Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az Ukrajnával szomszédos...

Az Ukrajnával szomszédos országok közül máshol miért nincs háborús veszélyhelyzet, miért csak nálunk?

Figyelt kérdés
Lengyelországban, Romániában, Szlovákiában miért nincs? Mi miért vagyunk nagyobb veszélyben?

2022. máj. 25. 13:06
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Te is tudod, hogy ez nem a veszélyről szól, hanem az autokratikus hatalomgyakorlás lehetőségéről.
2022. máj. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Tehát lényegében kb. mostanában járna le a covid miatti veszélyhelyzet, és ezt akarják meghosszabbítani?

Csak ennyi?

A kormányinfó mikor lesz? (Nem voltam itthon egész nap, net közelben sem voltam, néha ránéztem a mobilra azért, de sehol a semmi infó).

2022. máj. 25. 13:17
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Nemtudni mikor , szerintem 2, vagy 3 órakor.
2022. máj. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Mert ez csak egy kifogás az abszolút hatalomra.
2022. máj. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%
Lehet pár hét és a többi országban is lesz.
2022. máj. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

#2 Magyarország messze nem a világ legbiztonságosabb országa. Izland az.

Egyébként meg ez a mentalitás az, ami miatt kialakulnak a diktatúrák.

2022. máj. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%
Izlandnak nincs is hadserege. Nem lenne nehéz elfoglalnia bárkinek is.
2022. máj. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%

#7 ez nem változtat azon a tényen, hogy a világ legbiztonságosabb országa hivatalosan Izland.

[link]

Magyarország a 19. a listán, az előttünk lévő 18 országból 10 EU-tag, és mind a 18 a Nyugat része/szövetségese.

2022. máj. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
92%

Szaúd-Arábia is gyakorlatilag bűnözéstől mentes ország.

Igaz, a saria (iszlám törvénykezés) alapján ítélkeznek, nyilvános lefejezések vannak, a tolvajokat kézlevágással büntetik. A vallási rendőrség az emberek házaiban is ellenőrizheti, hogy betartják-e a vallási előírásokat. A vezetést kritizáló embereket akár külföldön is meggyilkolják a titkosrendőreik.

2022. máj. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!