Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor illiberális...

Orbán Viktor illiberális Magyarországában miért ennyire szélsőségesen balliberális gyakorlatok vannak, ha bűnözők jogainak megvédéséről van szó?

Figyelt kérdés

Még a nagy libsi USA- ba is kiteszik közszemlére a bűnözők nevét képét. Itt meg úgy vannak védve, mint hogy egy becsületes törvénykövető embert nem védi úgy a jogrendszer....


Meg a rendőrök kb csak dísznek hordják a fegyvert, mert ha rálőnek a rendőrökre támadó őrjöngő drogosra, abból országos botrány lesz.


Mi ez a nagy libsi tempó?

A Black lives matter tombolna örömében, ha ilyen kiherélt nulla rendőrségük lehetne mint Magyarországnak.


2022. máj. 22. 18:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Az utolsó mondatod pont üti az összes előzőt.

Ott zavargások voltak a BLM mozgalom keretén belül, nálunk ez (pl. cigányokra átfordítva) sosem fordult elő.

2022. máj. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem proli-uralom van, vagyis pont az ellenkezője annak amit írsz.
2022. máj. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"Még a nagy libsi USA- ba is kiteszik közszemlére a bűnözők nevét képét"


Ez Magyarországon is így működik. Akit a bíróság elítélt, annak a nevét és a képét szabadon nyilvánosságra lehet hozni. A különbség az, hogy az USA-ban ez a gyanúsítottakra is érvényes, ami szvsz egy civilizált jogállamban irtózatosan gáz. Attól még, hogy engem vagy téged valaki megvádol, még nem jelenti azt, hogy bűnözők lennénk, azt majd a bíróság fogja megállapítani.


"Meg a rendőrök kb csak dísznek hordják a fegyvert, mert ha rálőnek a rendőrökre támadó őrjöngő drogosra, abból országos botrány lesz."


A rendőr nem egyszemélyben bíró, esküdt, és végrehajtó. Nem azért hord fegyvert, hogy majd ő eldönthesse, hogy ki érdemel halálbüntetést, és ki nem, hanem azért, hogy meg tudja védeni magát olyan helyzetekben, ahol az életére irányuló bűncselekményt próbálnak véghezvinni (ami a rendőrök munkájából fakadóan viszonylag gyakori). A rendőr feladata az, hogy a törvények betartását ellenőrizze, és ha valakinél felmerül a gyanú, hogy bűncselekményt követett el, akkor biztosítsa annak a körülményeit, hogy a bűnelkövetés tényét a bíróság megállapíthassa (ebbe beletartozik a nyomozás, de az is, hogy az illető egy darabban eljusson a törvényszék elé, hiszen hullákat nem lehet elítélni).


Magyarországon, ha a rendőr akár csak előveszi a fegyverét, azt automatikusan egy nyomozás követi, hogy ez a cselekvés indokolt volt-e. Nem véletlenül, ugyanis a lőfegyverek ontológiailag veszélyes eszközök, a céljuk az, hogy mások életét kioltsák. Mindenki, aki lőfegyver közelébe akar jutni, először jól beverik a fejébe, hogy fegyvert CSAK ÉS KIZÁRÓLAG olyan célpontra fogunk, amelyet el is tervezünk találni. A lőfegyver nem arra van, hogy nyomatékosítsuk az akaratunkat, hanem arra, hogy annak elsütésével a célpontot semlegesítsük. Ez ugyanúgy igaz a sportlövészekre, a vadászokra, a katonákra, és a rendőrökre is.

2022. máj. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
A rendőrök nem OV kormány ideje alatt kezdték el dísznek hordani a fegyvert, hanem a rendszernek nevezett váltás óta. Pontosan azóta amióta a komcsik ezt akarták elérni. A komcsiknak ugyan is eszük ágában se volt a rendszernek nevezett váltásnál kiadni a hatalmat a kezükből, inkább leromboltak mindent, és a maffiózóknak kedvező tv.-ket hoztak. Gyakorlatilag most is a komcsik irányítják az országot, közben a nyugatot szidják, mint a rendszernek nevezett válts előtt. Azért ilyen alacsony az életszínvonalunk is mert a komcsik ezt akarták, és akarják. A leggazdagabb emberek komcsik pl:OGY, CsS.
2022. máj. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"Ott zavargások voltak a BLM mozgalom keretén belül, nálunk ez (pl. cigányokra átfordítva) sosem fordult elő."


Én hallottam olyan esetről, hogy kimentek a rendőrök a gettósokhoz, mert a "gázsi" magától nem akart bevonulni a börtönbe. A dikkek meg vasvillával meg betondarabokkal dobálták meg a rendőröket, amire ők max egy kis könnygáz oda spriccolgatásával válaszolhattak.


"Az utolsó mondatod pont üti az összes előzőt."


Konkrétan miben?

A BLM többek között pont azért lobbizik, hogy a rendőrség anyagi finanszírozása, és jogkörei legyenek lecsökkentve.

2022. máj. 22. 19:03
 6/10 anonim ***** válasza:

4-es, hülyeséget beszélsz!


A rendszerváltás előtt is ugyanolyan szigorúan vették a fegyverhasználat jogosságának elbírálását.

Emlékszem egy esetre, amikor a rendőrt már ellökte a bűnöző, és közvetlenül fenyegette az életét, amikor a rendőr földön fekvő helyzetből rálőtt. Utána vizsgálat indult, szerencsére ártatlannak tartották. A végén a rendőrt is meghallgatták, ő szó szerint ezt mondta:

"Az elvtársak egész délelőtt azon vitáztak, hogy én jogosan használtam-e a fegyveremet. Nekem akkor kb. fél másodpercem alatt kellett ezt eldöntenem. Úgy érzem, helyesen döntöttem."

2022. máj. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%

"miért ennyire szélsőségesen balliberális gyakorlatok vannak"

Nincsenek. Már 12 éve kizárólag illiberális gyakorlatok vannak.

2022. máj. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ezt az állítást pont azok a tények

cáfolják amit leírtam...

2022. máj. 22. 19:48
 9/10 anonim ***** válasza:

Milyen tények?

-Azt írtad, hogy a liberális USA keményen bánik a bűnözőkkel. Rendőrök minden eszközzel védhetik a törvényt és rendet. (meg amúgy az ön-, és tulajdonvédelemhez is több joguk van az embereknek)

-Míg nálunk fordítottja van, szinte a bűnözőt védik a törvények. Rendőrök meg semmit sem tehetnek.


Na szóval, a büntető törvénykönyvet, büntetőeljárásról szóló törvényt, szabálysértési törvényt, és gyakorlatilag minden jogszabályt a 2/3-os kormány teljesen átírt a saját szájíze szerint. Akiknek ugye semmi köze a liberalizmushoz, számukra szitokszó.


Fagyállós gazda rémlik? Kormánymédiában az elkövetők felé megy az érzékenyítés.

https://www.youtube.com/watch?v=KAKUL4-Bo4w


Nekem nagyon úgy tűnik, hogy fordítva ülsz a lovon. Ha nem tetszik a jelenlegi helyzet, talán attól kellene számon kérned, akik 12 éve 2/3-dal ülnek a Parlamentben.

2022. máj. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"gyakorlatilag minden jogszabályt a 2/3-os kormány teljesen átírt a saját szájíze szerint. Akiknek ugye semmi köze a liberalizmushoz, számukra szitokszó."


Ja, ahogy a bolsevizmus meg a baloldaliság is szitokszó neki, aztán valahogy még is ők vezették be a hatósági árakat.

2022. máj. 23. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!