Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki lehet mondani, hogy a...

Ki lehet mondani, hogy a választások eredménye alapján Budapesten (meg még Szegeden, Pécsen) intelligensebb, értelmesebb, iskolázottabb, okosabb emberek élnek?

Figyelt kérdés

Leszámítva persze Budapestnek és Pécsnek azt a választóköreit ahol a Fidesz nyert. Ha jól tudom azokat még a budapestiek is gúnyolják, vidékieknek hívják az ott lakókat.

Engem már nem érint, mert jött egy ajánlat és kiköltöztem Nyugatra. Hallgattam az okosabbakra, hogy ennek az országnak már úgyis befellegzett, még most vagyok én is fiatal, később lehet nehezebb lesz normális munkahelyet találni kint, még most menjek, mert különben megöregszem és itt ragadok Kelet-Európán belül is az egyik legélhetetlenebb országban.

Az életszínvonal az Budapesten meg Szegeden sem jobb, mert az országon belül ahol egy kicsit magasabbak a bérek, ott drágábbak is a lakás meg talán a szolgáltatás árak is. Tehát vásárlóerőben ugyanolyan slájnehár az ország összes része. Viszont az emberek akikkel együtt élsz, az sem mind1, hogy milyenek. Ahogy elnéztem vannak olyan szavazókörök, ahol 70% a Fideszre szavazott. 70%, az rengeteg. Akkor ott már tényleg az emberek is olyanoknak kell lennie. Aki képes volt ezek után is elmenni a Fidesz-re szavazni, az olyan emberekkel igen kellemetlen együtt élni. Olyan Fideszre ment el szavazni, amelyik így felverte az árakat, akik nem kezeltek egy válságot, csak az oligarchák zsebét tömték a covid lezárások alatt is, akik idején Románia is megelőzött minket, akik miatt az egészségügy úgy leromlott, hogy a világon nálunk volt a legmagasabb covid halálozási ráta, Peru meg Bolívia, Paraguay is jobb volt nálunk stb stb.

Azok ahol olyan emberek élnek többségben, akik ezekre szavaztak, nem kellemes társadalom enyhén szólva.

Mondom, életszínvonalban nem éri meg megállni Budapestnél, mert egy angol nyelvtudással is már rengeteg országban tudsz élni, mert angolul Nyugaton mindenhol beszélnek majdnem. De az emberek Budapesten (és még 1-2 helyen), elmondhatjuk, hogy értelmesebbek mint vidéken?



2022. máj. 31. 17:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokan nem láttak a Fidesznél alternatívát vagy az ellenzéket rosszabbnak látták.


Azért vannak hülye ötleteik.

2022. máj. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért ennél bonyolultabb a történet, a fideszes és ellenzéki szavazótábor is nagyon összetett. Például az ellenzéki szavazók egyik csoportja a kádárista nyugdíjas dk-sok, akik nem iskolázottak. A kőbánya átlag sem iskolázottabb a győri átlagnál, hiába ellenzéki az egyik, fideszes a másik.
2022. máj. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Inkább azt lehet kimondani hogy el kellene fogadni a választási eredményeket és nem mesterséges feszültséget próbálni kelteni Bp és "vidék" között.
2022. máj. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

szeged pécs és budapest is televan olyan iskolázatlan nyuggerekkel, akik még az előző rendszerben kapták a tanácsi lakást

nagyon tipikus patyomkin városok


és hát ezek maradtak, mert salgótarjánt komlót tatabányát miskolcot meg elvesztették a sok stikli miatt

2022. máj. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
41%

"A kőbánya átlag sem iskolázottabb a győri átlagnál, hiába ellenzéki az egyik, fideszes a másik."


te jártál már életedben ezeken a helyeken?

2022. máj. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%
#5 Igen. És te?
2022. máj. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
26%
akkor ne beszélj hülyeségeket
2022. máj. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!