Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar társadalom miért nem...

A magyar társadalom miért nem európai?

Figyelt kérdés
Most lehet azon vitatkozni, hogy jelenkori európai értékeket vallani jó vagy rossz, de a kérdés nem erről szól, nem vitatkozni szeretnék. Hanem arra lennék kíváncsi, hogy a magyar társadalom miért mást lát jónak a többi európaihoz képest? Miért gondolkodunk másképp még a régiós uniós országokhoz képest is?

2022. máj. 18. 18:56
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
39%
Európai a magyar társadalom - mivel a Balkán is Európában van 😂
2022. máj. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
16%
Mer nyugat felől még jó idő, vagy jó ember nem jött.
2022. máj. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
84%
Lehet az lenne a helyes kérdés, a magyar társadalom miért ennyire megosztott?
2022. máj. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

Valójában csak azt tudhatod, amit a médiában hallasz (kivéve, ha tartósan ott élsz). Ami nagyjából az, hogy a nyugati politikusok hogyan gondolkodnak. Korántsem vagyok biztos benne, ha a vitatott témákról közvéleménykutatást tartanánk nyugati országokban, ugyanazt vallaná a többség, mint a politikusaik.

Ahogy Nyugaton sem tudják, pontosan hogy vélekedünk mi a dolgokról itthon.

Ott kell élj egy országban, hogy megismerhesd a valóságot, a hírekből ez soha nem fog kiderülni, mert azok mindig manipuláltak, még akaratlanul is, mert többet mondanak el az összeállítói világnézetéről, mint a témáról, amiről szólnak.

2022. máj. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
87%

Emlékszem, amikor kb 15 éve kamaszként a gimivel kijutottam Münchenbe, ott álltam az utcán egy asztal mellett és nem bírtam hova tenni amit látok.

Az asztalon volt egy halom újság felstócolva. Az asztal szélén egy kb cipősdoboz méretű doboz, tele apróval. Mellette egy tábla, miszerint egy újság 10 vagy 20 cent.

Eladó sehol.

Jött egy idősebb német csávó, bedobott egy érmét a dobozba, elvett egy újságot és továbbment.


Nem értettem.


Az idősebbek magyarázták el, hogy ezt hívják becsületkasszának.


Nem sokkal később láttam egy felvételt, hogy egy "szoba csendélet" jellegű kompozíciót tettek ki a Moszkva térre. Fotelek, asztal, könyvek, állólámpa. És egy tábla, hogy "kamerával megfigyelt terület". 40 perccel később már a tábla sem volt ott, elvittek mindent az arrajárók.


Lehet ideológiákat harsogni, de szerintem ez a két jelent erősen rámutat a különbségre:D

2022. máj. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
82%
17) Valahogy mégis a nyugati emberek szavazzák meg azokat a politikusokat, akiknek a véleményeit a médiákon keresztül halljuk...
2022. máj. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
65%
12 ev propaganda
2022. máj. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
19%
Hagyjuk ezt a brüsszelita lózungot bennünk a legkisseb hibát is oriásira nagyitják,de amit ők csinálnak az perfekt,de sohasem fogunk úgy gondolkodni "európai"haladó"nyugati"módra mi az aranykort képviseljük.
2022. máj. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
28%
Ha a devianciák imádata, a fehérellenes rasszizmus és a kereszténygyűlölet jelenti az európaiságot, akkor ne is legyünk európaiak.
2022. máj. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
86%
22, szerencsér enem ez jelenti.
2022. máj. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!