Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Változhat a kormány gazdaságpo...

Változhat a kormány gazdaságpolitikája, ha a Ryanair vezére elküldi a "Közgazdaságtan Hülyéknek" c. könyvet?

Figyelt kérdés

Lehet Magyarország végre tényleg előre fog menni?!?

Reméljük nem kerül Dúró asszony kezébe.


2022. jún. 15. 20:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
76%
Azért ne istenítsük O'Leary-t. Ő a saját cége érdekét képviseli, nem valamiféle elvont, eszményített igazságot vagy igazságosságot.
2022. jún. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Persze, csak sikeresen vezet egy céget más sok ideje, hátha jó lesz nekünk is amit ő tud.

Általában a cégek nem szokták sokáig húzni, ha minden évben sok száz, vagy ezer milliárdos hiányokat produkálnak, mint pl Magyarország.

2022. jún. 15. 20:36
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Az ember a 'fellegekben jár'.!
2022. jún. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Szerintem el sem fogják olvasni.
2022. jún. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
80%

Egyébként viccen kívül kedvet kaptam ehhez a könyvhöz! [link]

Nagyon jó értékeléseket kapott, hogy szájbarágósan elmagyarázza a közgazdaságtant azoknak, akik nem értenek hozzá.

2022. jún. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
61%
inkább olvasson az izgatóúr telekszet! ott aztat írják figyeld : aztat a magyarokkal fogják kifizetni! a kisnyugdíjasokkal!
2022. jún. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
59%
Függetlenül attól, hogy jogos vagy nem jogos a kritika, a Ryanair kinek képzeli magát, hogy beleszól egy ország törvénykezésébe? Ez a sajtó és a politikusok hatásköre, hogy a nyilvánosság előtt kritikát fogalmazzanak meg. Ez itt nem az USA, hogy politikai lobbit folytassanak a cégek a profit érdekeik szerint. Ha nem éri meg maradni, ha anyagilag nem kifizetődő, akkor menjenek el.
2022. jún. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Kicsit talán nálunk a kormány ül fordítva a lovon.

Egy értelmes országban a kormány van az emberekért, azért hogy szolgálja őket, nálunk még azt hiszik hogy az emberek azért vannak hogy minél több adót befizessenek, és a kormány kedvére jachtozgathasson, magángépezzen, helikopterezzen, stb....már állampolgári tenyészprogramot is csinált, hogy meglegyen hosszabb távon a tuti bevétel.

A cégek sem azért vannak, hogy az állam túlköltekezéseit, és dilettantizmusát fedezzék a vállalkozásuk és az utasaik kárára.

2022. jún. 15. 22:14
 9/21 anonim ***** válasza:
88%
Igazából nem tudom milyen erkölcsiség alapján lehet egy kizárólag a minél nagyobb üzleti haszon eléréséért működő cég mellé állni egy ország állampolgárainak akaratát képviselő, azok által megválasztott kormánnyal szemben.
2022. jún. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Mert átverés.

Mondjuk a cégek drágán szolgáltatnak, az állampolgár kifizeti....jön az állam, és azt mondja hohó, drágán dolgoztok, túl sok pénzt kerestek, gyorsan ide nekem vele, majd én elköltöm.....a cégek odaadják, majd ráterhelik újra az emberekre, akik ÚJRA kifizetik....duplán.....egy extraprofitot a cégnek, egy extraprofitot az államnak.....védjük a családokat, mi?!?

A bankok már bejelentették hogy átterhelik, a légitársaságok is....a többiek is nyilván....szép munka 👏

2022. jún. 15. 22:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!