Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hol tudom megnézni a választás...

Hol tudom megnézni a választási eredményeknél, hogy külföldi leveles szavazatoknál melyik országból mennyi jött a pártokra?

Figyelt kérdés

X országban élek és innen levélben szavaztam (nem sok magyar szavazott innen levélben) Y pártra (nem a legnagyobbak közt van).

Valahol meglehet nézni a választás.hu-n vagy esetleg máshol országonként és pártonként lebontva a szavazatokat?


Csak, hogy tudjam tényleg odaért-e a szavazatom 😄



2022. máj. 16. 00:04
 1/10 anonim ***** válasza:
98%
Nem tudod
2022. máj. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%

Nem lehet külön-külön megnézni, a beérkezett szavazatokat amiket a konzulátusokon adtak le azokat direkt elkeverik a még itt leadott szavazatokból félretett és lezárva megőrzött urnák szavazataival. Azért, hogy ne is lehessen visszafelé kikövetkeztetni, hogy hol melyik pártra vagy jelöltre szavaztak. Ezzel lehet megőrizni az anonimitást.

Van ahol nagyon kevesen szavaztak és be lehetne azonosítani a szavazókat, ami sértené a szavazat titkosságát.

"A külképviseleteken leadott szavazatokat a szavazást követően továbbítják a Nemzeti Választási Irodának, nem számolják meg helyben a szavazatokat. Ez szintén a szavazás titkosságát szolgálja, abban az esetben, ha az adott külképviseleten mindösszesen egy vagy két ember adná le szavazatát, egyértelműen beazonosíthatóvá válna a szavazatszámlálás során, hogy melyik egyéni jelöltre és melyik listára szavaztak. Éppen ezért a kitöltött szavazólapokat a választópolgár olyan borítékba teszi, melyen kívülről feltüntetésre kerül a lakcíme szerinti országgyűlési egyéni választókerület, majd lezárja a borítékot [Ve. 271. §]. Ezt a borítékot szállítja a külképviseleti választási iroda szavazás lezárását követően a Nemzeti Választási Irodához. Itt a belső borítékokon feltüntetett egyéni választókerületek szerint csoportosítják a külképviseleti szavazatokat és átadják az illetékes országgyűlési egyéni választókerületi választási irodának, akinek az erre kijelölt szavazatszámláló bizottság fogja a külképviseletről érkező szavazatokat, az átjelentkezők szavazataival és a saját szavazókörében leadott szavazatokkal együtt megszámlálni. Vagyis annak a szavazókörnek az urnáit, ahol érkeznek majd külképviseleten történő szavazásból vagy átjelentkezésből származó szavazatok, a választás napján 19 órakor nem bontják ki, és nem számolják meg a benne lévő szavazatokat, hanem bevárják, míg a külképviseleti és az átjelentkezésből származó szavazatok beérkeznek. Így az adott szavazókör eredménye csak ezután állapítható meg, ami azt is eredményezi, hogy az adott egyéni országgyűlési választókerület pontos eredménye is csak ezen szavazókörök szavazatainak megszámlálását követően állapítható meg véglegesen."

[link]

2022. máj. 16. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#2


Látom nem nagyon sikerült értelmezni a kérdést.


Nem külképviseleti szavazásról volt szó, ilyet sehol nem írtam. Hanem levélben való szavazásról.

2022. máj. 16. 00:40
 4/10 anonim ***** válasza:
30%

#3 Látom nem sikerült normálisan válaszolni valakinek aki vette a fáradtságot és helyetted utána nézett valaminek.

Akkor keresd meg magad!

2022. máj. 16. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#4


Ez szép és jó. Csak sajnos nem a kérdésemre volt válasz, már ne haragudj.

Pont azért tettem fel a kérdést, mivel én nem tudtam megtalálni

2022. máj. 16. 02:27
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ennyit lehet látni:

[link]

2022. máj. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet megnézni, de ez a célja a választási eljárásnak.

A szavazás titkos. Viszont, ha egy államban 1 regisztrált levélben szavazó van, akkor kiderülne, hogy ő személy szerint melyik párt listájára szavazott. Nem csak elméleti lehetőség; van több állam, ahol 1 fő regisztrált levélszavazásra és szavazott.

(Ugyanilyen okból van, hogy a külképviseleten szavazók és más településen szavazók szavazólapjait nem a lakóhelyük szerinti szavazókörben számolják, hanem összevonva választókerületenként egy kijelölt szavazókörben; ráadásul, ott is összekeverik a helyben szavazók szavazólapjaival. Így nem derül ki, hogy valaki kire szavazott, akkor sem, ha egy kistelepülésről az egyetlen volt, aki nem helyben szavazott. Sőt, akkor sem derülne ki, ha egy választókerületben csak egyetlen szavazó lenne, aki nem a lakóhelye szerinti szavazókörben szavazott.)

2022. máj. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

[link]


Ezen az oldalon viszont látszik, hogy melyik országból hányan szavaztak (viszont az nem derül ki, hogy melyik pártra). Érdekes, de ahonnan én szavaztam onnan alig párszázan szavaztak

2022. máj. 16. 18:51
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

✎ 8/ A kérdező kommentje: [Ezen az oldalon viszont látszik, hogy melyik országból hányan szavaztak (viszont az nem derül ki, hogy melyik pártra). 2022. máj. 16. 18:51


↑ Nem. Azon az látszik, hogy mennyien regisztráltak levélszavazásra, az nem, hogy aztán mennyien szavaztak.

Az, hogy mennyien szavaztak, az a 6-os válasz linkjén látszik. (2022. máj. 16. 07:51). Az „Érvényes szavazási iratok” fülre kell kattintani. Bár, még itt sem minden állam szavazóinak száma látszik, ugyanis a kettős állampolgárságot tiltó országok levélszavazóit egybe számították.

Hogy továbbra is hiányolod annak kiderülését, hogy melyik országban melyik pártra mennyien szavaztak, azt mutatja, hogy nem olvastad el, vagy ha igen, akkor nem fogadtad el a kommented előtti válaszokat.

Keresgélhetsz tovább, de a titkosság megőrzése akkor is erősebb, mint az elszánt kíváncsiskodásod.

2022. máj. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#9


Tudom.

Viszont így sajnos sosem tudom meg, hogy a szavazatom valóban beleszámítódott-e vagy pedig a postán elkallódott valahol

2022. máj. 16. 20:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!