Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért olyan nagy tabu, miért...

Miért olyan nagy tabu, miért kelt akkor felháborodást az energiafogyasztás visszafogása?

Figyelt kérdés

A jelenlegi inflációs probléma egy jelentős részét el lehetne tüntetni azzal, ha az emberek, vállalatok és önkormányzatok mind elkezdenének kicsit visszavenni az energiafogyasztásukból. Ez inflációtól függetlenül, környezetvédelmi okokból is fontos lenne.


Lásd. Olaszországban pl. meghatározták, mennyi lehet a max. fűtés állami helyeken, illetve hány fok felett mehet a klíma. Na, pont ezt kellene bevezetni mindenhol, cégeknél is meg önkormányzatoknál is, télen max. 20 fokos fűtés, nyáron 25-26 fok alatt meg nincs klíma.


Aki fàzik, öltözzön fel, akinek melege van, vetkőzzön. Most ez nem olyan áldozat, de már brutálisan sokat jelentene az energiafogyasztásban. A világításra szintén oda lehetne figyelni.


Illetve, ezt megtehetnék maguk az emberek is. Most mondok egy példát, kertes házban lakom, de itt a szomszédok között én vagyok az egyetlen, aki kint tereget, mindenki más szárítógépezik. Nyáron, 30 fokban, merthogy az gyorsabban megvan. Ilyen szokásokat is abba lehetne hagyni tömegesen, de muért kell erre külön figyelmeztetni az embereket?



2022. jún. 7. 11:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
17%
Mert MO gazdag ország. :DDDDD
2022. jún. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%
Az ilyen dolgokat a nagy cégeknél kéne kezdeni. Sokkal több energiát pazarolnak, mint a lakosság, nagy ritkán tesznek látszat dolgokat, viszont ameddig ők nem lesznek tényleg zöldek nem sok dolog változna
2022. jún. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

De most komolyan, elpoénkodás nélkül. Miétt háborodik fel mindenki ezen, miért olyan roppant nehéz mondjuk 1-2 fokkal levenni a fűtést?


Mert oké, hogy nem akar senki 15 fokban dideregni, de 21 fok miért nem elég pl. télen a 23-24 helyett? Vagy miért olyan nagyon nehéz nyáron teregetni? Vagy komolyan, az állami meg nagyobb cégek miért nem lépnek?

2022. jún. 7. 11:36
 4/22 A kérdező kommentje:
2-es, ez kifogás, ne haragudj. Mármint, nyilván pl. egy Tesco nagyobb fogyasztó, mint te vagy én, de ez minket személyesen nem ment fel az alól, hogy mi is meg tegyük, amit tudunk, föleg, mert mi egyenként már több tízezer háztartást teszünk ki.
2022. jún. 7. 11:37
 5/22 anonim ***** válasza:
79%

Azért, mert ne más mondja meg, hogy ÉN miből mennyit használhatok, majd én azt tudom, felnőtt ember vagyok.

Ha én 40 fokban akarok télen lenni, akkor 40 fokban leszek, ha meg 15 fokban nyáron, akkor annyiban. De ez az én döntésem.

Legalábbis sokan így vannak ezzel.

2022. jún. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
0%

Egy héten egy oskolai nap legyen kabátos nap télen, amikor lekapcsolják a fűtést. Amennyiben jó alkimatizálódik a gyerek sereg úgy egy napokkal lehet növelni havonta. Legyen egy fokozatosan csökkenő szám, hogy mennyit fürdünk, zuhanyzunk és próbáljunk párhuzamosan belerázódni a szellőztetésbe. Ki kell kísérletezni mennyi az a minimálisan tisztálkodás nélkül töltött nap mennyiség, ami után érződik a hajléktalan szag és annyira kell beállítani a "havi tisztálkodási" mennyiséget RDA.


Egyébként pedig mire is van a kabát, pulóver ha nem használhatjuk otthon?

2022. jún. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
69%
5. igen, de ilyen alapon azt se mondja meg neki senki, hogy Ő hova rakja le a szemetét és még sorolhatnánk. Valahol meg kell húzni a határt.
2022. jún. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
78%
Azért mert ugyanez volt a covid-nál is nah még két hét nap még két hét. Itt is ez lesz nah még két fok nah még két fok. Ha a szabadságból egy centit is ad az ember akkor elveszik az összeset.
2022. jún. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

8-as, az emberi szabadságnak ott vannak a határai, ahol az eröforrásoknak. A jelenlegi erőforrások javarésze pedig megújuló, egyre nehezebben kinyerhető és tulajdonképpen a gyerekeitk elől zabáljátok fel a jövőt ezzel a hozzáállással. Tetszik vagy sem, ez az energiafogyasztás luxus, ismétlem, nem csak azért, mert "nekem ne mondja meg senki", hanem azért is, mert nincs ekkora a Föld kapacitása.


Csak ez a jelenlegi helyzet pluszban még gazdaságilag is rossz, tulajdonképpen mindenki jól járnak a fogyasztás visszafogásával, hiszen ezesetben mijdenkinek - egyénnek és vállalatnak is - kevesebbet kellene költenie rá, de mivel az energiakezelés többnyire állami kézben van, a kereslet visszaesése nem okozna munkanélküliséget.

2022. jún. 7. 11:53
 10/22 anonim ***** válasza:
19%

Maradjunk annyiban hogy a normális embernek nem tabu látja érzi.

Én az egész házat úgy újították fel hogy csak is energia takarékos dolgok.

Persze a csóró ja aki enni inni kell logikàn van magyarázhatod neki mik a gondok ....... Előbb tanul meg a bálna 🐳 táncolni a sivatagban mint ezek a H lyék gondolkodni.

2022. jún. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!