Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg le vagyunk maradva a...

Tényleg le vagyunk maradva a digitalizációban ?

Figyelt kérdés
Magyarország tényleg le van maradva a digitalizáció terén ? Ugye ez Gattyán György pártjának volt a szlogenje. Nem olyan régen olvastam vele egy beszélgetést ahol Magyarországot Kaliforniával hasonlítja össze, hogy ott mennyire fejlett a technológia, főleg az IT és a digitalizáció terén. Meg , hogy Kaliforniában sokkal több az ilyen fajta Startup akik az önvezetésben a robotikában vagy akár virtuális valóságban vágnak bele és a Szilícium-völgy sokkal előrébb jár ebben , mint Magyarország. Ez igaz lenne ? Ha igen akkor az állam ezen tudna segíteni ?
2022. jún. 8. 09:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ mihez viszonyítod.
2022. jún. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem annyira nem, sok fideszes 2 bites politikus van, az már duplája az 1 bites fideszes szavazóknak.
2022. jún. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Nem vagyunk lemaradva, épp ellenkezőleg.

vannak területek amik kevésbé fejlettek, de vannak amik nagyon elöl járnak.

Az oktatásban lehetne sokkal több eszköz, a diákoknak az iskolában is lehetne javítani a digitális ellátottságán - az államigazgatásban, ügyintézésben, gazdaságban azonban nagyon jól állunk. A németek nemrég még a választási kampányukban is arról problémáztak, hogy a legtöbben még faxot használnak. Te meg már nem is biztos, hogy tudod mi az, nálunk már egy évtizede nem használatos.

Mindig vannak fejlettebb régiók, de kérdés mi az amire szükség is van és mi az amire nem. Érdekes ha egy cég portása robot vagy éppen virtuális képernyőik vannak - csak értelme nem sok van. Az orvosi technológiában is szépen haladunk előre, de persze ha több pénz lenne itt is lenne hová fejleszteni.

2022. jún. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

#3 Ja azt halottam , hogy a németeknél még mindig sok helyen 3G van pl.


"Az orvosi technológiában is szépen haladunk előre"


Itt mire gondolsz ? Nem igen ismerek ilyen magyar céget aki ezzel foglalkozik. A T-systemsnek vannak ilyesmi projektjei azt tudom de végülis az egy német cég. Meg a Magyarósinak volt egy videója az OE-n , hogy ott robotokat tákolnak de ott sem magya r robotokat hanem külföldi robotokat.


https://www.youtube.com/watch?v=0pNmdvhay_o&ab_channel=Magya..

https://www.youtube.com/watch?v=rkWNcruTbrM&t=883s&ab_channe..

2022. jún. 8. 10:14
 5/8 anonim ***** válasza:

#4 Nem erre gondoltam, hanem az orvosi eszközök használatára az egészségügyünkben.

De ha a fejlesztésekre gondolsz abban is van szerepe magyaroknak - viszont saját céget egy ilyen kis ország kevésbé tud világszinten futtatni. A magyar kutatók, fejlesztők nyilvánvalóan egy már meglevő nagyobb cégnek a dolgozójaként tudnak dolgozni és ritkán önerőből. Ahogy más kisebb országokban is van.

2022. jún. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de az biztos, hogy Gattyán egy szarkeverő!
2022. jún. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%
Nem tudom, de utálom a digitalizációt.
2022. jún. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#5 Igen leginkább itt a fejlesztés területén gondoltam.


Azért kis ország is tud nagyot dobni

Pl Tajvan: TSMC, ASUS, ACER, MSI, Gigabyte, Foxconn, D-Link

De rengeteg Izraeli céget is fel lehetne sorolni

2022. jún. 8. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!