Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a gond a KATA vállalkozási...

Mi a gond a KATA vállalkozási formával, hogy meg akarják szüntetni / meg akarják reformálni? Melyik az a rész emiat szerintetek biztos megváltoztatnak?

Figyelt kérdés

Lássuk be, elég praktikus vállalkozási forma, az ember befizet 25-50ezret havonta és nincs gondja adózásra stb, mindent meg tud oldani maga.

Havi 50ezer még az az összeg, ami mellett össze lehet hozni egy normális havi bevételt, de nem is teljesen aprópénz. Ha ennél többe kerülne, sok vállalkozást egyszerűen nem lenne érdemes üzemeltetni legális keretek között.



2022. jún. 7. 12:08
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
81%

Épp ezért én egyáltalán nem b-szogatnám azzal a katásokat, hogy munkavállalói viszonyt álcáznak ezzel.

Tegyék, a saját felelősségükre döntenek így, cserébe nem lesz nyugdíjuk.


Egy normális államban, ahol felnőttként kezelik az embereket, ez alapvető dolog lenne, hogy mindenki eldönthesse, hogy tesz-e félre nyugdíjra, stb. dolgokra, vagy nem.


(10es voltam)

2022. jún. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

#11: de már most is az van, hogy akik a rendszerváltás után minimálbérre jelentették be magukat (többit zsebbe kapták), véres habzó szájjal szidják a mostani kormányt, hogy nevetségesen kicsi a nyugdíjuk!


Akkoriban meg körberöhögték azokat, akik full fizetésükre be voltak jelentve, hogy azok milyen lúzerek... És nem tudják okosba' megoldani...


Ez lesz a katásokkal is 20-30 év múlva...

2022. jún. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
80%

10# ott bukik, amit mondasz, hogy az állami (!) nyugdíja lesz valóban kevés, de legtöbbjük az elkövetkező 20-30 évben jópár 10 milliót fektet be akár magánnyugdíjpénztárba, az okosabbak meg másba ( is).

Úgyhogy ne aggódj a nyugdíjas éveikért, mondom, ismerek párat!!

2022. jún. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
76%

13: elvileg ez lehetséges. De a gyakorlat marhára nem ezt mutatja...


Megsaccolom, hogy 10-ből max. 1-2 van, aki így gondolkozik. És akkor még optimista voltam.

LSd. előző (rendszerváltás utáni) beírásomat...

Senki nem gondolkodott előre, felélték a plusz pénzt.

2022. jún. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
90%

"aztán gombokat fogsz kapni nyugdíjként...."

Kérdezz meg egy könyvelőt mennyi marad neki más formában havi 1 misi árbevételből? Iparűzési adó, ÁFA, szakképzsi, szociális hozzájárulás, saját szociális, nyugdíj, faxom sem SZJA, meg amit nem ismerek.

csodálkoznék ha maradna 450 nettó. A különbözetből betesz havi 200-at állampapírba egészségügyi ellátásra nyugdíjra. ( ami jóval kevesebb, mint amennyi ilyen jellegű járulékot az állam szed. fizeti 40 évig. 60 évesen nyugdíjba megy és tud magának 20 évig fizetni jelenértéken havi 400 nyugdíjat. megkapja még hozzá a 30.000 minimálnyugdíjat. A férfi átlagéletkor jelenleg 71. Mire nyugdíjba megy lesz a nyugdíjorhatár alhangon 70. arról nem beszélve ha havi 1m felett Katázik de nem jelenti be mindet. Az extra bónusz ha jön egy demagóg balos kormány mikor nyugdíjba megy feltolja az SZJA-t 50%-ra a minimálnyugdíjat pedig 150-re.

2022. jún. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

14.

"felélték a plusz pénzt."

Egy kettő nekem is sírt.

Amikor még menő volt. Középkategóriás autó. Lakás, ház a gyerekeknek. lakóhajó. Saját személyes problémája. Sokakat ismerek viszont akik csilliókat félredugtak pénzben, ingatlanban.

Azért ez nem olyan nagy pénz, hogy milliós táskára fussa belőle az asszonynak. Saját lakás, gyerekek felnevelése ingatlahoz segítése. 10 évente új autó, évi 1-2 nyarálás és már nincs is belőle semmi.

2022. jún. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

És ha már az a probléma, hogy nem gondolnak a KATAsok a jövőjükre... miért nem lehetne akkor őket valami kötelező oktatásra elküldeni ahol elmondják, hogy erősen ajánlott valamilyen takarékszámlát nyitni, hogy legyenek nyugdjas évek is?

Hiszen fizetik a kamarai tagságot, aminek konkrétan semmi értelme, így legalább lehetne valami szerepe is.

2022. jún. 7. 14:22
 18/27 anonim ***** válasza:

#17 itt nem ez a lényeg, tudják csak vagy nem tehetik meg mert kevés pénzük lesz KATA-sként is, vagy nem akarják megtenni.

A cél volt más mint ami mára kialakult. Nem több százezer kényszer vállalkozót akartak még adóelkerülést, hanem olyat, hogy könnyen dönthessen a maga vállalkozásáról sok ember külön bonyolult adózás nélkül.

Időnként nem baj ha átalakítás van. Csak az javítson a helyzeten, ne döntsön.

A kamara elnökének javaslata erre jó alap lehet.

2022. jún. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
73%

#12

És akkor mi van?

Az ő dolguk, tisztában vannak ezzel a kockázattal - legalábbis akiket én ismerek, aki meg nincs tisztában vele, az így járt.


#13

Én se állítottam mást, csak nem mentem bele ennyire mélyen, hogy akár dönthetnek úgy is, hogy magánnyugdíjpénztárba befizetnek. Akiket ismerek KATA-sokat, azoknak mindnek van manyup.


#17

És neked az mégis miért nem hótmindegy, hogy gondolnak-e a saját jövőjükre, vagy sem?

Te gondolj a sajátodra, menj el full bejelentett fizuért alkalmazottként dolgozni, oszt' kész.

Ne akarjad megmondani egy KATA-snak, hogy mire gondoljon, vagy mire ne.

Ha nem gondol a jövőjére, akkor majd ő b-szik rá, nem te, szóval ez sem a te problémád.


Erről kéne már leszoknia ennek a fos idióta magyar népnek, meg a kormánynak is, hogy óvodás gyerekként akarják kezelni az embereket, és irányítgatni meg szabályozgatni.

Nem is csoda, ha képtelen felnőni a magyar társadalom.


Fogjuk már fel végre: aki elmúlt 18 éves, az felnőtt ember, nem kell óvodás gyerekként nevelgetni meg irányítgatni.

Ha ő úgy döntött, hogy KATA-zik, és kockáztatja, hogy nem lesz nyugdíja, akkor hadd csinálja.

2022. jún. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
62%
19: engem qrvára nem érdekelne, de itt nyígnak naphosszat, és óbégatnak, hogy miért ilyen kevés a nyugdíjuk.....
2022. jún. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!