nem akkarják bevezetni.
2022. máj. 20. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5 Félre érted, egyébként euró párti vagyok, már nagyon nem látom értelmét a forintnak, meg egyszerűen ciki amikor külföldi kollegák szólogatnak be, hogy ha jönnek Magyarországra, beváltanak 5 eurót és abból ellesznek 1 hónapig..😅😅


Én inkább csak attól tartok, hogy meddig húzzák még.. Hisz 2-3 évre visszamenőleg is nézve, a fizetésem €200-al kevesebbet ér most mint akkor. Mi lesz ha 10 év múlva vezetik csak be? Őrület. Így is szó szerint 2 hetente emelkednek az árak a boltokban.


Egyébként köszönöm a válaszokat😊

2022. máj. 20. 07:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!