Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen komolyabb felelősségrev...

Milyen komolyabb felelősségrevonás vagy büntetés vagy egyéb szankció nélküli rendeletek vagy jogszabályok vannak?

Figyelt kérdés
Gondolok itt olyanokra ahol le van írva mit hogy kell stb, de szankicionálás az semmi, vagy ha van is, gyakorlatban sosem alkalmazzák vagy a felelősség 99%-ban sosem megállapítható.

2022. jún. 13. 10:51
 1/10 anonim ***** válasza:

Tanulmányozd a BTK-t.


Senki nem fogja itt tételesen felsorolni, ehhez a többszáz oldalt kéne átnyálazni.

2022. jún. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

De most mire megyek a BK tanulmányozással, ha nem tudom azt, hogy mi az amire 1000 esetből 999-esetben csak felfüggesztett valami is lesz, vagy ha azt olvasom, hogy három év adható, de nem tudom mennyit adnak valójában.


Vagy melyek azok a rendelettel vagy jogszabállyal tiltott esetek amelyek szinte nem is jutnak túl a bizonyítási szakaszon.


Érted a dilemmát?


Az ÉRTELMETLENSÉGET vagy legalábbis az alacsony hatásfokú renelkezéseket próbálom összegyűjteni a jogban. Ezért is írtam bele a keresőszavak közé, hogy "hatásfok".

2022. jún. 13. 11:13
 3/10 A kérdező kommentje:

Egyébként nincs valamiylenstatisztika erre? Hogy mondjuk tavalyi évben volt ezer garázdaság abból 700 felfüggesztett akármit kapott.


Vagy 1000 bűncselekmény, abból bizonyíthatóság hiányában 600 esetben felelős nélkül a nyomozás lezárult stb.

2022. jún. 13. 11:15
 4/10 anonim ***** válasza:

Fordulj a Bírósághoz.


Nem gondolhatod komolyan, hogy itt eseti gyakorizók fognak neked erre konkrét választ adni.... :DDD

2022. jún. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

3: itt keresgélhetsz.... De ezt mondjuk neked is megmondta volna neked a google... ha annyira kíváncsi lettél volna...


[link]

2022. jún. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#5 Nemszeretem a google-t, de valami ilyesmire gondoltam köszi!
2022. jún. 13. 11:27
 7/10 anonim ***** válasza:

Atyagatya.... "nemszeretem a google-t"


Tán fáradságos dolog a találatok között meglelni a releváns információt?

LOL

2022. jún. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem én rühellem, konkrétan bojkottálom a google-t az összes szolgáltatásával együtt, ha van módom nem használom komolyan!


Van ilyen is...

2022. jún. 13. 11:33
 9/10 anonim ***** válasza:

:-D :-D


A bojkottod csődbe fogja őket vinni! :-D

2022. jún. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ha úgylesz ha nem, attól még nekem nem kötelező hazsználni :)


Legalább egy kérdéssel több a gyakorira :D

2022. jún. 13. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!