Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Mi Hazánk Mozgalom ismertebb...

A Mi Hazánk Mozgalom ismertebb politikusai közül melyik tárgyalóképes angolul?

Figyelt kérdés

2022. máj. 21. 21:05
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Toroczkai igen, mert Twitterre is angolul ír meg a videói is megtalálhatóak angol felirattal. Többit nem ismerem annyira
2022. máj. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Balosok nagyon idegesek az egyes válaszra...
2022. máj. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
2es, de a balosok szerint Orbán rosszul beszél angolul (hiába tanult Oxfordban), de KariGeri csak hiperpasszív.
2022. máj. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
98%
Toroczkai biztos, a többit nem tudom.
2022. máj. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
32%

1-es: én azért nem vennék mérget arra, hogy Toroczkai angol nyelvű szövegeit maga fordítja, simán lehet, hogy alkalmaz egy fordítót. Politikai körökben ez teljesen normális, ebből szerintem nem lehet arra következtetni, hogy Toroczkai mennyire tud angolul.


3-as: Orbán idestova harminc éve tanult Oxfordban, azalatt az idő alatt nagyon könnyű elfelejteni a nyelvet, ha az ember nem gyakorolja. Én 10 éve letettem a német C1 nyelvvizsgát, mert az akkori terveim szerint jól jött volna a szakmámban. Aztán kiköltöztem Dániába, ott nem gyakoroltam a németet, megtanultam dánul, aztán most már egy "Zwei bier bittén" túl sokat én sem tudok makogni. Orbán, amikor angolul nyilatkozik, sok hibát vét, de azért valamennyire érthető, amit mond. Minden bizonnyal az angol szövegértése sokkal jobb, mint a beszédkészsége, ez nem kérdés. Ami igazán gáz, az Szijjártó Péter angolja, aki rendszeresen tesz angol nyelvű nyilatkozatokat, de olyan kegyetlen akcentussal, hogy engem azért a gimnáziumi angoltanárom kikergetett volna a teremből.


Karigeri angolja szerintem hasonló szinten lehet Orbánéval: érti, amit mondanak neki, de válaszolni már nem biztos, hogy tudna angolul, hibák nélkül. Hozzáteszem, ez nem csak a nyelvi képességeken múlik, a magabiztosság sokat segít. Voltam én magán angoltanár, és voltak olyan tanítványaim, akiknek be sem állt a szája, amikor beszélni kellett, de bőven vétettek hibákat, és olyan is, aki alig mert megszólalni, írásban viszont nagyon penge volt. Orbánnak nem okoz gondot az, hogy angolul szólaljon meg, megérteti magát, akkor is, ha vannak hibák a mondataiban. Karigerit én speciel nem hallottam angolul nyilatkozni, így nem tudom, hogy pontosan mennyire megy neki.

2022. máj. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%

"Balosok nagyon idegesek az egyes válaszra..."


Cáfolni nem tudják. Nekik meg ott van Greg Christmas.

2022. máj. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
Toroczkai anyanyelvi szinten beszél angolul.
2022. máj. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
92%
Toroczkait hallottam angolul beszélni, folyékonyan beszél. Nem azt mondom, hogy full anyanyelvi, de gördülékeny. A többit nem tudom.
2022. máj. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Toroczkai László - angol tárgyalóképes

Dúró Dóra - angolból és németből középfokú nyelvvizsgája van

Novák Előd - szintén középfokú nyelvvizsgája van angolból

Dócs Dávid - angol tárgyalóképes

Forrás: parlament.hu

Bizonyára tud angolul Vékony Csongor, az ifjúsági szervezet vezetője és Árgyelán János operatív igazgató is, mert nemrég egy észt nemzeti párttal tárgyaltak. De róluk nincs a fenti honlapon adat, mert nem képviselők.

2022. máj. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem melyik, hanem ki.
2022. máj. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!