Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mégis tud valamit a kormány,ho...

Mégis tud valamit a kormány,hogy a legnagyobb GDP növekedést érték el az EU-ban?Mégiscsak jó az a benzinárstopp?

Figyelt kérdés

[link]

8 százalékos növekedés az EU-ban a legnagyobb jelenleg.


A cikk szerint, nem kis részben köszönhető annak,hogy az üzemanyagárakra ársapka került.Az ársapka miatt nem húzódott vissza a lakossági üzemanyag fogyasztás.

Hiszen, ha lehet menni autóval, akkor megy a paraszt a plázákba, éttermekbe, kirándulni, ahol költ.Ez mozgatja a gazdaságot.


Ha elvesszük az autót, máris oda a gazdasági növekedés fele.Sok autóellenes ezt nem érti meg.


2022. máj. 17. 20:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%
Majd jön Bod Péter Ákos és elmagyarázza, hogy nem fenntartható. :)
2022. máj. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 árokpart ***** válasza:
78%
Remélem, hogy ezt te sem hiszed el.
2022. máj. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

2#

Ezeket a statisztikákat nem tudják meghamisítani.

2022. máj. 17. 21:04
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk attól, ha 480 Ft helyett mondjuk 650 Ft lenne (és lesz is nemsokára!) egy liter benzin, az nem azt jelenti, hogy "elvesszük az autót".

Én már másodszor tankoltam 700 Ft/liter áron benzint, mert én ragaszkodom az E5 minőségű benzinhez, és ez továbbra is piaci áras. Ha autóval akarok valahová menni, eszembe se jut, hogy gondolkodjak rajta csak azért, mert dupla annyiba kerül, mint egy éve.

És csak röhögtem, amikor pl. a márciusi hosszú hétvége előtt benzin- (és dízel-) hiány lett a pánikfelvásárlás miatt. Én akkor nem mentem tankolni, de fogadok, hogy a nekem szükséges E5 benzinből akkor is volt.

Autózni lehet, csak meg kell fizetni. Aki nem tudja, az ne akarjon villogni a Merdzsóval, Ódival, Bíjemvível, Passzáttal.

2022. máj. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
68%

Konkrétan a top 3-ba se fértünk be az EU-ban ezzel a növekedéssel.

[link]

2022. máj. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%
Ha minden a duplájára megy fel, fele annyit veszel, gyárak feleannyit termelnek, ergo sok kirúgás lesz, A lufi kipukkad, a politikusok meg játszadoznak olyannal amihez nem is értenek.
2022. máj. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%
Akkorát ment megint a magyar gazdaság, hogy már árstopra is szükség volt. Ezt nem érzi senki ellentmondásnak? :D
2022. máj. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%

4.-ek vagyunk és még 3-4 ország legalább beelőzhet de azért nekem is érdekes volt hogy a legtöbb oldalon ilyen mínuszos hír a 2% körüli negyedéves növekedés, miközben pesszimistább jóslatok egész évre várnak kb. ennyit.


Ugyanakkor a 6-8. hely is szép eredmény, mert mondjuk 2007-ben 28.-ok voltunk GDP növekedésben, 2008-ban 14.-ek, 2009-ben 22.-ek.

[link]


Most ehhez képest 2019-ben 6.-ok, 20-ban 15.-ek, 21-ben 7.-ek, 22-elején meg most épp 4.-ek de ha a 6.-8.-ok leszünk az se rossz.

2022. máj. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
84%

7-es, erről van szó!

Ha jólét van, akkor az emberek a drágább árukat is ki tudják fizetni.

De én nem értem azt sem, hogy az ingatlanárak szédítő sebességgel emelkednek mennyei magasságokba. És ez most, az elmúlt 1 évben játszódott le. Ez csak úgy lehetséges, ha van fizetőképes kereslet rá. Eszerint van. Akkor meg mi a tökömnek szórakoznak itt hatósági árakkal néhány élelmiszer meg az üzemanyagok kapcsán? Aki 30 M Ft helyett 50 M Ft-ért meg tud venni egy ingatlant, annak gond lenne a piaci áras benzint (meg lisztet, csirkehúst, étolajat stb.) megvennie????

2022. máj. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
77%

"Ugyanakkor a 6-8. hely is szép eredmény, mert mondjuk 2007-ben 28.-ok voltunk GDP növekedésben...

22-elején meg most épp 4.-ek de ha a 6.-8.-ok leszünk az se rossz."


Nem rossz, hogy növekedésben jók vagyunk - forintban - de vagyunk annyival jobban, hogy belátható időn belül beérjük egy főre jutó GDPben legalább a középmezőnyt?


Ha tavaly az előrejelzett egy főre jutó GDP-nk 15870 euro volt és idén mi éves szinten is 8% növekedést hozunk ( ilyen nyilván nem lesz xD ) akkor mennyivel leszünk közelebb az EU átlag tavalyi 32270 euros értékhez?

Ha csodával határos módon mind a négy negyedévben behúznák egy ekkora pluszt akkor év végére összejönne a az EU országok tavalyi átlagGDP/fő értékének picit több, mint a fele.


A tavalyi egy főre jutó osztrák GDP 45040 euro volt, a triplája a magyarnak. Hát, növekedésben és kanyarban előzésben lehet baromi jók vagyunk, de így is úgy is csórók maradunk bakker. :D

2022. máj. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!