Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik ki akarnak lépni az...

Akik ki akarnak lépni az EU-ból, miért nem kínálnak jobb alternatívát?

Figyelt kérdés
Azt veszem észre, hogy a Mi Hazánkosok, meg a Fideszeseken belül is van egy réteg, akik egyre gyakrabban emlegetik, hogy Magyarországnak ki kellene lépnie az EU-ból. Volner János még pártot is alapított, hogy ezt el lehessen érni. De mind a Huxit párt, mind az összes kilépést szándékozó ember csak mantrázik, és nincs semmi jövőképük, elképzelésük, hogy mihez kezdene Magyarország EU tagság nélkül. Azt szokták emlegetni, hogy csak így lehetnénk függetlenek, de ezt is hogy képzelik el? Magyarországot nem nagyon lehetne Svájc szintjére felhozni. Hogy működtetnék az import-export ügyleteket, így hogy mindenre vám kerülne? Hogy pótolnák azokat a megszűnt munkahelyeket, amik a nyugati multik esetleges kivonulásával veszítenénk el? Mit kezdenének a turizmussal, ha vízum kéne az ide utazáshoz? Kik lennének a legfőbb gazdasági partnereink? Miből gazdálkodnánk EU-s támogatások nélkül?

2022. máj. 29. 19:49
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
68%
A fidesznek sincs semmilyen jövőképe hogy hogyan kellene az eu-ban boldogulnia az országnak.visszacsúsztunk az utolsó helyre minden fontosabb mutatóban,sőt már különadókra van szükség az államcsődöt elkerülendő.szóval ha értelme nincs benne maradni akkor akár ki is léphetünk,ennél rosszabb akkor sem lenne.
2022. máj. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
12%

gyakorlatilag ugyanazt kínálják csak a libsi politikai terror nélkül


érdekes, hogy svájc és nagyon jól megvan az EU nélkül, és amikor nemet mondtak a migrációra akkor nem indítottak ellenük hetes cikkely szerinti eljárást

2022. máj. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon jó a kérdés, kíváncsian várom a válaszokat. Vajon miért érné meg nekünk a kilépés? Amit eddig hallottam, hogy akkor az orosz érdekszférához tartoznánk. Az tényleg jobb lenne? Meg lehet nézni, mennyit fejlődött 90 óta bármelyik ország, amelyik szovjet érdekszféra volt, és EU-s lett, és össze lehet vetni az összes olyan ország 30 évnyi fejlődésével, amelyik EU-n kívüli, vagy orosz érdekszféra maradt. Az adatok magukért beszélnek.
2022. máj. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
11%
Azért érné meg a kilépés, vagyis számomra közömbös, mert ha tényleg igaz is, hogy küldenek pénzt, az az átlag userhez sehogy nem jut el. Hozzám sem jutott el. Plusz most annyira felkapta az unio is ezt a gender transz őrületet, hogy hánynom kell tőlük. És ha homár lennék, ami nem vagyok, akkor is hánynék ettől az erőltetett szartól.
2022. máj. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
91%

[ma 20:02]: "(...) mert ha tényleg igaz is, hogy küldenek pénzt, az az átlag userhez sehogy nem jut el. Hozzám sem jutott el."

- Hát úgy valóban nem jutott el hozzád uniós pénz, hogy a bankszámládra utalt volna von der Leyen. De az utóbbi évek szinte összes magyarországi infrastruktúrájában benne van az EU pénze. Autópályák, metrók, közterek (játszóterek, parkok), stb. építése, felújítása. Gondolom, azért az utóbbi tíz évben ezek valamelyikét használtad, talán többet is.


"És ha homár lennék, ami nem vagyok, akkor is hánynék ettől az erőltetett szartól."

- Én se vagyok az, de rám nem is erőlteti senki, hogy az legyek. Téged erőltetnek?

2022. máj. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
12%

az átlag DK-s visítógép nem fogja fel, hogy az EU-s pénzeket nem azért dobják össze a gazdag államok, hogy dobrev anyukátok azt nektek krumpli formájában szétossza


hanem azért, hogy az ő ipari termékeiket vásároljuk, elősorban ugye németet

és ezért is őrjöng a holland libsi had, mert nem rájuk találták ki a közép-kelet európai bővítést

2022. máj. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
92%
A Fideszen belül elenyésző az a réteg, aki ki akarna lépni. 2004-ben a parlamentben egyedül Simicskó István nem szavazta meg a belépést, de ő KDNP-s. Schnell Ádám (kiváló színész és szinkronszínész) pedig elárulta, hogy ő nemmel szavazott, mert az unió már akkor is rossz irányban haladt. Én -fideszesként - a magam részéről továbbra is EU-párti vagyok, mert azt vallom, hogy belülről kell alakítanunk az uniót (akár konfliktusok árán is), nem pedig kívülről fikázni. Azt azért tegyük hozzá, hogy Magyarország a kommunista diktatúra után szűk másfél évtized alatt teljesítette a maastrichti kritériumokat (az EU-n kívül) és pont az ez idő alatt megteremtett gazdasági stabilitás volt az, amelynek köszönhetően felvételt nyertünk.
2022. máj. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
6%
Nincs olyan film, vagy műsor, ahol ne lenne benne, még a rajzfilmekben is népszerűsíteni akarják, úgyhogy igen, ez mindenkit érint. Az únió meg nem csak úgy küldi ajándékként, hanem cserében sok kedvezményt kapnak a kormánytól. Nem hat meg hogy fejlesztik Pesten a metrót, amíg én a fizetésemből nem tudok lakást venni, mert úgy elmentek az árak.
2022. máj. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
0%
Ott a Szovjetunió. Az Eunál egyébként még valami afrikai banánunió is jobb.
2022. máj. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
95%

"Nem hat meg hogy fejlesztik Pesten a metrót, amíg én a fizetésemből nem tudok lakást venni, mert úgy elmentek az árak."

Ez reszben a kormanynak is koszonheto, 10 evnyi EU-s konjunktura alatt osszehoztak egy recessziot, az azert mar valami.

Kezdhetjuk betomkodni a stadionjainkat a hazfalba szigetelesnek, most kezd elerkezni az ideje.

2022. máj. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!