Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nyugatról rengeteg országban...

Nyugatról rengeteg országban kvázi kiutálták a kínai bevándorlókat. Magyarországon miért tűrik ennyire meg őket, amikor óriási gazdasági károkat okoznak a magyar embereknek?

Figyelt kérdés

A magyarok csak azt nézik, hogy nem úgy viselkednek a kínaiak mint a cigányok, és ez már elég is nekik. Egyáltalán nem gondolnak arra, hogy mekkora gazdasági károkat okoznak, mennyi munkát, vállalkozási lehetőséget vesznek el a magyaroktól, valamint felvásárolnak sok mindent ami az országhoz tartozik, majd uzsorás módon kiadják magyaroknak.

Írországban például úgy üldözték ki a kínaiakat, hogy azok a vállalkozók, akiket kínaiak tettek tönkre mert versenyképtelen helyzetet teremtettek, azok szóltak az ír maffiának és azok lerendezték őket, felgyújtották a boltjaikat a lakásaikat meg mindent, aztán a kínaiak elhúztak onnan. De ahol én lakok (jelenleg Ausztriában, régebben Németországban) nincs annyi kínai a nagyvárosokban sem mint Budapesten.

Pedig Bp.-n is ugyanazt csinálják mint amit a Nyugatiak nem tűrtek nekik, semmilyen hiányszakmát nem töltenek be, viszont felvásárolnak, boltokat nyitnak, csencselnek, nem adóznak, elveszik a magyaroktól a jó lehetőségeket és a munkát, hosszú távon kizsákmányolnak. Mégis semmilyen ellenállás nincsen, nemhogy még gyűlölet propaganda ellenük. A Nyugatra vándorló hiány szakmát betöltő, piacképes munkaerő ellen van itthon gyűlölet propaganda ami vicces.



2022. máj. 20. 10:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Írországban például úgy üldözték ki a kínaiakat, hogy azok a vállalkozók, akiket kínaiak tettek tönkre mert versenyképtelen helyzetet teremtettek, azok szóltak az ír maffiának és azok lerendezték őket, felgyújtották a boltjaikat a lakásaikat meg mindent, aztán a kínaiak elhúztak onnan"


Igen b...meg, ez aztán nagyon kulturált és erkölcsileg helyes megoldás, hogy valakire rágyújtjuk a boltját csak azért, mert az ő boltjuk jobban teljesít, mint a miénk :D A rasszizmus gondolom egyáltalán nem játszott szerepet ebben a kérdésben...


Azt hittem, az embereknek elegük volt a '90-es évek gengszterkapitalizmusából, de ezek szerint továbbra is lenne rá igény...

2022. máj. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Írországban például úgy üldözték ki a kínaiakat, hogy azok a vállalkozók, akiket kínaiak tettek tönkre mert versenyképtelen helyzetet teremtettek,"


Tehát nem tudtak versenyezni velük, ezért a maffiának szóltak. A piacgazdaság ugye arról szól, hogy mindenki versenyez, nem verőemberekkel intézi el a konkurenciát.


Pl. te mit szólnál ahhoz, ha az osztrákoknál azt mondanák, hogy elveszed a munkájukat, lenyomod a bérüket, ezért szólnak a maffiának, hogy gyújtsák fel a házadat, kocsidat?

2022. máj. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"Pl. te mit szólnál ahhoz, ha az osztrákoknál azt mondanák, hogy elveszed a munkájukat, lenyomod a bérüket, ezért szólnak a maffiának, hogy gyújtsák fel a házadat, kocsidat?"

Ausztriában senkinek nem nyomják le a bérért a bevándorlók, mivel kizárólag hiány szakmákra keresnek külföldi munkaerőt, olyanra amilyenre egyetlen egy osztrákot sem találnak, mégis vagy muszáj betöltenie valakinek (pl. az aljamunka), vagy a gazdaság növekedéséhez elengedhetetlenek (pl. IT), vagy a jólétet növelik (pl. több orvos, ápoló)

Én IT területen dolgozok, senkinek nem nyomtam le a bérét, mert egyetlen tetves osztrákot se senkit nem találtak a helyemre, és még most is óriási munkaerőhiánnyal küzd a cég. Dupla ennyi ember kellene mint amennyien vagyunk, csak nincs ember.

Ellenben a kínaiakkal akik a helyi emberek munkáját vették el, vállalkozásait tették tönkre. Rengeteg magyarnak jó lenne egy kisbolt, sokkal jobb lehetőség mint gyárban gürizni 3 műszakban. Ráadásul a kínaiak mondom, annyi adót meg vámot csalnak amennyit csak lehet, ezért tudnak versenyképtelen helyzetet teremteni.

2022. máj. 20. 11:29
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Az ír esetről én is tudok.

És igazuk volt.

Ott volt az utcában 20 bolt 50-100 éve csaladok tulajdonban ès akkor jön a kínai aki minden boltos cuccát árulja félaron.

.

Ki kellene nyírni az ilyeneket.


De nem csak a végtelen üzleti pofàtlansaguk a káros.

Hanem az is hogy eszük ágában sincs az adott ország kultúrájahoz tartozni.

Nem keverednek elvannak maguk közt.

Ha pedig kínai nő összejönne nem kínaival azt először megverik ha ebből nem ert megölik.

Semmilyen formában nem tűrik a rasszok keveredését.


Ultra gáz még hogy ha a gyerekük kijárta az ovit.

Akkor hazaküldik a gyereket kínába hogy benne is az undorító kínai identitás alakuljon ki. Ne pedig a befogadó országé. És akkor él 18-22 eves koráig mikor visszajön.

2022. máj. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%

"Ha pedig kínai nő összejönne nem kínaival azt először megverik ha ebből nem ert megölik.Semmilyen formában nem tűrik a rasszok keveredését."


Ehhez képest:


"Nagyon rossz volt, hogy nem tudtam magyarul, de könnyen beilleszkedtem, megtanultam a nyelvet. Most pont fordítva van: az összes barátom, és a vőlegényem is magyar. Egyetlen kínai barátnőm van, de ő is alig tud kínaiul beszélni."


[link]

2022. máj. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Banángeneráció vagy banánember. Ez nem sértés, a kínaiak és más itt élő ázsiaiak azokra mondják, akik kívül sárgák, belül viszont már európaiak.


“Ez olyan emberekre vonatkozik, akik olyanok, mint én. Itt születtek Magyarországon, tökéletesen beszélik a nyelvet, magyar barátaik vannak, magyar iskolába járnak, mégis külsőre első ránézésre kínainak vagy ázsiainak mondanák őket. Egyre több banán ember van, több ezren lehetünk” – árulja el a fiatal egyetemista.


A jelenséget egy szükség szülte kínai hagyomány is elősegíti. Nem ritka, hogy az itt élő kínaiak a gyermekeiket pár hónapos koruktól magyar dadához adják, ugyanis a szülőknek a heti hét napig tartó munka miatt nem jutna idejük arra, hogy vigyázzanak rájuk, neveljék őket.


Sok esetben a gyerek nem tud már elég jól kínaiul, a szülei viszont magyarul, ezért kommunikációs nehézségeik is adódnak. Ők is a banángeneráció tagjai.

"

2022. máj. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Itt megtűrik azt, aki tejel.
2022. máj. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!