Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon mit jelent a...

Magyarországon mit jelent a háborús vészhelyzet? Többi lent!

Figyelt kérdés
Mióta kitört az Ukránoknál a háború mindig volt bennem kis szorongás hogy nehogy nálunk is baj legyen. Ez azt jelenti hogy nálunk is háború lesz vagy csak ilyen gazdasági bejelentés a világválsággal kapcsolatba? Lehet hogy naiv meg buta kérdés de picit félek. Mi ez pontosan?

2022. máj. 24. 22:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%
Magyarországon ez az egypártrendszeri diktatúra szinonímája.
2022. máj. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
59%
Veszélyhelyzeti stadion és hadi térkő építésbe fog kezdeni a kormány, persze a különleges helyzetre tekintettel most az eddiginél is drágábban.
2022. máj. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
29%
Én attól félek, hogy előbb-utóbb visszahozzák a sorkatonaságot. El tudom képzelni, hogy a holnapi bejelentés ez lesz
2022. máj. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%
Nem jelenti azt, hogy nálunk is háború lesz. Ez nagyjából azt jelenti ami a covid alatt volt, könnyebben hozhattak döntést, adhattak ki rendeleteket. Valószínűleg a mostani rendeletek is a gazdasághoz fog kapcsolódni.
2022. máj. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
50%
azt hogy rettegj.
2022. máj. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%

a vészhelyzet amit Viktátor már 2 éve folyamatosan meghosszabít csak azért van hogy ne kelljen a törvényeket betartania, sőt ha ő ugy ítéli meg akkor akár az alapvető szabadság jogokat is csorbíthassa ha neki ahoz van kedve

Most azért "háborús vészhelyzet" a neve mert már nincs koronavírus mizéria


Ez egyfajta lopakodó diktatúra, ami amugy müködik mert a sok fidesz szavazó frel se fogja, most is azt csipogják hogy jajaj most háború lesz:D

Miközben ugyebár erről szó sincs

2022. máj. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
32%
Gondolom kihírdetik hogy a családtagok kötelesek jelenteni egymásról
2022. máj. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Így mostmár értem. Mondjuk jobb nevet is kitalálhattak volna neki. Mikor olvastam kb összecsináltam, magam de sztem ez vhol céljuk, is
2022. máj. 24. 22:26
 9/17 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező.

A duci bácsi még jól meg is mondta (megint) hogy m.o nak ki kell maradnia a háborúból.

Nyilván most mindenki rémeket lát (nem tudom miért. 2015 óta veszélszhelyzet, 2020 óta pedig különleges jogrend van folyton, nem újdonság itt a 3. Világban)

De ha a racionalitásnál maradunk, valószínűleg az lesz amit 2es és 4es mondd.


Minden tendert kíírnak, csak a spanoknak, mert másképp az nemzetbiztonsági kockázat ugye, lesznek valószínűleg hadi kisvasút építések is, meg a külöleges helyzetre tekintettel kineveznek néhány 8 általánost megjárt szerencsétlent tank tisztogatási miniszternek.

Mint a covidban.


Még azt tudom elképzelni hogy nemzetbiztonsági okokból felvásárolnak Mészinek minden magánvállalkozást, csinálnak árstoppot a pékárúra, és hoznak pár új rendeletet arra hogy csak akkor lehet 20 hektárnál nagyobb gazdaságod ha Mészi vagy.

Legdurvább esetben el tudom képzelni hogy jól betámadják az ellenzéki médiát mert háborúba akarják vezetni az országot, esetleg kicsesznek a tanárokkal és sztrájk tilalmat vezetnek be gyerekes bosszúból. Ezen kívül mást viszont nem látok reálisnak. O ugyan 1 G, de attól még csak egy opportunista romaember, nem egy valamire való sötét nagyúr.

2022. máj. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
88%

Teljesen mindegy, hogy rendelet szerint kormányoznak vagy parlamentben fogadják el azokat. Így is úgy is oda jutunk, hogy elfogadják, amit kigondolnak, csak az egyiket azonnal, a másikra meg pár napot várni kell. Ellenzék nincs. Teljesen mindegy mit nyújt be a parlamentbe a Fidesz, ők megszavazzák, ezért nettó baromság azt mondani, hogy a képviselők fogadták el, hiszen mindenki tudja, hogy elég a Fidesz képviselőinek az igenre nyomnia és arra fognak, mert ki van adva.


Szóval ez az egész olyan dolog, hogy csak gyorsabban tudják meghozni, amit akarnak és nem kell vitatkozni róla 1 napot a parlamentbe előre.


Szerintem szimplán türelmetlen már Viktor és ha álmából felkelve valamit kitalál, azt már órákkal később be akarja vezetni, így be is tudja.


Agyára ment már minden, mint Putinnak.


Majd egyszer belebukik.


De nem szabad elfelejteni, ő se halhatatlan, ő is ember, és nincs azért top egészséges formában, ha ránézel kívülről. Bármikor lehet egy agyvérzés, szívroham vagy akármi. Lehet ma, lehet holnap, lehet 2 év múlva, de az is lehet, hogy még 30 évet simán elél. Ez sajnos teljesen random.

2022. máj. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!