Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A pedagógusok miért remélnek...

A pedagógusok miért remélnek állandóan béremelést?

Figyelt kérdés

[link]


Én gyerekkorom óta ezt hallom.Nem vagyok tizenéves,36 éves, 3 gyerekes családanya vagyok.

Régen azt remélem,hogy mire nekem gyerekeim lesznek, sokkal normálisabb pedagógusok fognak oktatni.Utólag kiderült,hogy nagyon naiv gondolat volt.


Amikor én voltam diák, akkor be kellett küldenem édesapámat többször is,hogy beszélgessen már el a pedagógusokkal, mert nem állapot, amit csinálnak.Kihallgatótiszt volt egy börtönben, tudott tárgyalni.

Rengeteg kettős mérce, kivételezés, amit egyik diáknak elnéztek, a másiknak nem, egyiknél pardon volt, a másiknál megtorlás.

Diákként semmit sem tudtam volna tenni ellene, ezért szóltam a szüleimnek,hogy igazítsák már el őket,hogy mi, merre.

Egy időre megszűntek a problémák,de aztán kb fél év és újak jöttek.



Nyilván, legyen a bérük mindig az aktuális minimálbérhez kötve, és ne a 2014-es minimálbérhez, illetve kapjanak évente százalékban két számjegyű béremelést.Ennyi jár, de azért ne akarjunk nekik annyit fizetni, mint a valós gazdasági értéket előállító felsőfokú végzettséggel rendelkező embereknek.


2022. jún. 5. 11:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én egyetértek a fizetésemeléssel, mert látom, hogy mennyi munkát végeznek, és mennyire kimerítő minden egyes napjuk. Ugyanakkor nem szabad elfelejteni, hogy a pedagógusok meg nem becsültsége nem az Orbán-kormánnyal kezdődött. Évtizedek óta zajlik, 30 éve rossz a fizetésük. Komolyan nem értem, hogy eddig miért nem tiltakoztak. Hol voltak eddig? Amikor 2014-ben levágták a pedagógusbért a többiről, abban a pillanatban az asztalra kellett volna csapni.
2022. jún. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor inkább kezdjenek egy lottózni, az esélyesebb, mint egy béremelés!
2022. jún. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
15%
Mert nem érdemelnek fizetés emelést a magyarok nagy részének rossz tapasztalata van.Most te is montad ezt a kivételesét téged gyerek korodban elkülönitenek mert te nem vagy kis kedvenc.Aztán vezető leszel miért is segìtenél azon aki tönkre tete az életed mert felnőtkét traumatizált egy életre?
2022. jún. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#3 Azért engem elszomorít,hogy lelkemet kiteszem a gyermekekért,munka után otthon is dolgozok,főzés közben írom a terveimet,agyalok 0-24ben a jobbnál jobb ötleteken és mégsem becsüli meg senki a munkámat,sőtt….:( Én 1 kezemen össze tudnám számolni azt,hogy hány rossz pedagógusom volt.Arra is érdekes lehet kitérni,hogy ki számít rossz pedagógusnak és miért.Nem vagyunk egyformák,lehet akit én utálok,másnak ő a kedvenc tanára.
2022. jún. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!