Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon jólétnek...

Magyarországon jólétnek számít az, ha havonta kétszer van lehetősége az átlagmagyarnak friss zöldségeket és gyümölcsöket venni? A hihetetlenül erős, stabil, és kiugróan hazaffy forint gyengülése nem veti egy "picit" vissza az életszínvonalat?

Figyelt kérdés
2022. jún. 14. 15:29
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Az átlagfizetés bruttó 700 felett van miről beszélsz?
2022. jún. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nettó medián átlagkeresetet vedd figyelembe, ez nagyságrendileg kétszáz X ezer forint.
2022. jún. 14. 15:35
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Itt igen:D Lesz még jobb is
2022. jún. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
10%
A nettó átlag 400 körül van miről beszéltek?
2022. jún. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
24%

Az ilyen kérdéseknél mindig eszembe jut a rengeteg " egyszerű" ember megpakolt kocsija a Sparban, stb, a tömeg a pünkösdi forgatagban, a zsúfolásig megtelt wellness hotelek.... (félmilliós nyaralást az adott szálláshelyen május végén csak augusztus közepére tudtunk foglalni).

És eszembe jutott a fodrászom, az autószerelőm, akik saját bevallásuk szerint nettó 5-600 at simán megkeresnek, vagy a pályakezdő öregotthonban dietetikus nettó 480 al, stb


Tudom, nyilván sokkal kevesebből is élnek sajnos , de szándékosan nem a versenyszféra, vagy a bankszektor vezetőit nézem.

Megannyi új autó, lakás, millió felújítás...én azt látom, hogy bár mostanában tényleg nagyot drágult sok minden, de jelentős életszínvonal esést nem látok, meg a két ki- közepes nyugdíjból elő szuleimnél sem.

2022. jún. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

5-ös!

Pályakezdő dietetikus 480 nettó? Az mégis hogyan? A szakon végzettek Bruttója még a 300-at sem éri el a felvi szerint.

2022. jún. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
12%

6# pedig igaz, a párom unokatestvére, 2 éves szakmai "múlttal", igaz Budapesten...de totálisan igaz.

Nézd, én pl államigazgatásban alsó szinten vezető vagyok, 501 ezer a nettóm, van egy gyermek, a párom közigazgatásban tankerületi titkár- ügyintéző nettó 280 át kap .

Ketten tehát 780 at keresünk, plusz kettőnknek idén is összesen kb 900 ezer a cafeteria ...

Ezen kívül én még " jutalmat" is kapok, éves szinten kb 1,2 milliót.

És mi átlag emberek vagyunk!!!

2022. jún. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
92%

Kertes házban mindkettő megterem, nyáron mindenből van friss, amit csak vetettél és ültettél.

Nem a boltból kell venni, ha megtermeled, akkor rendes minőségű zöldséged és gyümölcsöd lesz.

Igaz, ezt nehéz elképzelni ott a romkocsmában.

2022. jún. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8 Nem is értem, miért nem termeli mindenki meg magának a kertesházában és miért veszi meg a sok hülye a boltban, mekkora forradalmi ötlet!


Ostoba vagy.

2022. jún. 14. 16:29
 10/10 anonim ***** válasza:
69%
Megtermelheted magadnak a zöldséget és a gyümölcsöt, éppen ezért hatalmas ostobaság az ellenzés krumplizása is.
2022. jún. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!